Samsung TV model D6500

Waldi_82

Klub HDTV.com.pl
VIP
Czy ktoś rozwiązał problem klatkowania ?

ja tez miałem klatkowanie i po wyłaczenie funkcji Motion Plus klatkowanie ustało.

Ale za to mam problem z duzą iloscia koloru fioletowego!! Np: tylne swiatła aut zamiast czerwone to sa czerwono fioletowe. Jak jest jakis jaskrawy niebieski to tez przechodzi w fioletowy. Probowałem w balansie bieli ale nic nie pomaga. Czy ktos wie jak wyregulowac ten fioletowy kolor?
 

ernet

Active member
Bez reklam
Coś nowego ?

Dziś byłem w sklepie i oglądałem 55D6500. Zauważyłem, że na ekranie, po obu jego bokach występuje w pionie równy czarny pasek ( ok. 0.5 cm szerokości ) na całej długości (pionowej ) ekranu. Przełączałem programy - to samo na każdym z nich. Podobnie jak z innych źródeł ( BR ). Sprzedawcą jest mój kuzyn i On zwrócił mi na te paski uwagę, bo miał już z tego powodu kilka reklamacji. Mało tego, na te czarne paski przebija poświata lub jakaś "resztka" właśnie wyświetlanego programu (sic!).
Wczoraj mój znajomy kupił ten model ( 46" ) i jest dokładnie to samo !? ( sygnał ma cyfrowy z kablówki ).
Zauważyliście taki objaw u siebie ?

Poza tym, tak dobrego obrazu nie widziałem w życiu ( na moim Sony Z5500 też nie ). Druga sprawa,że moim zdaniem posiadany przez znajomego dekoder Technisat ma w tym co najmniej 40% swojego,pozytywnego udziału. Ale nie o tym chciałem napisać.... .

A co do HD 3D, to polecam:
http://wiki.samygo.tv/index.php5/D6x00_TVs_FULL_HD_3D_Defect
 
Ostatnia edycja:

Madas

New member
Bez reklam
moja 4letnia córka jest zła na nowe YT bo zupełnie sobie z nim nie radzi na starym YT szła jak burza do biblioteki play i oglądała a teraz masakra ....
 

tomek976

Member
Witam, mam pewien problem z UE6750 i WIFI (TPLINK WR740N)
Posiadam łącze 10mb z UPC. W komputerze zawsze wskazuje mi 9,5-10mb, w telefonie również prawie zawsze równo 10 i z łaczem nie ma żadnego problemu.
Natomiast w UE6750 w 2 telewizorach maksymalnie jest około 3,5mb
Potrafi zacinac złabej kompresji filmy z ipla.
Co zrobić żeby tv korzystał z pełnej prędkości ?
Teraz nie ma szans na transmisje filmów po dlna
 

Jacol2929

New member
Kto jeszcze ma d6500 z cyfrą przez moduł ?
Kupiłem moduł Aston 2.26 wszystko ok, nawet spliter działa bez problemów ale TVN HD mi wczoraj strasznie skakał (dzisiaj o dziwo chodził ok), siła sygnału skacze 40-50% ale np. TVN zwykly z innego tr ma sygnał ponad 70% i chodzi miodzio. Na dekoderze fergusona TVN HD chodził bez problemów. Czy TVN HD występuje na kilku transponderach ?
Czy jest prostsza mozliwość zmiany kolejnosci kanałów niz wchodzenie w HUB/Kanały?lista/Edycja? itp itd ? Bo strasznie długo to trwa. Ewentualnie jakiego programu użyć żeby to na kompie zrobić ? Może ma ktoś gotową świeżą listę z canal+film ?

