Samsung TV model D6500

jacek375

New member
Jak masz porządną wersję Avatara to pobaw się tymi opcjami 3D i obraz będziesz miał jak żyleta, zobaczysz.
A te miniHD to d..a zbita, oglądałem Guliwera i Podróż do prehistorycznego świata i uważam, że szkoda na to czasu i prądu.
 

fula

New member
Witam posiadaczy tego.. Zacnego, bądź nie telewizora. Czemu mam wątpliwości? Już tłumaczę. Jeżeli chodzi o jego funkcjonalność, jakość obrazu w 2D i inne bajery to jest świetnie. Ale jeżeli już mowa o 3D.. No właśnie. Pisze w tej sprawie. Czy u Was praktycznie na każdym filmie 3D widać.. Jak to określić.. Duszki? Rozdwajanie obrazu? Oglądałem już wiele filmów i na niektórych ten defekt był mniej bądź bardziej widoczny ale jak włączyłem dziś "Tupot małych stóp" to się troszkę rozczarowałem.. Idzie to jakoś skorygować ustawieniami? Proszę o odpowiedź.

Ten problem "duszków, rozdwajanie obrazu" występuje zależnie od wersji modelu.
W wersji 01 jest większy niż 02 z matryca samsunga, mam możliwość porównania dwóch modeli UE40D6500 w różnych konfiguracjach sprzętowych.
 

Tomasz16

New member
Witam. Mam pytanie czy już ktoś korzysta z modułu CI+ od cyfry bo w punktach i na info. C+ zdania mają podzielone, więc nie mam pewności a szkoda mi wydać 200 zł i schować go do szuflady. chodzi mi o moduł który jest aktualnie w sprzedaży od lutego 2012.
 

lasyk

New member
Jak masz porządną wersję Avatara to pobaw się tymi opcjami 3D i obraz będziesz miał jak żyleta, zobaczysz.
A te miniHD to d..a zbita, oglądałem Guliwera i Podróż do prehistorycznego świata i uważam, że szkoda na to czasu i prądu.

Szczerze mówiąc nie zgodziłbym się tutaj z Tobą. Te wersje mimo tego, że mają małą "wagę" zachowują naprawdę porządną jakość. A trzeba pamiętać też, że niestety nasz TV obcina rozdzielczość o połowę więc tym bardziej różnice są mniej widoczne. Być może na innym telewizorze obsługującym 3D w prawdziwym FullHD różnica między taką wersją a np 16 gigową byłaby widoczna. Przykładem mogą być też płaskie filmy 2D w miniHD. Rozmiary sięgające marnych 700-1400mb ( tyle co zwykły film avi ) a jakością je wręcz miażdży.
 

blusky

New member
witam serdecznie. ja mam pytanie dotyczące wyświetlania rozdzielczości. po podłączeniu playstation 3 wyświetla mi się rozdzielczość bez literki "p". tz. mam ustawioną w ps3 1080p ale w telewizorze mi się wyświetla 1080 bez tej literki. czy u was też tak jest ?
 

mint

New member
Moduł C+ działa!!!

Witam. Mam pytanie czy już ktoś korzysta z modułu CI+ od cyfry bo w punktach i na info. C+ zdania mają podzielone, więc nie mam pewności a szkoda mi wydać 200 zł i schować go do szuflady. chodzi mi o moduł który jest aktualnie w sprzedaży od lutego 2012.

Witam,
potwierdzam, że moduł cyfry działa z TV D6500 bez zarzutu. Potwierdzam również, że niekompetntni sprzedwacy Cyfry+ (przykład Bydgoszcz, ul. Piękna) robią wszystko by zniechęcić kupujących.
 

mint

New member
Panowie czy można tak zrobić aby all share działało, nie włączając komputera ?
Pytam dlatego bo w moim przypadku ten bajer nic nie daje, gdyż posiadam monitor 25 cali i takie przenoszenie plików z kompa na tv. właściwie jest bezsensu jak nie można tego uruchomić bez włączonego komputera ? Jeszcze mam drugą sprawę odnośnie biblioteki i źródeł online, gdyż nie bardzo wiem co tam można dodać i jak to zrobić aby działały jakieś np. strony ?

Da się! Jeśli zastosujesz dysk sieciowy!
Mam taki gdybys byl zainteresowany, pomoge we wstepnym ustawieniu - proszę na priva.

