Samsung TV model D6500

janpat_1970

Member
Bez reklam
Reset routera. Masz mac adres karty i możesz na tej podstawie przypisać każdemu urządzeniu w sieci domowej stały adres ip czy to po wifi czy po lanie. u mnie 6 urządzeń ma zarezerwowane adresy i wszystko działa bez problemu.
 

toninio

Banned
Oczywiście tak jak myślałem adresy IP nie mogą być takie same bo po wpisaniu IP takiego samego jak komputer wyświetla że adres zajęty,i dalej szukanie igły w stogu siana,ma ktoś jakieś pomysły-jak wznowić połączenie miedzy komputerem a ue37d6500 tak żeby na kompie znowu działała opcja odtwarzaj do ue37d6500 przez windows media player

Coś mi się wydaje że ty nie znasz podstawowych zasad ustawienia routera :-(
Ja posiadam router D-Link 524 i zrobiłem sobie ip komputera 192.168.0.100, do dekodera satelitarnego dm800 hd mam ip 192.168.0.101 a do tv samsung 192.168.0.102 i wszystko śmiga i łączy się jak należy :smile:
Po prostu musisz wejść w menu routera potem Home i dhpc i później tam tworzysz i przypisujesz nowe adresy :?: U mnie akurat tak jest i myślę że u ciebie również, dlatego nie wiem jak jeszcze inaczej można to wytłumaczyć :p
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Dołączę się tez do pytania aleks-1967 jak włączyć HbbTV ?
Ja u siebie nie mam w zakładce System opcji Data service

Jak na razie HbbTV w naszym kraju nie jest dostępne (mam na myśli odbiór cyfrowych kanałów naziemnych).
Są prowadzone testy przed uruchomienie w Polsce interaktywnej cyfrowej telewizji hybrydowej w standardzie HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV). Pierwsze serwisy HbbTV będą dostępne dla widzów odbierających TVP (TVP1 HD) za pośrednictwem DVB-T, DVB-S tuż przed zbliżającymi się Euro 2012.
 

sinu600

New member
Funkcja odtawrzaj do UE37D6500 znowu działa jak należy poczytałem trochę poradników microsoftu i dałem rade,i uwierzcie że nie chodzi tu o ustawienia routera i o adresy ip,poprostu w systemie trzeba zlokalizować i włączyć pewne funkcje które to wyłączyły się,po wyłączeniu wszyskiego od sieci-prądu.
 
Ostatnia edycja:

KaDet

New member
Funkcja odtawrzaj do UE37D6500 znowu działa jak należy poczytałem trochę poradników microsoftu i dałem rade,i uwierzcie że nie chodzi tu o ustawienia routera i o adresy ip,poprostu w systemie trzeba zlokalizować i włączyć pewne funkcje które to wyłączyły się,po wyłączeniu wszyskiego od sieci-prądu.

a możesz nam coś przybliżyć w tej sprawie?
 

sinu600

New member
Jak uruchomić funkcje odtwarzaj do po WMP do TV UE37D6500

A więc,mój przypadek poznaliście co się stało po odłączeniu prądu w domu gdy wyjeżdżałem na święta.Postanowiłem zrobić krótki poradnik,jak udostępnić strumieniowo po windows media player sygnał do naszego UE376500(być może inne odbiorniki z kartami wifi i przez lan,też będą działały bowiem nie jest to metoda pod konkretny model TV)Usługa odtwarzaj do działa z systemem windows7,w moim przypadku jest to 7 home premium a nie wszystkie siódemki to obsługują,więc o usłudze ODTWARZAJ DO i jakie wersje 7 obsługują proszę czytać na stronie MICROSOFT . Nadmieniam że nie biorę żadnej odpowiedzialności za zmiany wprowadzone przy użyciu tej metody.

KROK1
Najpierw musimy sprawdzić czy komputer dodał nasz TV do listy URZĄDZEŃ w menu urządzenia i drukarki jeśli nie to dodajemy go w tym aplecie,klikając dodaj urządzenie winda powinna go wyświetlić i klikamy na ikonę TV i dodajemy do naszych urządzeń.

KROK2
A więc tak wchodzimy w panel sterowania^ narzędzia administracyjne^usługi^lokalizujemy hosta urządzenia UPnP ustawiamy na ręczne^lokalizujemy Usługę udostępniania windows media player i klikamy na nią prawym przyciskiem myszki wybieramy właściwości pokaże nam się okno ze stanem usługi klikamy typ uruchomienia ustawiamy na auto.

KROK3
Cofamy się do panelu sterowania i wybieramy Centrum sieci i udostępniania po lewej stronie na górze wchodzimy^Zmień zaawansowane ustawienia udostępniania^włączamy odnajdywanie sieci^jedziemy mychą niżej i wybieramy opcję przesyłania strumieniowego jeśli nie jest włączona to ją uruchamiamy.Albo pokaże nam się okno biblioteki udostępnionej i nasz TV wtedy możemy ustawiać co chcemy udostępniać klikając na dostosuj i wybierać wszystkie kwalifikacje (ja tak ustawiłem),albo TYLKO:i zaznaczyć co chcemy udostępnić.

KROK4
Odpalamy WMP(windows media player) wybieramy strumień^automatycznie zezwalaj na odtwarzanie moich multimediów^dalej automatycznie zezwalaj na wszystkie komputery i urządzenia multimedialne.