EDIT: Czy da się ustawić żeby EPG mi pokazywało się odrazu po przełączeniu na program żebym widział co leci - jak w dekoderach ? Teraz nic mi się nie pojawia przy przełączaniu programow, wszelkie informacje dopiero jak wcisnę przycisk "info"
 
Ostatnia edycja:

maver88

New member
Ja mam pytanie dot. również tego tv ponieważ mam go od kilku dni i przy ogladaniu np. tvn pojawiaja sie paski(kolorowe) poziome (migaja) obraz lekko mróży. Nie jestem pewnien czy jest to wina tv czy samego dekodera (CP stary dekoder nie HD). Przy SMART HUB obraz jest w porządku oraz przy przegladaniu YT również.Proszę o pilną odp ponieważ mam 10 dni na zwrot tv ( w razie potrzeby).Z gory dzieki :)
 

fidox

New member
sa

mam pytanie dlaczego TV po podłączeniu kabla satelity którą mam skierowaną na hotbird (bo oglądam Nkę) w opcjach wyszukuje tylko astrę

w menu Telewizora jest tylko astra
a w programie do edycji smTooklBox
hotbird jest pusty

gdzie mogę zmienić tak aby wyszukiwało programy na hotbirdzie?

pozdrawiam
 

TomaszK

New member
jeśli masz podwójny konwerter to:

opcje - kanał - system satelitarny
wybór satelity - zaznaczasz astre 19.2e i hotbirda 13e, reszte można wyłączyć
zasilanie LNB - włączone
Ustawienia LNB : satelitarne - hotbird, Tryb Diseqc - 1/4
satelitarne - astra , Tryb Diseqc - 2/4 (musisz ustawić oba)

Jeśli dobrze ustawisz to i na jednym i na drugim ustawieniu satelity będzie Ci pokazywało w prawym dolnym rogu tego menu siłę sygnału. Jeśli będzie zero - coś źle ustawiłeś

Jeśli masz pojedynczy to w opcjach - systemie satelitarnym włącz sobie tylko hotbirda (pewnie masz domyślnie ustawioną astrę)

Później już tylk oautomatyczne przeszukanie kanałów i zabawa z sotrowaniem
 
Ostatnia edycja:

pitates

New member
problem z astrą

jeśli masz podwójny konwerter to:

opcje - kanał - system satelitarny
wybór satelity - zaznaczasz astre 19.2e i hotbirda 13e, reszte można wyłączyć
zasilanie LNB - włączone
Ustawienia LNB : satelitarne - hotbird, Tryb Diseqc - 1/4
satelitarne - astra , Tryb Diseqc - 2/4 (musisz ustawić oba)

Jeśli dobrze ustawisz to i na jednym i na drugim ustawieniu satelity będzie Ci pokazywało w prawym dolnym rogu tego menu siłę sygnału. Jeśli będzie zero - coś źle ustawiłeś

Jeśli masz pojedynczy to w opcjach - systemie satelitarnym włącz sobie tylko hotbirda (pewnie masz domyślnie ustawioną astrę)

Później już tylk oautomatyczne przeszukanie kanałów i zabawa z sotrowaniem




Witam
mam problem z ustawieniem w tv 2 konwertera w tv d6500 czyli astra ustawienia mam poprawne wyszukuje mi tylko koło 100 kanałów a w ustawieniach nie pokazuje mi sygnału z astry
switcha disecq mam 4x1 microsat podpiete do a i b dodam że w dreamboxie mam wszystko w porządku wiec nie jest to ustawienie anteny.Borykam się z tym problemem od samego początku dodam że zamieniałem też miejscami kable i nic nie pomogło.
Jeśli jest ktoś mi w stanie pomóc byłbym bardzo wdzięczny

Wszystkiego najlepszego w 2012 roku

Pozdrawiam:-D
 

Spider2099

New member
Witam serdecznie. Szukalem wszedzie kalibracji pod ten model ale nigdzie nic nie znalazlem. Doszedlem tu na forum do 150 strony i sie poddalem. Ja wiem ze ustawia sie pod siebie zawsze i kazdy ma troche inaczej ale jezeli ktos wyslalby bede bardzo wdzieczny. Jestem na skraju zalamania jak ogladam blu raya. Najbardziej mi zależy nad tym ustawieniem. Zielony blady jak cholera no po prostu zalamka Bardzo prosze kogos jak moze zeby wyslal cos przynajmniej jakies wskazówki.
 

fula

New member
Wejdź w obraz/ustawienia zaawansowane/przestrzeń kolorów(ustaw użytkownik)/kolor(wybierz zielony) i tam sobie podciągnij.
Ja mam dla zielonego
czerwony 0
zielony 50
niebieski 0

I wszystko gra.
A pytanie: Czy nie baraszkowałeś w menu serwisowym ? :)
 

Novac

New member
Panowie powiedzcie mi jak ustawic w Tuba.fm utwory jednego artysty? Jak mozecie wytlumaczcie mi to lopatologicznie bo wedlug instrukcji nie moge sie polapac.

