Samsung TV model D6500

Jericho24

Member
Bez reklam
TV LG`e i ich innowacyjne okulary bez ładowania nigdzie nie działają w 3 sklepach sprawdzałem a może nie potrafiłem ich włączyć zaraz zapytam wujka :szukaj:
Bo sprzedawcy nie wiedza jak to dziala w LG. Wazne jest zachowanie minimalnej odleglosci od TV, bo z bliska nie widac efektu 3D. Dopiero w 3im sklepie obsluga potrafila odpowiednio zareklamowac TV i musze stwierdzic, ze opcja 3D zdecydowanie na chwile obecna najlepsza jest w LG. Zero migotania, obraz nie jest przyciemniony przez okulary, a i wzrok sie tak szybko juz nie meczy. Efekt ogladalem na demku jakiejs gry strzelanki. Sygnalu SD nie mieli podlaczonego.
 

Chris_M

New member
ja mam TV już 2 miesiąc i nie wymieniałem jeszcze baterii - trzymają niby 70 godzin non stop pracy
A jaka bateria tam przychodzi?
Czy orientujesz się ile może kosztować?
(wiem że Google działa, ale drugie zdanie napisałem dlatego, gdyż system nie chciał mi przyjąć zbyt krótkiego komentarza)
 

tdx

New member
Bez reklam
A jaka bateria tam przychodzi?
Czy orientujesz się ile może kosztować?
(wiem że Google działa, ale drugie zdanie napisałem dlatego, gdyż system nie chciał mi przyjąć zbyt krótkiego komentarza)

2025 płaska -> całe 5zł :)

@Adramel -> przyciskasz smart -> wybierasz kanał -> wybierasz tryb edycji
 

Adramel

New member
2025 płaska -> całe 5zł :)

@Adramel -> przyciskasz smart -> wybierasz kanał -> wybierasz tryb edycji


To straszne upierdliwa metoda bo nie wiem na jakim kanale jest jaki program. Tylko kilka ma telegazete i przez to jest podpisane. Musiałbym recznie zrobić liste wszytkich programów.

Program Pancera - SamyGO-ChanEdit-v48cd wczytuje mi tylko kanały cyfrowe, nie widzi tych analogowych po eksporcie na pendrajwa. SamsChannelEditor nie umożliwia wpisania nazwy programu i w efekcie nie wiadomo czy coś jest przesunięty itp...
Jest jeszcze cos co by umozliwia bezstresową edycje listy kanałów?
 

Primer

New member
Jezeli chcesz oglądać szybkie sporty np.piłkę nożną to się bardzo dobrze zastanów.Niestety (sam posiadam D6500) ten tv z szybkimi scenami sobie nie radzi a o grach konsolowych nie wspomnę.Wczoraj pofatygowałem się do sklepu z konsolą i przetestowałem wszystkie tv od D6500 do D8000.Nie wierz w bajki o 800Hz i micro dimmingu w D7000 i D8000.Mimo kombinowania na rózne sposoby nie da się pozbyc problemów z płynnością jakie mam na swoim D6500.Jak włączysz tryb gry szybko lecąca piłka wygląda w miarę ok natomiast zawodnicy i murawa to jedna papka a jezeli włączysz tryb wyraźny czy płynny zawodnicy i murawa są ok za to piłka się rozdwaja.Taka jest prawda i nie zależnie czy jest to D6500,D7000,D8000 sprawa wygląda identycznie!!!!!
Może D7000 i D8000 miał troszkę ale zaznaczam troszkę żywsze kolory i nic pozatym więc jeżeli zdecydujesz się na serię D to naprawdę szkoda kasy na coś powyżej D6500 bo naprawdę różnica jest minimalna a pozatym ramka w D7000 jest dla mnie przekombinowana jeżeli chodzi o kształt i wygląd całości ale to moje subiektywne zdanie.Natomiast jeszcze raz powtarzam jeżeli chodzi o sprawy związane ze specyfikacją tech.to tv powyzej D6500 to typowe dojarki klienta któremu opowiada się o zaawansowanych technologiach a faktycznie te technologie to wielkie G które niewiele wnosi w stosunku do modelu niższego.Nie chce tu urazić kolegi tdx bo wiem że posiada on D7000 ale takie są fakty te tv mają problem z szybkimi scenami i kropka.Ja zamierzam wybrac się na wojnę z Samsungiem bo wydając ok 5.000tys chcę być zadowolony w 100% a nie w 70 z dokonanego zakupu.A głodne kawałki panów z infolini o zmianie oprogramowania,ustawieniach i trybach za długim przewodzie HDMI można o kant dupy rozbić.Ja napewno tego tak nie zostawię bo kupując tv zostałem zapewniony w sklepie ale również na infolini o super płynnym obrazie w grach również sportowych.A teraz usłyszałem od pana z centrum wsparcia klienta ze technologia jest niedopracowana i cały czas trwają prace nad ulepszeniami a tak naprawdę to jednak japończycy są w tej kwestii dużo lepsi i my(Samsung) się od nich uczymy.No cycki opadają do samych jajec.To mówi gość z infolinii Samsunga,szkoda że nie powiedział tego przed zakupem.Jak coś ciekawego uda mi się uzyskac to zdam relację.
Udanego wybierania telewizora :)
 
