Samsung TV model D6500

dgrabowski77

New member
Jeżeli chodzi o funkcję PVR to osobiście absolutnie żadnych problemów nie napotkałem (nagrywanie z DVB-S). Używałem pendrive'ów (Corsair Flash Voyager i Kingston - nie wiem jaki to model) i problemu nie było. Aktualnie zwykły dysk 3,5cala i zewnętrzna obudowa spisuje się równie dobrze. Nie jestem przekonany co do sceptycznych informacji o prędkości zapisu na pendirve, zapis z prędkością 3MB/s powinien w zupełności wystarczyć nawet na obraz w HD - nie oszukujmy się godzina filmu nawet przy takiej prędkości zapisu to 3600s * 3MB dała by ponad 10GB na godzinę filmu, a to jakiś absurd.

@dgrabowski77
Jeżeli chodzi o soft do Twojego routera to znajdziesz na stronie producenta, proszę (dodaj http na początku adresu, niestety wciąż nie mogę tego zrobić):
://tsd.dlink.com.tw/ModelDocu.asp?SourceType=download&sno=AHEDEJ

soft juz pare lat wczesniej zaktualizowalem do najnowszego. Od tamtej pory, czyt. 2008 rok juz nic wiecej sie nie pojawiło. Mimo to serdecznie dziekuje za zainteresowanie sprawa.
Pobawilem sie jeszcze kodowaniem na routerze. Nie wiem czy to sprawa przypadku ale zmiana WPA2 na WPA2-PSK spowodowala ze transfer na TV podskoczyl juz do prawie 6Mbps.....
 

tren90

New member
A czy próbowałeś bądź możesz spróbować nagrać coś z DVB-T i zdać relacje czy działa ?

Tak jak pisałem mam 2 pendrive i niestety testy ich nie przeszły w TV. Format się udał a testy już nie.

Czy może tę opcje ustawia się jakoś w menu serwisowym ?
 

fula

New member
A czy próbowałeś bądź możesz spróbować nagrać coś z DVB-T i zdać relacje czy działa ?

Tak jak pisałem mam 2 pendrive i niestety testy ich nie przeszły w TV. Format się udał a testy już nie.

Czy może tę opcje ustawia się jakoś w menu serwisowym ?


Nagrywanie działa za wszystkich tunerów cyfrowych.
Nie męcz się z pedraivami, szkoda czasu.
Postaraj się o twardy dysk zewnętrzny, zasilany z USB.
W MS nic nie ustawisz, a tylko możesz dobrze namieszać sobie.
 

NiemPa

New member
Niestety po wybraniu opcji Wireless brak zakładki channel w Dir 655
Wujek Google pisze żeby...

Login in to your router
Select "SETUP" from top menu
Select "WIRELESS SETTINGS" from left menus
Select "Manual Wireless Network Setup" last option
Under "WIRELESS NETWORK SETTINGS", uncheck "ENABLE AUTO SCAN"
Click the dropdown box "WIRELESS CHANNEL"
You will have the option to select channels 1-11
 

cezary1020

New member
Wujek Google pisze żeby...

Login in to your router
Select "SETUP" from top menu
Select "WIRELESS SETTINGS" from left menus
Select "Manual Wireless Network Setup" last option
Under "WIRELESS NETWORK SETTINGS", uncheck "ENABLE AUTO SCAN"
Click the dropdown box "WIRELESS CHANNEL"
You will have the option to select channels 1-11

Dziękuje za pomoc.
Czy ktoś wie który kanał najlepiej wybrać? Przy każdym podane są wartości od 2.412 GHz do 2.472 GHz
 

Myshorex

New member
Witam, z racji że tv d6500 maksymalna rozdzielczością dysponuje 1920x1080 może ktoś mi powiedzieć czy podłączając pc do tego tv wyciągne tą właśnie rozdzielczość. Bo mam z tym problem System windows z automatu ustawia mi rozdzielczość 1440x900 tyle wyciąga mój monitor na to wychodzi, ale czy na tv da się wyciągnąć coś więcej. Jeśli to pomoże to moja karta graficzna to radeon 6770. Proszę o podpowiedz czy da się to jakoś osiągnąć.
 

