Samsung TV model D6500

piwosz30

New member
tak też uczyniłem- sklep jednak odesłał telewizor do autoryzowanego serwisu i na podstawie jego oceny (rzekomy brak usterki- produkt spełnia normy(!)) telewizor odesłano mi bez wyeliminowania wady!
W poniższym linku przedstawiam zdjęcie z opisywaną wadą

Viewing image t3J1P.jpg - Aedes Free Image Hosting and Photo Sharing

(prześwietlenie wzdłuż lewej krawędzi odcięte pionową linią, przebija zarówno w ciemnych jak i jasnych scenach)

Nie masz się czym martwić mam tak samo dokładnie wzdłuż lewej krawędzi i powiem Ci że da się to wyeliminować musisz się pobawić ustawieniami odcieni czarnego i podświetlaniem a problem zniknie.
Jak by co to mogę Ci podesłać moje ustawienia to będziesz miał bazę pod dalsze ustawienia pod siebie.
 

KolejowyGłos

New member
Pytanie do posiadaczy D6100/D6500:
Waszym zdaniem warto było dokładać od modelu D5000/D5500?
Subiektywne odczucia, lubi przysmużyć?
Czy w chwili obecnej polecili byście Swój wybór, czy poszłoby to w innym kierunku? Jeśli jesteście zadowoleni to dlaczego, jeśli nie to również proszę o uzasadnienie. Dzięki, pozdrawiam.
 

fula

New member
Pytanie do posiadaczy D6100/D6500:
Waszym zdaniem warto było dokładać od modelu D5000/D5500?
Subiektywne odczucia, lubi przysmużyć?
Czy w chwili obecnej polecili byście Swój wybór, czy poszłoby to w innym kierunku? Jeśli jesteście zadowoleni to dlaczego, jeśli nie to również proszę o uzasadnienie. Dzięki, pozdrawiam.

Czy warto było dokładać? Nawet nie brałem pod uwagę tych modeli, zbyt mało możliwości do ceny.
Miesiąc temu kupiłem drugi ue40D6500, bardzo dobry udany model.
U mnie lubi smużyć po aktualizacji softu i gdy namieszam w ustawieniach graficznych ( bawię sie ustawieniami dopasowując je do swoich potrzeb, trzeba dokonać restartu odbiornika) ostatnio na nowym sofcie mam wrażenie, że ten problem rozwiązano.
Nie innego modelu nie chciałbym, wyższe modele D7000 i D8000 mają lepsze 3D bo 3D Full HD, jhednak z odległości 2m nie zauważysz różnicy. Model sprawdzony, spełnia wszystkie moje wymagania, nie znalazłbym na rynku za tą cenę odpowiednika.
Obraz super, "wadą" jest że telewizor wymaga wysokiej jakości obrazu, najlepiej HD.
W dwóch odbiornikach posiadam dwie różne matryce "A" - Samsunga (version 02) i "P" - Chunghwa Picture Tubes (version 01). Obie sprawują się wyśmienicie, brak w nich cloudingu , wad z pikselami, różnica jest mała w obrazie 3D na korzyść matrycy Samsunga. W obrazie 2D Samsung moim zdaniem przesyca kolory.
Subiektywnie wolą obraz z matrycy "P".

Kupując np model UE40D6500 dostajesz dwie pary okularów po 250zł (Auchaun), po odjąciu ceny kupisz model strasznie obkrojony D5000/D5500.

Mój opis nie dotyczy modelu D6100, ma ten sam soft, jednak jego funkcje i budowa jest znacznie inna. Jest to okrojony model D6500.
 
Ostatnia edycja:

fula

New member
Akurat obraz 3D zupełnie mnie nie interesuje, zależy mi na przewadze nad D5500 w kwestii jakości obrazu 2D i płynności ruchu.

Akurat ja nie obejrzałem żadnego filmu 3D.

1. Ale fakten jest zastosowaniem lepszych paneli (odświeżanie, czas reakcji) i układów graficznych, nowszej technologii w odbiorniku 3D. Obraz 2D wykorzystuje ten sam panel i układy. Ta technika jest standartem obecnie.

