Samsung TV model D6500

cobar

New member
Witam. W moim subiektywnym odczuciu nowe YouTube jest nieco mniej przejrzyste, niż poprzednia wersja. Pobieżne sprawdzenie pozwala stwierdzić, że wpisywanie wyrażeń do wyszukiwarki, sprowadza się do wybierania kursorem liter, co jest bardzo czasochłonne. Chyba w poprzedniej wersji wybieranie liter, z klawiatury numerycznej pilota, było zdecydowanie szybsze.

Całkiem możliwe, że czegoś tam nie zauważyłem i istnieje możliwość wpisywania, jak w poprzedniej wersji. Może głos by zabrali koledzy, którzy korzystają z tej aplikacji dużo częściej, niż ja. Ponadto nie zauważyłem możliwości sortowania filmów na YT, wg. daty ich dodania, popularności itp.

Tv ue40d6500

Niech ich szlag trafi z tym nowym YT. Z poprzedniej wersji korzystalem b.czesto a teraz to kompletna porazka!
Nie ma pamieci wpisywanych wyrazen, obejrzanych filmow, za kazdym razem trzeba wklepywac na nowo wszystko,zlikwidowali zakladki "ulubione" itp.itd reszta jak wyzej kolega napisal.
To jakas kpina czy co ?!
Wkurwilem sie i tyle.
Nawet nie ma mozliwosci przywrocenia starszej wersji YT, chyba ze sie myle?
Jest jakis sposob ?
 

fidox

New member
nTV

wielkie dzięki

pozostało to pytanie:

3. który dokładnie model modułu do odczytu karty N-ki nadaje się najlepiej
czy on nazywa się N-CAM?
gdzie najtaniej kupić taki moduł i który będzie współpracował z TV najlepiej

na allegro to się chyba nazywają moduły CA

chciałbym pakiet domowy w N-ce
czy wystarczy dokupić np ten:
allegro.pl/telewizja-na-karte-nnk-hd-3-m-ce-modul-ncam-hd-i2002543296.html
 

fidox

New member
podciągam temat,
przepraszam że głośno myślę ale proszę o sprostowanie
znalazłem tylko taką stronę telewizjanakarte.pl
tam jest list współpracujących urządzeń
pisze że współpracuje model samsunga UE406750
nic nie pisze o modelu d6500

czy te moduły na kartę współpracują z d6500
czy są inne alternetywne propozycje na kartę?
 

fidox

New member
właśnie dowiedziałem się od instalatora że model d6500 nie ma tunera satelitarnego wbudowanego
czy to prawda?
że ponoć wyjścia są ale on tuner nie jest aktywny czyli nie ma go w tym modelu

porażka
 

dzidziol

New member
@ fidox

Proponuję, byś zmienił instalatora. Coś pewnie słyszał, ale nie jest pewien co. Oczywiście, że model D6500 posiada wbudowany tuner TV-SAT i jest on oczywiście aktywny. Ponadto współpracuje z kartą płatnej telewizji Cyfra+, przy pomocy modułu CI.


Pozdrawiam.


PS. Na temat współpracy z innymi platformami cyfrowymi się nie wypowiadam, ponieważ nie testowałem pozostałych operatorów.
 

Cros

New member
witam, mam takie pytanie, w menu serwisowym jest control sub option zakładka wi-fi country są dwie literki E i F jaka powinna być??
czemu ta zmiana służy może ktoś wie??
 

fidox

New member
a jak sprawdzić moduł satelitarny bez mocuł CL
nie mam go
instalator powiedział że aby sprawdzić to wystarczy podpiąć antenę i powinien wyszukiwać kanały
prawda to?

z twojej wypowiedzi wysupłałem że TV współpracuje z cyfrą - jaki to moduł?
czy tylo z cyfrą?
 

dzidziol

New member
@ fidox

Tak, podłączysz kabel od anteny satelitarnej za pomocą złącza F (złączka z gwintem). Telewizor wyszuka wszystkie dostępne z danego satelity programy. W menu musisz wybrać satelitę HotBird. Niestety, będą one pomieszane, tzn. nie będą one podzielone wg. układu programów zawartych w danej platformie cyfrowej (nie będą podzielone wg. układu Cyfra+,N, Cyfrowy Polsat). Obejrzysz wyłącznie programy nadawane FTA, czyli te, które nie są zakodowane. Do obejrzenia kodowanych programów potrzebna będzie Tobie karta dekodująca danej platformy, która instalujesz w dedykowanym module CI, który to moduł montujesz z odpowiednim złączu z tyłu telewizora. Dla Cyfry+ najodpowiedniejszym modułem będzie AstonCrypt 2.26, dla systemu Seca. Cena tego ok. 400 zł. Jaki jest odpowiedni dla N-ki, niestety nie wiem, ale musi być przeznaczony dla systemu Conax. Do uszeregowania programów wg. Twojego własnego upodobania musiałbyś użyć programu do edycji kanałów. Nie pamiętam nazwy, ale była podawana kilka stron wcześniej.

Poza tym mógłbyś edytować swoje posty, by nie robić bałaganu i zawrzeć wszystko w jednym. Później robi się śmietnik, stron przybywa i ciężko przebrnąć przez cały wątek. Gdybyś zadał sobie trud przeczytania całego tematu, to znalazłbyś wszystkie informacje, jakich poszukujesz. Koledzy postarali się opisać wszystkie zagadnienia dość szczegółowo.