lwojtysiak

New member
Witam

Czy ktoś ma taki sam problem i wie, czy to ewentualnie kwestia telewizora czy nadawcy (np. niestosowanie się do standardów)? Wiele stacji ma przekaz dźwięku opisany "Oryginalny", czego SAMSUNG nie rozpoznaje, tylko wypisuje "Nieokreślony". Psuje to ideę ustawienia sobie ścieżki językowej Angielskiej jako domyślną, bo widząc stację z sygnałem "nieokreślonym" przełącza i tak na ścieżkę polską.
Czy ktoś orientuje się czy standard określa możliwość ustawienia takiej ścieżki, czy nazwa musi pochodzić od konkretnego języka (tak tłumaczy się "ekspert" z samsunga :/ )
 

toninio

Banned
Panowie czy wam też ten tv się przycina tak jakby nie zdążał za jakąś sceną bo mnie bardzo niepokoi że taki telewizor i za takie pieniądze nie radzi sobie z płynnie z dynamicznymi scenami i pokazuje to tak jak gdyby nagle zwalniał, nie wiem dlaczego tak się dzieje, bo wcześniej również posiadałem samsunga lecz tylko lcd a nie led i tak się nie działo ?l
Mam ten tv dopiero od zeszłego poniedziałku i próbuje różnych ustawień i powiem szczerze że pomaga dopiero zjechanie ustawień na niższe parametry i wtedy tak się nie dzieje, ale to jak dla mnie to żadne rozwiązanie ?
 

CzarnaPłyta

New member
Przycinanie się obrazu i brak momentami jego płynności to jest normalne w tym modelu, pobaw sie ustawieniami np. ustaw motion plus na wyraźny co powinno znacznie zmniejszyć lub całkowicie zlikwidować problem.
 

fosciu

Member
"toninio" z tego co zauważyłem to prawdopodobnie nasz Tv jakoś niespecjalnie lubi się z dekoderami (ja mam od cyfry sagem ale ponodź na dekoderach N-ki również to występuje) może podpinając moduł ( w przypadku cyfry Aston Crypt v 2.26 CAM) problem nie występuje (nie próbowałem ale słyszałem że pomaga). Ja jedynie motion plus mam WYŁĄCZONY ponieważ podczas oglądania sportu, czy przy dynamicznych scenach TV generuje zbyt dużo "artefaktów" (rozmycia, rozwarstwianie obrazu... temat był już wcześniej opisywany) Jakoś nie zauważyłem różnicy między wł a wył motion plus......pozdrawiam
 

fosciu

Member
Chciałbym jeszcze dodać że sposób opisywany przez "fula" mianowicie "resetowanie TV" w moim przypadku nie pomógł...;/;/;/

Na początku resetu niby faktycznie przycięcia ustąpiły ale po pewnym czasie wróciły, poza tym zauważyłem że w znacznym stopniu zależy to od transmisji (tzn że w niektórych relacjach sportowych częściej przycina a w niektórych prawie że w ogóle)....
 
Ostatnia edycja:

toninio

Banned
"toninio" z tego co zauważyłem to prawdopodobnie nasz Tv jakoś niespecjalnie lubi się z dekoderami (ja mam od cyfry sagem ale ponodź na dekoderach N-ki również to występuje) może podpinając moduł ( w przypadku cyfry Aston Crypt v 2.26 CAM) problem nie występuje (nie próbowałem ale słyszałem że pomaga). Ja jedynie motion plus mam WYŁĄCZONY ponieważ podczas oglądania sportu, czy przy dynamicznych scenach TV generuje zbyt dużo "artefaktów" (rozmycia, rozwarstwianie obrazu... temat był już wcześniej opisywany) Jakoś nie zauważyłem różnicy między wł a wył motion plus......pozdrawiam

No masz rację może i nie lubi, ale ja mam również kablówkę i tam takie przycięcia także są zauważalne, wcześniej przez 3 lata posiadałem innego samsunga full hd i takie numery nie miały miejsca, a ten jest 2 razy droższy a jednak albo niedopracowany, albo gorszy :(
Zaraz zmienię ustawienia motion plus na wyraźny i popatrzę czy to coś zmieni, bardzo bym chciał żeby było dobrze naprawdę jest to denerwujące, chociaż może z biegiem czasu się do tego przyzwyczaje i przestanę zwracać uwagę :hmm:
Co do obrazu to nie mam zastrzeżeń bo jest ostry wyraźny i z dużą ilością bieli i czerni, a jedyne co mnie martwi to te przycięcia :cry:
Pozdrawiam !
 
Ostatnia edycja:

mars75

New member
No to sie niestety rozczarujesz u mnie 55'' ten problem tez sie pojawia, byl serwis wymienili plyte glowna i dalej tak samo, wczoraj tv pojechal do serwisu ale i tak to napewno nic nie da. Tak jak ty mam starszego samsung 46'' lcd full hd i na nim wszystko lata az milo tutaj jest problem ktory moim zdaniem polega na czasie reakcji 6500 ma 0.65 a te starszy lcd ma 0.5 wiec przesiadka z jednego na drugi jest niestety bolesna a w sklepie tam gdzie kupowalem 6500 nie bylo zadnej informacji na temat czasu reakcji wiec bede bil do samsunga o wymiane telewizora bo to jest sprzet dla niewymagajacych ktorzy na to machna reka ja niesty dla nich nie popuszcze bo ten tv jest poprostu bublem z dosyc spora kase w moim przypadku 6500 tys co za ironia...
 
Do góry