Samsung TV model D6500

fosciu

Member
"mars75" wytłumacz proszę co ma czas reakcji do przycięć obrazu?? Nie wydaje mi się żeby to było od tego. "toninio" zmartwię Cie niestety zmiany w motion plus nie eliminują przycięć a jak wspomniałem tylko generują artefakty . Jeden z użytkowników miał ustawienia motion plus-> użytkownik->rozmycia 2-> skoki 4... Ja akurat mam wyłączoną tą funkcję i nie narzekam tylko te przycięcia... w sumie to już jakoś zdołałem się przyzwyczaić ale macie rację tyle kasy wywalasz a dostajesz jak by nie patrzeć bubel..... Drugim razem nie kupiłbym tego tv!!!!
 

fosciu

Member
...jeżeli chodzi o przycięcia dostałem post od naszego kolegi Trapera (mam nadzieję że nie pogniewa się co mi napisał na pw) :)...
"Witam, długo się nie logowałem ale...
problem ewidentnie był z dekoderami N-ki i multiroomem. Zacięć obrazu nie było z anteny naziemnej (analog i cyfra) oraz wbudowanego tunera SAT. Również bez zacięć z dysku zewn. oraz z PS3.
Ostatnio jakoś przestałem na to zwracać uwagę, ale chyba w ogóle jakoś mniej tnie... nawet pokuszę się o stwierdzenie, że prawie nie tnie ."
Akurat jak oglądam filmy z pena to nie zauważam przycięć więc coś musi być od dekodera tylko czemu akurat u nas jest ten problem??....
 

zbyniot

New member
Tak jak napisał Traper to jest problem dekodera. Ja mam dekoder z kablówki i też miałem ten problem i występuje on przy słabym sygnale. Wezwałem gości z kablówki pogrzebali w instalacji, siła sygnału wzrosła i problem z przycinaniem to już przeszłość.
 

fula

New member
Chcę się podzielić dziwnymi spostrzeżeniami w sprawie "przycięć obrazu".
Przez tydzień miałem remont w mieszkaniu, na ten czas spakowałem jeden z moich ue40d6500 i zapomniałem o nim na ten czas.
Przed spakowaniem było wszystko OK. Po ponownym uruchomieniu tv "ZONK", własnym oczom nie wierzyłem przycięcia jak z niskiej klasy LCDeków i to z przed 10 laty :)

Według własnych teorii i zaleceń, zresetowałem to coś (ue40d6500).
Ustawiłem do poprzednich wartości i już było lepiej, ale było "rwanie".
Po paru dniach albo się przyzwyczaiłem, albo samo ustało, nic mi nie rwie, a ustawienia są z przed remontu (długa przerwa w zasilaniu).
Już nic nie wiem, albo telewizor jest "SMART" :) i uczy się sam, albo......?
 

fosciu

Member
Chłopaki a tak z ciekawości pytam Jaki procesor posiada nasz Tv??... bo cały czas wydaje mi się że procek nie wyrabia z obrazem, przykład: rwanie obrazu nie pełne 3D....
Jeżeli chodzi o rwanie obrazu to kiedy Wam dokładnie występuje?? Bo ja zauważyłem ze w trakcie oglądania np meczu to "rwanie" występuje przy zmianie kamery....
 

fula

New member
Chłopaki a tak z ciekawości pytam Jaki procesor posiada nasz Tv??... bo cały czas wydaje mi się że procek nie wyrabia z obrazem, przykład: rwanie obrazu nie pełne 3D....
Jeżeli chodzi o rwanie obrazu to kiedy Wam dokładnie występuje?? Bo ja zauważyłem ze w trakcie oglądania np meczu to "rwanie" występuje przy zmianie kamery....


Ostatnio oglądałem na Niemieckiej stacji Das Erste mecz miedzy M'gladbach i Fc Bayern, muszę stwierdzić nic mi nie rwało obraz żyleta.
 

toninio

Banned
Chłopaki a tak z ciekawości pytam Jaki procesor posiada nasz Tv??... bo cały czas wydaje mi się że procek nie wyrabia z obrazem, przykład: rwanie obrazu nie pełne 3D....
Jeżeli chodzi o rwanie obrazu to kiedy Wam dokładnie występuje?? Bo ja zauważyłem ze w trakcie oglądania np meczu to "rwanie" występuje przy zmianie kamery....

