Samsung TV model D6500

KaDet

New member
Witam Mam dwa pytania:
1. Czy to normalne w tym modelu, że podłączając dekoder TV SAT lub inne zewnętrzne źródło za pomocą przewodu EURO lub Component a dodatkowo puszczając dźwięk na amplituner Coaxialem uzyskujemy brak synchronizacji dźwięku na obu urządzeniach?
2. Jakie standardy musi spełniać router do prawidłowej pracy z tym TV
 

Frytejro

New member
ad 1 nie wiem,
ad 2 zalezy co chcesz osiagnac. jesli chcesz slac HD i FHD przez allshare i wifi to standard n, na g bedzie zacinało. Jesli chcesz kablem a ruter tylko do podzialu to byle jaki kup bo na LANie maja max przepustowosci.
 

ogarol

New member
Witam
od kilku dniu poznaję swój D6500.
Szukam informacji na temat ewentualnej możliwości wyłączenia ekranu w trakcie korzystania z aplikacji typu Polskie Radio w Smart Hub.
Do słuchanie, co oczywiste obraz nie jest potrzebny a funkcja Eco niestety nie działa we wspomnianym trybie.
Może się jednak mylę i może ktoś już to rozpracował.
Proszę o pomoc
Krzysztof

Tools - oszczędzanie energii - wyłącz obraz
 

doltnit

New member
Oczywiście, że jest możliwe, ale kłopotliwe - sporo pracy. Uważam, że o wiele lepiej (wygodniej) zaczekać aż chłopaki z SamyGo uporają się z chwilowymi trudnościami. Jednakże, jeżeli naprawdę bardzo Ci zależy to musisz zrobić tak jak opisane jest tutaj (pierwszy post):

://avforums.com/forums/plasma-tvs/1402827-samsung-firmware-downgrade-instuctions.html

Dodaj do linku http na początku, gdyż ja wciąż nie mogę dodawać linków. Pozdrawiam admina, który wpadł na ten genialny pomysł - żeby Ci się tak skrypt wysypał.

No to sobie nie zrobię downgrade pliki niedostępne ;)
 

spyyy

New member
to jak to jest z tym defektem?
Byłem dzisiaj w saturnie i nie mieli u siebie d6500, oglądałem sony hx720 i prawie go kupilem, ale jednak zrazilem się ze względu na opinie o słanych kątach naświetlenia.

Już klikałem kup teraz na allegro ue40d6500, ale znalazłem angielską wiki o defekcie 3d. Jest aż tak źle? Nie mam możliwości pojechania do innego sklepu i sprawdzenia :/
 

farba

New member
to jak to jest z tym defektem?
Byłem dzisiaj w saturnie i nie mieli u siebie d6500, oglądałem sony hx720 i prawie go kupilem, ale jednak zrazilem się ze względu na opinie o słanych kątach naświetlenia.

Już klikałem kup teraz na allegro ue40d6500, ale znalazłem angielską wiki o defekcie 3d. Jest aż tak źle? Nie mam możliwości pojechania do innego sklepu i sprawdzenia :/
Jeśli nie zależy ci na tunerze satelitarnym weź linkowany model. Wg producenta, tegoroczna(klik) seria ES6xxx ma pełne FullHD3D. Samsung UE40ES6100WXzG - Ceneo.pl

O lipie z 3D w D6500 przeczytasz tutaj: UE##D6### 3D TV scam by Samsung or how to sell Half-Quarter HD 3D as "Full HD 3D"
 
Ostatnia edycja:

spyyy

New member
widac duza roznice miedzy 3d a full3d, poniewaz prawde mowiac nawet nie zwracam uwagi na hd i fullhd :)?

Chyba zdecyduję się na ten model podany przez ciebie ES6100, jednak to również tak jakby branie kota w worku, tv zbyt nowy, aby były jakiekolwiek rzetelne recenzje
 
Ostatnia edycja:

mint

New member
Tak jak napisałem - nie ma możliwości wyłączenia ekranu w ten sposob (przez tools)

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk
 

mint

New member
...ale nie wtedy kiedy jestes w aplikacji Smart. U mnie wtedy jest ta funkcja nieaktywna.

Wysłane z mojego GT-S5830 za pomocą Tapatalk
 

sinu600

New member
mam taki problem ,wyjechałem na swięta więc wyłączyłem prąd w całym domu,po włączeniu mój d6500 nie widzi komputera i odwrotnie,nie pamiętam jak się to konfiguruje szukałem na forum ale nic nie znalazłem w tym temacie,chodzi mi tylko o to że w menu source nie widzi windowsa i nie mogę puszczać filmów z kompa na telewizor bez przewodowo nie chodzi mi o instalacje programu allshare na komputerze bo bez tego programu normalnie wszystko działało wystarczyło kliknąć myszką prawym przyciskiem na film i pokazywało się w pasku zadań odtwarzaj do i tam wyświetlało model mojego tv po kliknięciu odtwarzał się film na tv,a teraz tego nie mam ,router resetowany kilka razy nic nie pomogło. Proszę o pomoc.
 
