Samsung TV model D6500

tomek976

Member
Mam prośbę, może mi ktoś sprawdzić czy w teście prędkości łącza przez WWW telewizora wskazana prędkość jest zgodna z tym co pokazuje np test na WWW w komputerze ?
Ja mam łącze 10mb, po wifi w kompie jest 10 a w telewizorze 3...
 

sylwas72

New member
3d

Witam.
Czy ma ktoś z Was podczas oglądania filmu 3D efekt odbicia, cienia nie wiem jak to nazwać.
Zależy od tego jak oglądany obiekt jest daleko. Najbardziej widać to przy np. jasnej postaci na czarnym tle. Druga sprawa to mam nie aktywną opcje głębi 3D podczas oglądania filmu 3D.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Efekt odbicia nie występuje przy konwersji z 2D do 3D.
 
Ostatnia edycja:

szela

New member
Mam prośbę, może mi ktoś sprawdzić czy w teście prędkości łącza przez WWW telewizora wskazana prędkość jest zgodna z tym co pokazuje np test na WWW w komputerze ?
Ja mam łącze 10mb, po wifi w kompie jest 10 a w telewizorze 3...

Mam taką samą sytuację jak ty na kompie przesył 16Mb na telewizorze 3Mb. Sprawdzałem na D8000 przesyły były identyczne . Macie jakiś pomysł od czego jest to uzależnione?
 

dzidziol

New member
Witam.

Od jakiegoś czasu obserwuje dość ciekawe zjawisko. Telewizor pozostający w trybie czuwania (standby), samoczynnie się włącza. Lecz nie tak, jak jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Otóż słychać tylko charakterystyczne pstrykniecie zasilacza wewnątrz obudowy, matryca pozostaje wyłączona, pali się cały czas czerwona dioda czuwania, natomiast zapala sie dioda na routerze (tv podłączony do sieci LAN Rj-45). Całość trwa dość krótko (ok 20-30sek.) i telewizor po chwili się wyłączy. Jak do tej pory zauważyłem to trzy razy. Moim zdaniem tv sprawdza dostępność aktualizacji, ale oczywiście to moje zdanie. Ciekaw jestem, czy inni użytkownicy spotkali się już z takim zjawiskiem wcześniej. Możliwe, że była już o tym mowa wcześniej, lecz mogłem to przeoczyć.

Pozdrawiam


TVue40d6500
 

trup

New member
Witam.
Czy ma ktoś z Was podczas oglądania filmu 3D efekt odbicia, cienia nie wiem jak to nazwać.
Zależy od tego jak oglądany obiekt jest daleko. Najbardziej widać to przy np. jasnej postaci na czarnym tle. Druga sprawa to mam nie aktywną opcje głębi 3D podczas oglądania filmu 3D.
Z góry dzięki za odpowiedź.

Efekt odbicia nie występuje przy konwersji z 2D do 3D.
Odbicie to tzw. przesłuch. Jest to jedna z wad obecnych telewizorów 3D - niektóre modele więcej, inne mniej. Widać je ponieważ to co ma trafiać do lewego oka jest częściowo widoczne przez prawe oko i na odwrót. Powodem jest zastosowana technologia, zarówno migawkowa jak i polaryzacyjna. W porządnych testach to zjawisko jest brane pod uwagę przy ocenie danego telewizora. Konwersja do 3D daje marną głębię przez co obrazy dla poszczególnych oczu są mało przesunięte względem siebie i wada ta nie jest tak dokuczliwa.
 

trup

New member
Chciałbym wrócić do tematu matryc matowych kontra błyszczących. Dotychczas miałem dwa SAMSUNGi z błyszczącymi matrycami i nie przeszkadzały mi odbicia. Teraz w tym samym miejscu stoi PHILIPS 42PFL7606/K02 z matową matrycą i jak włączę główne światło (3 świetlówki energooszczędne) to na ekranie w miejscu odbicia jest jedna wielka matowa jasna plama i nic tam nie widać. Dobrze, że w tym pokoju słońce świeci tylko rano i w dodatku za telewizorem, a światło można wyłączyć. Tych co wybór telewizora uzależniają od matrycy (gładka czy matowa) by później nie żałowali.
 

sylwas72

New member
Odbicie to tzw. przesłuch. Jest to jedna z wad obecnych telewizorów 3D - niektóre modele więcej, inne mniej. Widać je ponieważ to co ma trafiać do lewego oka jest częściowo widoczne przez prawe oko i na odwrót. Powodem jest zastosowana technologia, zarówno migawkowa jak i polaryzacyjna. W porządnych testach to zjawisko jest brane pod uwagę przy ocenie danego telewizora. Konwersja do 3D daje marną głębię przez co obrazy dla poszczególnych oczu są mało przesunięte względem siebie i wada ta nie jest tak dokuczliwa.