Mint!
 

mint

New member
Instrukcja "Jak uruchomić funkcje odtwarzaj do po WMP do TV UE37D6500" przedstawiona przez SINU600 działa! Tego mi trzeba było.
AllShare (windows klient) jest irytujący przez ciągłe komunikaty na TV i PC o wyrażenie zgody na połączenie.
Prócz powyższego to kolejny program, który musiałby chodzić w tle.
Dzięki,
Mint
 

Frytejro

New member
Instrukcja "Jak uruchomić funkcje odtwarzaj do po WMP do TV UE37D6500" przedstawiona przez SINU600 działa! Tego mi trzeba było.
AllShare (windows klient) jest irytujący przez ciągłe komunikaty na TV i PC o wyrażenie zgody na połączenie.
Prócz powyższego to kolejny program, który musiałby chodzić w tle.
Dzięki,
Mint

Dziwne - odkad mam ten TV korzystam z allshare i za peirwszym razem tylko pytał o zgode na połaczenie, od tego czasu przy kazdym uruchamianiu kompa odrazu allshare mi sie w TV wyswietla, poprostu to nie wina allshare tylko konfiguracji :D

A co do dzialania allshare w tle..no i? az tyle zajmuje? cholera ostatnio ludzie mnie pytaja co zrobic zeby im BF3 nie ciał jak w tle maja opere która zre 700 albo i wiecej MB pamieci z 20 zakladkami, a tutaj slysze ze allshare dziala w tle.. i co komp sie kisi czy zuzywa wiecej pradu? :blagam:
 

mint

New member
Dziwne - odkad mam ten TV korzystam z allshare i za peirwszym razem tylko pytał o zgode na połaczenie, od tego czasu przy kazdym uruchamianiu kompa odrazu allshare mi sie w TV wyswietla, poprostu to nie wina allshare tylko konfiguracji :D

A co do dzialania allshare w tle..no i? az tyle zajmuje? cholera ostatnio ludzie mnie pytaja co zrobic zeby im BF3 nie ciał jak w tle maja opere która zre 700 albo i wiecej MB pamieci z 20 zakladkami, a tutaj slysze ze allshare dziala w tle.. i co komp sie kisi czy zuzywa wiecej pradu? :blagam:

Niestety jesteśmy tacy zakompleksieni... Zawsze musi być nasze na wierzchu!
Frytejro, nic nie wiesz o tym jaki mam komputer, do czego go wykorzystuję. Nic nie wiesz również na temat tego co próbowałem zrobić by poprawić "konfigurację".
Jeśli nie trafia do Ciebie argument, że jednorazowe ustawienie eliminuje potrzebę instalowania dodatkowego programu to nie mam Tobie nic do powiedzenia.
Nie będę więcej odpowiadał w tym temacie, moim celem było wykonanie ukłonu w stronę osoby, która przekazała użyteczną informację. Kiedy kłaniałem się stanąłeś dokładnie za mną! Współczucia.

Mint
 

toninio

Banned
to podpowie ktoś jakie info wyświetla się po podłączeniu fullhd ?
1080p@60hz czy 1080@60hz ?
I to i to jest HD, jest jeszcze coś takiego jak 1920x1080i@50Hz a także 1280x720@50Hz :) a to czy będziesz miał na końcu 50 czy 60 to już zależy od urządzenia jakie podłączysz lub od jego ustawienia ?
 

blusky

New member
I to i to jest HD, jest jeszcze coś takiego jak 1920x1080i@50Hz a także 1280x720@50Hz :) a to czy będziesz miał na końcu 50 czy 60 to już zależy od urządzenia jakie podłączysz lub od jego ustawienia ?

chodzi mi czy telewizor wyświetli info 1080p. bo mi wyświetla tylko 1080 lub 1080i w zależności od sygnału który ustawię na playstation. jak ustawię 1080p to info jest 1080, a jak ustawię w ps3 1080i to pisze info 1080i. logicznie biorąc jeżeli wyświetla i to też powinien pokazać p. chyba że to bug w oprogramowaniu telewizora
 
Ostatnia edycja:

przemekze

New member
Panowie czy jest możliwość oglądania blu-ray z MENU za pomocą podłączonego dysku albo pendriva. I czy to normalne że przy próbie oglądania materiału bluray za pomocą allshare są przycięcia. Każde inne formaty np. MKV czyta normalnie.
 

Tomasz16

New member
Panowie czy jest możliwość oglądania blu-ray z MENU za pomocą podłączonego dysku albo pendriva. I czy to normalne że przy próbie oglądania materiału bluray za pomocą allshare są przycięcia. Każde inne formaty np. MKV czyta normalnie.