Ostatnia edycja:

Primer

New member
I jeszcze jedno wejdź sobie do na tym forum do działu 3D jest tam już 2 gości którzy pytają jak pozbyc się braku płynności w grach w Samsungach seri D.
 

pawlos82

New member
To straszne upierdliwa metoda bo nie wiem na jakim kanale jest jaki program. Tylko kilka ma telegazete i przez to jest podpisane. Musiałbym recznie zrobić liste wszytkich programów.

Program Pancera - SamyGO-ChanEdit-v48cd wczytuje mi tylko kanały cyfrowe, nie widzi tych analogowych po eksporcie na pendrajwa. SamsChannelEditor nie umożliwia wpisania nazwy programu i w efekcie nie wiadomo czy coś jest przesunięty itp...
Jest jeszcze cos co by umozliwia bezstresową edycje listy kanałów?

Ja użyłem programu SamToolBox, który polecił mi kolega tdx (link powyżej). Dzięki temu proframowi nadałem nazwy programów. Niestety mimo ustawienia kolejności w programie TV nie zmienił kolejności, ale dodał przynajmniej napisy. Dzięki temu mogłem samemu poprzestawiać w TV kanały. Jeśli chodzi o nazwy kanałów to zrobiłem to w prosty sposób: dałem w TV by przeszukał kanały (kablówka, analog), wtedy eksport kanałów na pendrive'a. Później strona UPC, wykaz kanałów i dzięki temu miałem jakie kanały są w moim mieście w kolejności wyszukiwania. PS. Jak coś to spróbuj zmienić tylko nazwy w tym programie a kolejność w innym, może się uda to co u mnie nie poszło?

PS. Jak zmienię oprogramowanie w TV to lista kanałów zostanie usunięta? Jak tak to czy ta, którą mam teraz zapisaną będzie pasowała? Bo ona ma nr oprogramowania w nazwie?
 

tdx

New member
Bez reklam
Nie chce tu urazić kolegi tdx bo wiem że posiada on D7000 ale takie są fakty te tv mają problem z szybkimi scenami i kropka.

Ja nigdy nie pisałem że ten TV jest idealny i pewnie nie jest. :)

Ja w Fife i PES nie gram (instalowałem Fife na PS3 i powiem że nie zachwyca...), gram w bijatyki, arcade i ścigałki i nie mam problemu z szybkimi scenami i płynnością. (T5,GT5, DIRT 3, SSF4)
Pytanie z innej bajki widziałeś jak na Twoim TV wygląda fifa albo pes z PC?
 
Ostatnia edycja:

Mariow

New member
Do tdx, pytanie z innej bajki czy testowałeś może patent z poluzowaniem tylnej obudowy i żekomym zmniejszeniem efektu cloudingu ??
 

Primer

New member
Ja nigdy nie pisałem że ten TV jest idealny i pewnie nie jest. :)

Ja w Fife i PES nie gram (instalowałem Fife na PS3 i powiem że nie zachwyca...), gram w bijatyki, arcade i ścigałki i nie mam problemu z szybkimi scenami i płynnością. (T5,GT5, DIRT 3, SSF4)
Pytanie z innej bajki widziałeś jak na Twoim TV wygląda fifa albo pes z PC?