Pozdrawiam.
 

Frytejro

New member
E co wy chcecie od tego YT - ja uwazam ze teraz jest zdecydowanie lepsze niz bylo wczesniej. Wszystko posegregowane a wpisywanie w tym TV czegokolwiek w necie jest tak upierdliwe ze szybciej bedzie podpiac kompa do TV i to zrobic z jego profilu.. wiec tym wogole sie nie przejmuje :) - w weekend bede testował nowy soft - poki co mam 2 dzien i dziala to co dzialalo do tej pory
 

Jacol2929

New member
Ja tez nic nie mam do obecnego YT pomijajac fakt ze gdziestam sa jakies literowki.
Mam pytanie odnośnie modułu do Cyfry+ w Samsungu d6500:
Jakie są minusy korzystania z modułu w porownaniu z dekoderem ?
Bo właśnie chciałem kupić jakiegos Fergusona ale moze jednal lepiej kupić moduł do cyfry ? Ma takie rozwiązanie jakieś minusy ? Czy informacje o nadawanych programach są przekazywane bez problemow ? Czy nic nie haczy, nie skacze ?
A jak sprawa wygląda z korzystaniem z modułu i splitera - da się ?
 

sisimon

New member
ja do niedawna miałem Arive 200 (zreszta nadal mam ale na strychu). Był w nim moduł CI z tv "n" na kartę. Niestety - częste problemy np. przy zmianie kanałów - napis zakodowane (jedynie co pomagało to wyjęcie i włożenie z powrotem modułu do tunera), kiepskie ściąganie uprawnień, problem z uprage softu w module (da się to zrobić ale czasami schodzi przy tym kilka godzin, chodź czasami idzie od kopa). Bardzo kiepski EPG. Po wymianie D6000 na D7000 który ma tuner satelitarny już wiem że się nie wrócę do Arivy. Moduł aktualizuje się b.szybko. Pokazuje wszystkie dane, uprawnienia itp. EPG bardzo dobre, 1000x lepszy niż w Arivie. Nie muszę mieć szafki pod TV, kilka kabli mniej. Tuner w TV jest w pełni funkcjonalny. Listę kanałów można zrobić też samemu i wgrać do TV- chodź ja wgrałem przygotowaną listę przez tv "n" i mam kanały poukładane. Arive jest niewiele używana i jak będę miał czas to wystawię ją na allegro. Żałuję tylko że 2 tygodnie temu kupiłem do niej nowy pilot bo tym starym nic nie mogłem zrobić itp. a nowy działa kapitalnie (wiem że jest od serii A100).
 

fidox

New member
Cl

dzięki za pomoc, większość odpowiedzi uzyskałem

chciałem pociągnąć temat kart CL do d6500
obecnie mam tuner satelitarny Nki z dyskiem

minusy zastosowania karty CL
1. nie da się nagrywać przy wyłączonym TV
czyli nie da sie zaprogramować nagrania,
2. nie mogę oglądać jednego programu z TV naziemnej lub satelitarnej i jednocześnie nagrywać innego

czy mam rację?
czy są inne minusy?

czy do Nki telewizja na kartę jest tylko jeden moduł sprzedawany i czy ten moduł dobrze współpracuje?

pozdrawiam
 

lwojtysiak

New member
Nowe aplikacje SMART TV

Wczoraj, w NEONECIE zobaczyłem ulotkę o SMART TV w SAMSUNGACH. Oprócz 100 filmów od IPLI podano także informację o dwóch rzeczach, które pewnie są dla tych nowozakupionych TV:
- 10 hitów premium od IPLEX
- COFNIJ ZEGAR od TVN.

Czy ktoś wie co to ten "COFNIJ ZEGAR" ?

Dodatkowo jest lista polskich aplikacji i wymieniono kilka, których jeszcze nie ma, a zaznaczono je jako *(Dostępne w Samsung Apps najpóźniej do końca grudnia 2011):
- Polskie Radio - Słuchaj Polskiego Radia w swoim telewizorze! Możesz wybierać spośród prawie 100 stacji,
- Polskie Radio Czwórka - Dzięki tej aplikacji możesz słuchać i oglądać Czwórkę bez telewizji kablowej,
- Empik School - to aplikacja edukacyjna przygotowana przez największą i najdłużej działającą sieć szkół językowych w Polsce,
- Orange - Aplikacja Orange to prosty dostęp do zasobów portalu orange.pl i kanału telewizyjnego na żywo Orange sport,
- Telemagazyn - Program stacji telewizyjnych, opisy hitów dnia i seriali. Możliwość tworzenia list ulubionych,
- 4player.tv - aplikacja VOD z treściami na żądanie od nadawców lokalnych,
- Kobieta WieszJak.pl - Kobieta to serwis dla każdej kobiety. W serwisie znajdziesz informacje o: dietach, makijażu, horoskopach, feng shui, urodzie,
- Skoban - aplikacja przygotowana przez grupę INFOR PL S.A.. Jest to klasyczna gra typu puzzle.

Szczególnie kilka wydaje się ciekawych, fajnie że powstają nowe i oby jak najwięcej :)
 
Do góry