Po takich ustawieniach nie ma siły żeby nam to nie działało oczywiście sieć musi być domowa z zabezpieczeniami i udostępnianiem tylko w sieci domowej,zapora systemowa nie ma na to co ustawiamy wpływu gdyż eliminujemy ją w kroku 3.
Proszę pisać czy się wam to udało i cieszycie się odtwarzaniem filmów bez instalowania allshare i serewerów wirtualnych.
 
Ostatnia edycja:

Markus1

New member
Proszę o pomoc, mój młody przeskrobał coś i muszę mu zablokować dostęp do kilku kanałów satelitarnych. Z poziomu tv niestety nie udało mi się tego zrobić (niby opisane w instrukcji ale nie działa opcja zaznaczania tego co ma być blokowane). Zrobiłem więc to "Chanel list edytorem". Niby działa (blokuje dostęp) tyle tylko, że teraz całkowicie. Ja chciałbym zablokować tak żeby po wstukaniu pinu można było kanał obejrzeć. Jest jakaś metoda?
 

KaDet

New member
Dzisiaj opisze to

Dzięki serdeczne za opis ale widzę, że mój problem jest głębszy - u mnie wszystko kończy się już na pierwszym kroku ponieważ nie jestem w stanie dodać TV do listy urządzeń, a nie mogę tego zrobić bo komputer w ogóle nie wyszukuje telewizora:/ oczywiście TV mam włączony i nawet próbowałem na nim uruchamiać w tym czasie Allshere. Obecne połączenie to LAN.
 

toninio

Banned
Panowie czy można tak zrobić aby all share działało, nie włączając komputera ?
Pytam dlatego bo w moim przypadku ten bajer nic nie daje, gdyż posiadam monitor 25 cali i takie przenoszenie plików z kompa na tv. właściwie jest bezsensu jak nie można tego uruchomić bez włączonego komputera ? Jeszcze mam drugą sprawę odnośnie biblioteki i źródeł online, gdyż nie bardzo wiem co tam można dodać i jak to zrobić aby działały jakieś np. strony ?
 
Ostatnia edycja:

janpat_1970

Member
Bez reklam
Panowie czy można tak zrobić aby all share działało, nie włączając komputera ?
Pytam dlatego bo w moim przypadku ten bajer nic nie daje, gdyż posiadam monitor 25 cali i takie przenoszenie plików z kompa na tv. właściwie jest bezsensu jak nie można tego uruchomić bez włączonego komputera ? Jeszcze mam drugą sprawę odnośnie biblioteki i źródeł online, gdyż nie bardzo wiem co tam można dodać i jak to zrobić aby działały jakieś np. strony ?

Czyli chcesz odtwarzać pliki multimedialne z dysku komputera po udostępnieniu w all share ale wtedy jak ten komputer jest wyłączony? Da się. Ale musisz mieć telewizor wyłączony.;)
A tak na serio to się tak nie da. Do all share możesz dodać filmy (nie wszystkie formaty), muzykę i zdjęcia. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o stronach? :bober:
 

toninio

Banned
Czyli chcesz odtwarzać pliki multimedialne z dysku komputera po udostępnieniu w all share ale wtedy jak ten komputer jest wyłączony? Da się. Ale musisz mieć telewizor wyłączony.;)
A tak na serio to się tak nie da. Do all share możesz dodać filmy (nie wszystkie formaty), muzykę i zdjęcia. Nie rozumiem co masz na myśli pisząc o stronach? :bober:

Dokładnie chodzi mi o to ?



Do czego ta opcja służy i co mogę do niej wrzucić czy dodać, bo próbowałem dodawać strony ale żadna niestety mi nie zadziałała :blagam:
 

janpat_1970

Member
Bez reklam
Dokładnie chodzi mi o to ?



Do czego ta opcja służy i co mogę do niej wrzucić czy dodać, bo próbowałem dodawać strony ale żadna niestety mi nie zadziałała :blagam:
Chodzi ci o All Share czy Serviio? W Serviio mozliwe jest dodawanie rss i przekazów na żywo ale na D6500 nie udało mi się tego uruchomić. W każdym bądź razie Serviio działa jak All Share i potrzebny włączony komp z udostępnieniem.
 

edlew

New member
D6500 DVB-S i obrotnica

Witam
Czy ktoś z forumowiczów próbował sterować modelem D6500 obrotnicą np. SG-2100 lub inną i odbierać TV SAT z różnych satelitów?
 

lasyk

New member
Witam posiadaczy tego.. Zacnego, bądź nie telewizora. Czemu mam wątpliwości? Już tłumaczę. Jeżeli chodzi o jego funkcjonalność, jakość obrazu w 2D i inne bajery to jest świetnie. Ale jeżeli już mowa o 3D.. No właśnie. Pisze w tej sprawie. Czy u Was praktycznie na każdym filmie 3D widać.. Jak to określić.. Duszki? Rozdwajanie obrazu? Oglądałem już wiele filmów i na niektórych ten defekt był mniej bądź bardziej widoczny ale jak włączyłem dziś "Tupot małych stóp" to się troszkę rozczarowałem.. Idzie to jakoś skorygować ustawieniami? Proszę o odpowiedź.
 

jacek375

New member
Pobaw się opcjami 3D np
zmiana L/P i efektami 3D, ustawiaj dopóki nie będziesz miał ostrości.
Zauważyłem, że wszystko zależy od jakości filmu,
jak jest np z płyty BR to nic nie trzeba mieszać, ale jak film jest o objętości do 2GB to jest już problem
 

lasyk

New member
No ja głównie oglądam wersje MiniHD które maja średnio od 2 do 4gb. Mam też avatara w wersji 16gb ale tam też to występowało jednak było mniej widoczne.
 
Do góry