Ostatnia edycja:

sinu600

New member
Udało mi sie zainstalować tv na komputerze,ale niestety tv dalej nie widzi windowsa.Funkcja odtwarzaj do jest oparta o windows media playera i tego nie mogę ustawić podpowie ktoś co zrobić żeby to działało.
 
W instrukcji na 271 stronie jest opis jak włączyć HbbTV. I jest takie coś:
1. Opcja HbbTV jest domyślnie wyłączona. Aby skorzystać z funkcji HbbTV, kliknij
System > Data Service i przestaw na On.
Czy komuś udało się znaleść tą funkcję i ją włączyć? Ja wiem że tam pisze że to we Francji i w Niemczech ale może komuś udało się. Nie ma u mnie Data Service.
 

Frytejro

New member
A co musi posiadac komputer zeby go bylo widac bez allshare? bo mojego widac tylko przez allshare - musi miec wlasne wi-fi? bo ja mam podpiete przez ruter i nie widzi.. W sumie nie wadzi mi to bo allshare dziala, ale tak z ciekaweosci pytam jak podpiac bez tego.
 

KaDet

New member
A co musi posiadac komputer zeby go bylo widac bez allshare? bo mojego widac tylko przez allshare - musi miec wlasne wi-fi? bo ja mam podpiete przez ruter i nie widzi

To i tak się ciesz, że Ci jakkolwiek go widzi bo u mnie bez względu czy skonfiguruje w TV połączenie WI-FI czy też podłącze LAN urządzenia nie widzą się nawzajem - oczywiście mam zainstalowane Allshare. W ogóle uważam, że cała ta zabawa typu SMART TV jest bez sensu (no chyba, że to tylko ja tak uważam). Dlaczego, żeby korzystać np. ze smartphonu i programu "Samsung Remote Control" lub też udostępnić z niego cokolwiek na TV obydwa urządzenia muszą być połączone bezprzewodowo? przecież połączenie LAN jest dużo stabilniejsze i stwarzające mniej problemów a oba i tak łączą się przez ten sam punkt dostępu czyli router. Dziwi mnie też fakt, że w telewizorze nie można skonfigurować dwóch połączeń naraz a więc TV jeśli jest potrzeba korzystał by z WI-FI a innym razem pobierał by internet po LANie - a tu lipa bo jest wybór: albo ustawiasz Wi-Fi albo ciągniesz przewód. Być może moje problemy z połączeniem biorą się z użytkowanego przeze mnie routera (nie jest najświeższy) - tylko to powstrzymuje mnie jeszcze od zgłoszenia się do serwisu.
Konfiguracja połączenia bezprzewodowego też jest wg mnie bez sensu - dlaczego wprowadzono takie ograniczenie, że nazwa sieci i hasło nie powinno mieć więcej niż 8 znaków? to przecież zmniejsza bezpieczeństwo sieci i powoduje konieczność, że wszystkie urządzenia skonfigurowane do danej sieci musimy od nowa konfigurować.
 

sinu600

New member
Dzisiaj dowiedziałem się że to wina nie zgodności adresów IP i trzeba ustawić tak aby tv i komp miały te same adresy i powinno śmigać,tak mi powiedzieli w obsłudze mojego neta,że router jak został wyłączony z sieci i tv,to po włączeniu router przypisał inne IP komputerowi i inne tv,ile w tym prawdy to nie wiem dziś sprawdzę adresy czy się zgadzają.
 

sinu600

New member
A co musi posiadac komputer zeby go bylo widac bez allshare? bo mojego widac tylko przez allshare - musi miec wlasne wi-fi? bo ja mam podpiete przez ruter i nie widzi.. W sumie nie wadzi mi to bo allshare dziala, ale tak z ciekaweosci pytam jak podpiac bez tego.
Nie musi,mi widział tak jak napisałem wyżej bez instalacji allshare czy serwerów,ale coś się poknociło po wyłączeniu prądu.A podłączenie wyglądało tak podłączyłem tv i wszystko działało czyli filmy klikałem na ikone filmu prawym przyciskiem myszy pokazywał się pasek zadań było w nim odtwarzaj do po najechaniu na odtwarzaj do pokazywało ue37d6500 potwierdzałem i film leciał na tv bez żadnych przycinek,tak jak to mam w przypadku allshare
 
Ostatnia edycja:

sinu600

New member
Oczywiście tak jak myślałem adresy IP nie mogą być takie same bo po wpisaniu IP takiego samego jak komputer wyświetla że adres zajęty,i dalej szukanie igły w stogu siana,ma ktoś jakieś pomysły-jak wznowić połączenie miedzy komputerem a ue37d6500 tak żeby na kompie znowu działała opcja odtwarzaj do ue37d6500 przez windows media player
 

KaDet

New member
Ja jak już pisałem nie mam zielonego pojęcia jak to uczynić więc jeśli uda Ci się cokolwiek ustalić napisz to na forum - chętnie skorzystam bo mi zabrakło już siły na rozmowy z infolinią pomocy technicznej SAMSUNG - Oni po prostu sami nie wiedzą jak to zrobić więc albo należysz do tych co podłączają i im to działa (wtedy nawet nie przypuszczasz ile z tym może być problemu) albo niestety należysz do tych co stają na głowie żeby to uruchomić a tu d....a:-|
 
Do góry