Niestety akurat w fife nie gram,pc również nie podłączałem.
 

panorafix

Member
Pomijając gry panowie.W media w szczecinie ma być w przyszłym tygodniu i raczej na 100 jestem zdecydowany na serie 6500.Interesuje mnie odbiór kanałów z dekodera n w HD i SD.Wg.mnie też nie ma sensu dopłacać do 7000 podobnie powiedział pan z MM.Powiem,że obraz analogowy w media nie był najlepszy,ale gość stwierdził,że to jeden kabel na ileś tam TV i jeszcze w analogu,a na N to będie dużo lepiej?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Jezeli chcesz oglądać szybkie sporty np.piłkę nożną to się bardzo dobrze zastanów.Niestety (sam posiadam D6500) ten tv z szybkimi scenami sobie nie radzi a o grach konsolowych nie wspomnę.Wczoraj pofatygowałem się do sklepu z konsolą i przetestowałem wszystkie tv od D6500 do D8000.Nie wierz w bajki o 800Hz i micro dimmingu w D7000 i D8000.Mimo kombinowania na rózne sposoby nie da się pozbyc problemów z płynnością jakie mam na swoim D6500.Jak włączysz tryb gry szybko lecąca piłka wygląda w miarę ok natomiast zawodnicy i murawa to jedna papka a jezeli włączysz tryb wyraźny czy płynny zawodnicy i murawa są ok za to piłka się rozdwaja.Taka jest prawda i nie zależnie czy jest to D6500,D7000,D8000 sprawa wygląda identycznie!!!!!
Może D7000 i D8000 miał troszkę ale zaznaczam troszkę żywsze kolory i nic pozatym więc jeżeli zdecydujesz się na serię D to naprawdę szkoda kasy na coś powyżej D6500 bo naprawdę różnica jest minimalna a pozatym ramka w D7000 jest dla mnie przekombinowana jeżeli chodzi o kształt i wygląd całości ale to moje subiektywne zdanie.Natomiast jeszcze raz powtarzam jeżeli chodzi o sprawy związane ze specyfikacją tech.to tv powyzej D6500 to typowe dojarki klienta któremu opowiada się o zaawansowanych technologiach a faktycznie te technologie to wielkie G które niewiele wnosi w stosunku do modelu niższego.Nie chce tu urazić kolegi tdx bo wiem że posiada on D7000 ale takie są fakty te tv mają problem z szybkimi scenami i kropka.Ja zamierzam wybrac się na wojnę z Samsungiem bo wydając ok 5.000tys chcę być zadowolony w 100% a nie w 70 z dokonanego zakupu.A głodne kawałki panów z infolini o zmianie oprogramowania,ustawieniach i trybach za długim przewodzie HDMI można o kant dupy rozbić.Ja napewno tego tak nie zostawię bo kupując tv zostałem zapewniony w sklepie ale również na infolini o super płynnym obrazie w grach również sportowych.A teraz usłyszałem od pana z centrum wsparcia klienta ze technologia jest niedopracowana i cały czas trwają prace nad ulepszeniami a tak naprawdę to jednak japończycy są w tej kwestii dużo lepsi i my(Samsung) się od nich uczymy.No cycki opadają do samych jajec.To mówi gość z infolinii Samsunga,szkoda że nie powiedział tego przed zakupem.Jak coś ciekawego uda mi się uzyskac to zdam relację.
Udanego wybierania telewizora :)
Moze nagraj te problemy z tv na kamerke i pokaz je tutaj (youtube).
 

keszelski

New member
Jezeli chcesz oglądać szybkie sporty np.piłkę nożną to się bardzo dobrze zastanów.Niestety (sam posiadam D6500) ten tv z szybkimi scenami sobie nie radzi

... Mimo kombinowania na rózne sposoby nie da się pozbyc problemów z płynnością jakie mam na swoim D6500.
....
Udanego wybierania telewizora :)

No jak może być udane wybieranie tv, po takich opiniach? Jestem (a może teraz, to już "byłem") zdecydowany na D6500. Szczególnie zależy mi na dobrym obrazie i płynności w relacjach z sportowych typu "szybkie piłki" - piłka nożna, siatkówka, tenis, a zimą (bez piłki) narciarstwo alpejskie.

Wcześniej kolega tdx na moje pytanie o to jak wyglądają takie sporty na D6500 zachwalał:
Ad1 W HD bajka, w cyfrowej SD - OK, po analogu średnio (sam mam model 7000 ale porównywalem z C6500 - zresztą stoją obokna sklepie :))

Proszę innych użytkowników D6500 o wrażenia z relacji sportowych - najlepiej z "szybkimi piłkami";) - czy nie ma smużenia i innych upierdliwych wad

Bo jak się potwierdzą negatywne opinie, to już sam nie wiem czego szukać ...

ps. wrócić do pomysłu z plazmą?
 
Do góry