Przepraszam za brak pl znakow.
 

TomaszK

New member
panowie czy Wam na TVN7HD też filmy lecą prawie zawsze po angielsku? mam ustawiony język domyślny polski i na wszystkich programach funkcjonuje a na tym jednym zawsze muszę ręcznie przestawiać. I po przełączeniu na inny kanał i powrocie na tvn7hd znów wraca angielski

@pitates
a ustawiłeś (wybrałeś) na liście satelit astrę i hotbirda? jeśli tak to jedyne co przychodzi mi do głowy to próbowanie w "Tryb Diseqc" różnych numerów przełącznika aż na dole po prawej stronie pojawi się sygnał na pasku. U mnie jest hotbird na 1/4 a astra na 2/4 ale nie wiem czy to jest reguła.
ustawić musisz każdą satelitę z osobna w opcji "Ustawienia LNB : satelitarne" tzn, najpierw ustawić hotbirda i zejść niżej na "tryb diseqc" i tam ustawić właściwy kanał, po czym wrócić do góry na "satelitarne", przestawić na astrę, znowu zejść na "tryb diseqc" i znowu ustawić właściwy numer
 

Spider2099

New member
.

Wejdź w obraz/ustawienia zaawansowane/przestrzeń kolorów(ustaw użytkownik)/kolor(wybierz zielony) i tam sobie podciągnij.
Ja mam dla zielonego
czerwony 0
zielony 50
niebieski 0

I wszystko gra.
A pytanie: Czy nie baraszkowałeś w menu serwisowym ? :)

Dzieki Fula za podpowiedz. Próbowałem ustawiać zielony ale w kolorze czerwonym :mrgreen:. Dlatego nic nie wychodziło. W zielonym podkercilem na 58 a w czerwonym zmniejszyłem czerwony na 42 Testowalem właśnie na filmie Dwie Wieze i wygląda to dobrze zobacze jak na innych filmach jeszcze.
W trybie film mam ustawioną tonacje czerni na full, ostrosc z 20 dalem na 30. Ton kolorow na standardowy/ Wprowadzilem tylko tyle zmian. Czy mozna jeszcze jakos podrasowac obraz pod bluray?
 

pitates

New member
re

panowie czy Wam na TVN7HD też filmy lecą prawie zawsze po angielsku? mam ustawiony język domyślny polski i na wszystkich programach funkcjonuje a na tym jednym zawsze muszę ręcznie przestawiać. I po przełączeniu na inny kanał i powrocie na tvn7hd znów wraca angielski

@pitates
a ustawiłeś (wybrałeś) na liście satelit astrę i hotbirda? jeśli tak to jedyne co przychodzi mi do głowy to próbowanie w "Tryb Diseqc" różnych numerów przełącznika aż na dole po prawej stronie pojawi się sygnał na pasku. U mnie jest hotbird na 1/4 a astra na 2/4 ale nie wiem czy to jest reguła.
ustawić musisz każdą satelitę z osobna w opcji "Ustawienia LNB : satelitarne" tzn, najpierw ustawić hotbirda i zejść niżej na "tryb diseqc" i tam ustawić właściwy kanał, po czym wrócić do góry na "satelitarne", przestawić na astrę, znowu zejść na "tryb diseqc" i znowu ustawić właściwy numer

ad1
Ja też tak niekiedy mam ale nie tylko na tym kanale

ad2
ustawiałem wszystko ale teraz sie bawiłem troche i zauwarzyłem że sygnał dopiero pokazuje jak jest powyżej 12000MHz nie wiem co jest nie tak a na dreamboxie jest wszystko ok ?????
walnięty tuner w tv ?????
 
Do góry