2. Zobacz też na najnowsze produkcje kinowe Disneya, Holywood,itp. wszyscy rozważają, albo kręcą
filmy w 3D.
O grach 3D nie wspomnę, bo to dla fanatyków.
Wchodzą pomału programy telewizyjne w 3D.

3. Za 2 lata, brak 3D może okazać się powodem wymiany odbiornika

Miłym dodatkiem w modelu D6500 masz tuner satelitarny HD, super sprawa, stary poleciał przez okno :) wewnętrzny zastąpił go z nawiązką.
Masz możliwość podłączenie twardego dysku i cieszenia się funkcji PVR.
Posiadanie otwartej przeglądarki internetowej i związanych z tym wielu gadżetów sprawi Ci wiele frajdy.
Nie, model D5000/D5500 stanowczo odradzam, wszystko jest tam słabsze nawet obraz CMR 100.
 
Ostatnia edycja:

Sluper

New member
Micro Dimming

Witam. Zauważyłem, na stronie ze specyfikacją ciekawą rzecz mianowicie chodzi mi o to cytuje "Funkcja Micro Dimming, która perfekcyjnie wyświetla najmniejsze szczegóły obrazu" oczywiście mówię o modelu D6500.
Funkcja jest ta przypisana przy tym modelu tv.
 
Ostatnia edycja:

riki32

New member
Witam. Zauważyłem, na stronie ze specyfikacją ciekawą rzecz mianowicie chodzi mi o to cytuje "Funkcja Micro Dimming, która perfekcyjnie wyświetla najmniejsze szczegóły obrazu" oczywiście mówię o modelu D6500.
Funkcja jest ta przypisana przy tym modelu tv.

PHP:
Firma samsung zapewne ma wspólna instrukcje dla kilku modeli..możne trzeba zwrócić szczególna uwagę na gwiazdki i texty małymi literkami..jeśli ktoś liczy na to ze zostanie na to uwzględniona reklamacja lub podobna sprawa to chyba lepiej jak zacznie wieżyc w katastrofę w 2012 :) zawsze przecież możne być błąd w druku...:banned: albo coś podobnego;)
 

jurekl14

New member
Witam. Zauważyłem, na stronie ze specyfikacją ciekawą rzecz mianowicie chodzi mi o to cytuje "Funkcja Micro Dimming, która perfekcyjnie wyświetla najmniejsze szczegóły obrazu" oczywiście mówię o modelu D6500.
Funkcja jest ta przypisana przy tym modelu tv.

Wejdź sobie w zakładkę specyfikacje - widok tabeli. Tam jest już poprawnie (np w porównaniu z D6750).
Zawsze możesz zadać to pytanie Samsungowi, ale wygląda to na błąd.
 

MartineS80

New member
Pytanie odnośnie softu.

Kupiłem delikwenta w listopadzie od tej pory nie był podłączony do netu.....
1 Czy bez problemu zaktualizuje mi się soft po podłączeniu po wifi lub po kablu ?
2 Czy może lepiej ściagnąć na pena soft i z niego aktualizować ?
Jeśli to drugie to skąd ściągnąć aktualny soft ?
 

fula

New member
Pytanie odnośnie softu.

Kupiłem delikwenta w listopadzie od tej pory nie był podłączony do netu.....
1 Czy bez problemu zaktualizuje mi się soft po podłączeniu po wifi lub po kablu ?
2 Czy może lepiej ściagnąć na pena soft i z niego aktualizować ?
Jeśli to drugie to skąd ściągnąć aktualny soft ?


1. Ściągasz z Firmware T-GASDEUC-1018.0 Wsparcie dla UE40D6500VS
2. Rozpakowujesz, trzeba chwilę poczekać.
3. Rozpakowany katalog przenosisz na pustego pendriva w formacie fat32
4. Aktualizujesz oprogramowanie w menu

Jak jest z online nie wiem.
 
Ostatnia edycja:

prestig

New member
Właśnie nie wiem, bo jak przestawiłem na astrę, to więcej kanałów znalazło 178, ale były one zakodowane lub brak sygnału.
Przy wyborze satelity nie mam podawanej jej siły
 
Ostatnia edycja:
Do góry