Dzięki za odpowiedź, myślałem że coś źle z TV.
 

szela

New member
Powiedzcie no mi Panowie jak można wykorzystać nasze wspaniałe TV do grania . czy np jest możliwość odpalenia gry na kopmuterze i przesłania obrazu na TV po wifi ? Czy jest do tego jakiś program czy pozostaje granie po kablu ?
 

Frytejro

New member
Po wifi nie da rady tylko kabel, a co do samego grania na tym tV ja na swierzo sie wypowiem co do grania bo wlasnie od wczoraj testuje.. działa wszystko.. ale okazalo sie ze dopiero teraz widze jak fatalne ustawienia samsung ma ;/ musialem mocno skalibrowac ekran by obraz z kompa byl "podobny" do monitora, ale wcaiz mu czegos brakuje.. - do mnie nie przemawia granie na 40 calach, wole moje 22cale monitor i niecaly metr od niego siedząc. Jedynie czasem ten efekt 3d do zabawy w grach mozna uzyc hehe nie umiem tego sprecyzowac, spodziewalem sie jakiegos efektu kina czy cos, ale nie widze nic , gra wogole mnie nie powala bardziej niz na monitorze hmm - efektu smurzenia nie zauwazylem :)

Panowie co do kalibracji.. wszystko robie na trybie Film, bo jest najprosciej.. juz praktycznie jestem w domu ze tak sie wyraze.. ale brakuje mi kilku wisienek - chodzi o to :
1 jak pozbyc sie tej zielonkawej poswiaty/mgły jaką ma tryb film (czuje sie jakbym ogladal wszystko na zuzytym kineskopie )
2 jak zrobic by kolor czerwony był bardziej intensywny a nie wygaldal sztucznie tak rozowawo.. jak dodam kontrastu to jest lepiej, ale znow wtedy z niebieskiego robi sie granat.. moze jakas funkcja balansu bieli?? tylko ktora bo sa 2 zwykle, i trzecia jakas 10p...
 

dgrabowski77

New member
YT, bad pixel

tez mialem problemy z YT. Dzis zaktualizowalem soft od telewizora i wszystko gra. Wczesniej mialem problemy z logowaniem i nie zawsze widzialem play listy.

Pojawił sie natomiast inny problem. Dzis z bliska zauwazylem jeden wadliwy pixel (bladoniebieski). Nie wiecie jak wyglada sprawa reklamacji? TV: 40UD6500
 
Ostatnia edycja:

Spider2099

New member
Po wifi nie da rady tylko kabel, a co do samego grania na tym tV ja na swierzo sie wypowiem co do grania bo wlasnie od wczoraj testuje.. działa wszystko.. ale okazalo sie ze dopiero teraz widze jak fatalne ustawienia samsung ma ;/ musialem mocno skalibrowac ekran by obraz z kompa byl "podobny" do monitora, ale wcaiz mu czegos brakuje.. - do mnie nie przemawia granie na 40 calach, wole moje 22cale monitor i niecaly metr od niego siedząc. Jedynie czasem ten efekt 3d do zabawy w grach mozna uzyc hehe nie umiem tego sprecyzowac, spodziewalem sie jakiegos efektu kina czy cos, ale nie widze nic , gra wogole mnie nie powala bardziej niz na monitorze hmm - efektu smurzenia nie zauwazylem :)

Panowie co do kalibracji.. wszystko robie na trybie Film, bo jest najprosciej.. juz praktycznie jestem w domu ze tak sie wyraze.. ale brakuje mi kilku wisienek - chodzi o to :
1 jak pozbyc sie tej zielonkawej poswiaty/mgły jaką ma tryb film (czuje sie jakbym ogladal wszystko na zuzytym kineskopie )
2 jak zrobic by kolor czerwony był bardziej intensywny a nie wygaldal sztucznie tak rozowawo.. jak dodam kontrastu to jest lepiej, ale znow wtedy z niebieskiego robi sie granat.. moze jakas funkcja balansu bieli?? tylko ktora bo sa 2 zwykle, i trzecia jakas 10p...

Ja z tym samym problemem kalibracji
Podkrecenie zielonego nic nie dalo odpalilem dzisiaj inny film i dalej jest lipa mam chyba taki sam problem jak kolega ktorego cytuje w tym poscie...
 

slawko_23

New member
Bez reklam

Frytejro

New member
Za tą zieloną poświatę może jest odpowiedzialny ton kolorów(ciepły 2)


faktycznie to wina ciepłeego 2 .. dalem barwe zimną i juz jest ok. Ale to jest upierdliwe.. czuyje sie jak audiofil, który co stacja to zmienia nastawienia korektora... zalezy jaki kanał ogladam to raz lepiej wygladaja ust fabryczne a raz te moje i tak w kółko.. masakra :D

pozbyłem sie poswiaty, ale znow jest ciemniej niz na innych ustawieniach i filmy amerykanskie wygladaja jak polskie seriale czyli jakby były krecone przy swieczkach :D jak rozjasnie ekran to czarne tło robi sie jasne :D kurde.. heh
 
Do góry