Kolego właśnie trafiłeś z twoim spostrzeżeniem w samo sedno tego przycinania czy rwania, gdyż najczęściej właśnie występuje to przy zmianach z jednej kamery na druga lub czasami przy jakimś szybkim ruchem jak machnięcie ręką ?
Czytałem instrukcje i jest tam niby napisane że takie przycinanie, nie jest z winy telewizora lecz ze słabej jakości sygnału, ale jak dla mnie jest to śmieszne, bo przecież obraz mam super i kryształ i nigdy mi nic nie przerywało, ani się nie zacinało, a teraz od razu byłby za słaby sygnał :?:
Co wy na to panowie :-x
 

fula

New member
Kolego właśnie trafiłeś z twoim spostrzeżeniem w samo sedno tego przycinania czy rwania, gdyż najczęściej właśnie występuje to przy zmianach z jednej kamery na druga lub czasami przy jakimś szybkim ruchem jak machnięcie ręką ?
Czytałem instrukcje i jest tam niby napisane że takie przycinanie, nie jest z winy telewizora lecz ze słabej jakości sygnału, ale jak dla mnie jest to śmieszne, bo przecież obraz mam super i kryształ i nigdy mi nic nie przerywało, ani się nie zacinało, a teraz od razu byłby za słaby sygnał :?:
Co wy na to panowie :-x

http://www.hdtv.com.pl/forum/platfo...jakosc-techniczna-platform-satelitarnych.html
 

toninio

Banned
Oczywiście zgodzę się z tym że jakość niektórych kanałów jest może i słaba i tragiczna, ale posiadam także kanały hd z cyfry, oraz niemiecki pakiet kanałów HD+ który nadaje na astrze i tam tez czasami można zauważyć przycięcia, zresztą tutaj nie chodzi mi tylko o mój dekoder bo jak pisałem wcześniej posiadam również kablówkę i tam również dzieje się to samo, więc nie zgodzę się z tym i nie gadaj mi że wszędzie winny jest sygnał i jakość, gdyż wcześniej na innym samsungu tego nie było ?
Nie po to kupiłem niby lepszy i droższy tv, aby było gorzej niż na starym i tańszym :-(
 

seboo_2

New member
Witam Panowie,
Od kilku miesięcy jestem posiadaczem 37"D6500 i cały czas walczę z "piłką ciągnącą za sobą ogon" efekt ten występuje podczas mocnych strzałów gdy piłka leci z dużą prędkością. "Efekt" ten występuje również podczas oglądania skoków narciarskich (wtedy zawodnik się rozwarstwia). Zauważyłem "to" również podczas oglądania filmów, gdy akcja nabiera tępa, (w szczególności gdy występuje duży kontrast tzn. jakieś szybkie ruch jasnej postaci na ciemnym tle).
Próbowałem już resetu ustawień, aktualizowanie softu i ponowny reset ustawień, kombinowałem z ustawieniami obrazu TV i nic z tych rzezy nie pomogło :(
Pomóżcie, co mam z tym zrobić?? może należy jakieś funkcje wyłączyć?? a może ustawieniami obrazu da się ten "efekt" wyeliminować??
A może trzeba to reklamować??
Bardzo proszę o pomoc, bo psuje mi to całą przyjemność z oglądania meczy.

Pozdrawiam
 

CzarnaPłyta

New member
Nic z tym nie da się zrobić ponieważ jest to smużenie a co za tym idzie taka matryca a nie inna. Mam ten sam model TV i ten sam problem, nie jest to wina konfiguracji motion plus czy podstawa do reklamacji. Co ciekawe a propo właśnie smużenia wczoraj u mnie znajomy wykonał pomiar czasu reakcji matrycy, program pokazał 24ms w trybach ogólnych (film, dynamiczny, naturalny itd.) zaś w trybie gry 16ms, ogólnie niezła masakra.
 