Myślę że nie powinno być problemu, ja korzystam z kamery hd 200 Samsung i przerzucam pliki na pena lub dysk i idzie wyśmienicie, obraz rewelacyjny czy to na 1080i czy 720p. Co do allshare to nie używam wię nie odpowiem.
 

Frytejro

New member
Niestety jesteśmy tacy zakompleksieni... Zawsze musi być nasze na wierzchu!
Frytejro, nic nie wiesz o tym jaki mam komputer, do czego go wykorzystuję. Nic nie wiesz również na temat tego co próbowałem zrobić by poprawić "konfigurację".
Jeśli nie trafia do Ciebie argument, że jednorazowe ustawienie eliminuje potrzebę instalowania dodatkowego programu to nie mam Tobie nic do powiedzenia.
Nie będę więcej odpowiadał w tym temacie, moim celem było wykonanie ukłonu w stronę osoby, która przekazała użyteczną informację. Kiedy kłaniałem się stanąłeś dokładnie za mną! Współczucia.

Mint

Nie musze wiedziec tego o czym mowisz. Wystarczy ze podales do informacji ze za kazdym razem Cie pyta... a to ewidetnie jest wina złej konfiguracji. I wogole nie interesuje mnie do czego CI potrzebny komp, poprostu moja wypowiedz miala na celu usiwadomic Ciebie (a potem przyszlych czytajacych którzy wezma twoje info do serca i beda psioczyc na allshare) ze jak jest wszystko odpowiednio ustawione to po ustawieniu juz nigdy o nic nie pyta ani tv ani komp. Ja poprostu bronie tak banalnie prostego programu jak allshare ktory problemów nie robi zadnych, ale jednak zdazy sie wyjatek. Wiesz jak cos nie dziala kazdemu to rozumiem, ale jak wybiórczo to juz gdzie indziej nalezy szukac problemu.

Nie nalezy zapominac o tym ze internet to kopalnia wiedzy jak i bajek. Bardzo uwaznie i przesiewowo przyjmuje do wiadomosci rozne nowinki wyczytane w necie bo mozna sie grubo przejechac.

Tak ze nie wiem czemu sie obuzyles jak tylko dalem Ci mysl ze moze cos jest nie tak jednak. Czasem nawet przypadkiem. Tak ze wrzuc kolego na luz
 

mint

New member
Nie musze wiedziec tego o czym mowisz. Wystarczy ze podales do informacji ze za kazdym razem Cie pyta... a to ewidetnie jest wina złej konfiguracji. I wogole nie interesuje mnie do czego CI potrzebny komp, poprostu moja wypowiedz miala na celu usiwadomic Ciebie (a potem przyszlych czytajacych którzy wezma twoje info do serca i beda psioczyc na allshare) ze jak jest wszystko odpowiednio ustawione to po ustawieniu juz nigdy o nic nie pyta ani tv ani komp. Ja poprostu bronie tak banalnie prostego programu jak allshare ktory problemów nie robi zadnych, ale jednak zdazy sie wyjatek. Wiesz jak cos nie dziala kazdemu to rozumiem, ale jak wybiórczo to juz gdzie indziej nalezy szukac problemu.

Nie nalezy zapominac o tym ze internet to kopalnia wiedzy jak i bajek. Bardzo uwaznie i przesiewowo przyjmuje do wiadomosci rozne nowinki wyczytane w necie bo mozna sie grubo przejechac.

Tak ze nie wiem czemu sie obuzyles jak tylko dalem Ci mysl ze moze cos jest nie tak jednak. Czasem nawet przypadkiem. Tak ze wrzuc kolego na luz

Ok
Wybaczam i już się nie gniewam.
w takim razie, drogi kolego - w mojej "konfiguracji" po włączeniu komputera w prawym dolnym rogu ekranu TV pokazuje się komunikat o dostępności komputera z AllShare.
Jak to wyeliminować by nie było potrzeby każdorazowego posłużenia się pilotem (exit)?

Mint
 

edlew

New member
Ok
w mojej "konfiguracji" po włączeniu komputera w prawym dolnym rogu ekranu TV pokazuje się komunikat o dostępności komputera z AllShare.
Jak to wyeliminować by nie było potrzeby każdorazowego posłużenia się pilotem (exit)?

Mint

W mojej konfiguracji też pojawia się ten komunikat, ale tylko po włączeniu komputera gdy jest włączony TV. Gdy komputer jest włączony, a włączam TV komunikat się nie pojawia. Po krótkim czasie komunikat sam znika. W programie minidlna taki komunikat się nie pojawia.
 
Ostatnia edycja:
Do góry