fosciu

Member
Ja powiem tak "sebo_2" wyłącz całkowicie motion plus, przynajmniej nie będziesz miał jak to pisałeś rozwarstwiania obrazu (tzw artefakty) trochę zacznie smużyć ale zdecydowanie efekt będzie lepszy (moja subiektywna opinia)
Co do jakości nadawanych programów to zgodzę się z "toninio" nie które programy SD są w całkiem dobrej jakości jak na SD a inne wręcz przeciwnie są tak marne że masakra;/ a rwanie występuje nie zależnie od kanału czy to w HD czy SD.... poza tym jakoś nie zauważyłem żeby koledzy posiadający np Sharpy mieli problem z przycięciami obrazu;> więc wniosek prosty jednak Samsung to Szajsung!!!
 

mars75

New member
Wydaje mi sie jednak ze jest to powod do reklamacji i wlasnie jestem w tracie tego procesu zdecydowalem ze nabic sie w butelke nie dam choc mial bym zapakowac na taczke samego prezesa samsunga w polsce.
 

deywies

New member
Bez reklam
Co ciekawe a propo właśnie smużenia wczoraj u mnie znajomy wykonał pomiar czasu reakcji matrycy, program pokazał 24ms w trybach ogólnych (film, dynamiczny, naturalny itd.) zaś w trybie gry 16ms, ogólnie niezła masakra.

wow mozna prosic o metrologie tych pomiarow :D czym to zmierzyliscie?

Jezeli jest to wartosc srednia to jest to najszybsza matryca na swiecie :D

hehe glupota tygodnia
 

rewqwer

New member
U mnie w d6750 nic nie tnie ani nie smuży. Wszystkie wspomagacze wyłączone, platforma "n" z wbudowanego dekodera. Przestańcie w końcu narzekać a cieszcie się fajnym tv za rozsądne pieniądze:)
 

Frytejro

New member
Co ciekawe a propo właśnie smużenia wczoraj u mnie znajomy wykonał pomiar czasu reakcji matrycy, program pokazał 24ms w trybach ogólnych (film, dynamiczny, naturalny itd.) zaś w trybie gry 16ms, ogólnie niezła masakra.


No i w czym masz problem ? IPS to taki shit i takie wlasnie czasy reakcji ma.. dlatego ja mam monitor TN LED - bo na IPSie w grach az mnie glowa boli. Pewnie powiesz ze Twoj monitor smuzenia nie ma i kolo sie zatacza - jeden w grach nie widzi a w TV widzi a drugi odwrotnie... :D Zauwaz ze filmy sa robione w 90% bez szybkich ruchów kamery - sceny dynamiczne sa robiione tak by obraz był prawie stały.

Ja piłki nie ogladam a w dynamicznych scenach filmowych nie widziałem problemów z rozjezdzaniem czy rozmazywaniem sie obrazu - jesli byl w 720p i wyzej, skoki? na HD nic mi sie nie rozjezdzało ale widzialem tylko chwile bo tez mnie to nie kreci wogole - jesli jest mniejszej rozdzielczosci to mając swiadomosc ze kazde LCD tylko i wylacznie poprawnie odtwarza natywną rozdziałke nawet nie poruszam tematu, bo to tak jakby kupił opla i płakał ze nie jedzie jak mercedes.

Co do przycinek filmów ? sharp? dude ten TV to najelpszy tv do zabawy z filmami z zewnetrznego zródla jak dla mnie - u mnie nic nie zarywa nie tnie, mam komputer zmontowany do gier za większa cene niz ten TV i tam filmy nie działają tak płynnie a polepszacze jakie sa w tym samsungu sa rewelacyjne - filmy maja idealna plynnosc - jak zoabczylem jak to wyglada na moim hiper szybkim kompie to chcialem go dac na gwarancje. :p ale niedawało mi to spokoju i pochodzilem po kumplach i stwierdzilem ze na zadnym kompie tak plynnie obraz nie jest odtwarzany jak na d6500!!
 

mint

New member
Możliwość wyłączenia ekranu w trakcie korzystania z radia internetowego

Witam
od kilku dniu poznaję swój D6500.
Szukam informacji na temat ewentualnej możliwości wyłączenia ekranu w trakcie korzystania z aplikacji typu Polskie Radio w Smart Hub.
Do słuchanie, co oczywiste obraz nie jest potrzebny a funkcja Eco niestety nie działa we wspomnianym trybie.
Może się jednak mylę i może ktoś już to rozpracował.
Proszę o pomoc
Krzysztof
 
Do góry