Samsung TV model D6500

hadetefał

New member
Cobys nie kupiła to po przesiadce z kineskopu minie sporo czasu az zaakceptujesz "nowy standard" jaki daja telewizory LCD/LED/plasma.

Ja mam z goła odmienne wrażenia. Przez prawie 15 lat miałem 25 crt, obraz naprawdę super i pewnie dalej by był ale zaczął szwankować i koszty były zbyt wielkie. Mam w domu 2 lata drugi 32 cale FHD podłączony do tunera cyfrowego (nie FHD) i tam obraz faktycznie różnica na niekorzyść w stosunku do starego crt. Kupiłem 40d6500 i byłem przygotowany na "zejście" z wymaganiami a tu niespodzianka. Sprzęt podłączony do tunera cyfrowego FHD i jak dla mnie rewelacja jak skonfigurowałem. Najbardziej zadziwiły mnie ostrość obrazu i kąty bo wiedziałem i widziałem ze LCD mają z tym czasem kłopoty. Tutaj moim zdaniem brak zmian w kolorystyce i kontraście w przedziale 180 stopni tv spokojnie można wieszać na ścianie i z każdego miejsca pokoju widać tak samo. O "wadzie" 3d wiedziałem przed zakupem ale w sumie oglądałem może godzinę materiału od zakupu choć mam w tv 3d codziennie (cyfra). Obraz za tę cenę uważam za jeśli nie rewelacyjny to na tyle dobry że ciężko jest znaleźć konkurencję cenowo-jakościową a szukałem na żywo trochę czasu. Poprzedni lcd który stoi w domu to też samsung serii B(2 letni) subiektywnie moim zdaniem seria D to już zupełnie inna jakościowo półka co daje nadzieję zbliżaniu się sprzętów ku ideałowi w tempie sporo szybszym niż przypuszczałem jeszcze 2-3 lata temu. Opodal rodzina posiada SONY seria w400 (lub podobnie) mający 3 lata - był to dość wysoki model na swój czas i obraz na nim jest naprawdę od zakupu bardzo bardzo dobry. Gdy jednak teraz porównałem (ja i właściciel tego sony) oba nasze tv - pierwsze wrażenie to obraz na nowszym jakby o 2 podziałki bardziej ostry choć w sony jest już wydaje się bardzo ostry, oraz kąty patrzenia to już naprawdę postęp a nie tylko odczucie subiektywne.
 

Frytejro

New member
A to sie zgadza - im nowsze LCD tym ladniejsze, ale wciaz niedogoni crt. Ja mialem do niedawna aquosa sprzed 3 lat i miedzy d6500 a aquosem jest przepasc,... we wszystkich wymienionych przez Ciebie sytuacjach, tak samo brawia roczna nieumywa sie do d6500.. ale tak jak mowie wciaz SD lepiej jest ogladac na crt :) - FHD to inna bajka ..
 

kolsek345

New member
Mnie rownież trafila sie super matryca z kątami widzenia dochodzacymi do 180 stopni z super kolorami i ostroscia .Po 1,5 miesiacu uzytkowania stwierdzilem ze jednak telewizor rozwija skrzydla przy wyłączeniu wszelkich polepszaczy typu "motion" (nie lubie efektów "teatru telewizji) i podaniu dobrego jakosciowo sygnalu (moze byc nawet sd).Przy ogladaniu z wbudowanego tunera cyfrowej telewizji naziemnej (szersze pasmo sygnalu chyba w porownaniu z tun sat.) obraz jest znakomity , bez zadnego klatkowania czy braku płynnosci jak tu niektorzy mają.Porownujac do crt to 6500 bije go na głowe w kwesti ostrosci i ogladania w slonecznym pokoju.
 

fula

New member
No więc wciaz nie wiem nic o BR - Ty mowisz ze zwykly zadziała, inni ze musi byc 3D zeby D6500 3D odtworzyl - a roznica w cenie ogromna...

Kolejna niescislosc: piszesz ze moze byc material w mp4 1080p z podkladem audio ale obraz statyczny - zdanie wyzej napisales ze statyczny to wlasnie "p"..

Piszesz ze HDMI nie przesle 1080p... a w danych HDMI 1.4 jest zupelnie cos innego.. a nawet 1,3 standard "p" obsluzy

Po co zatem tworzy sie filmy full SBS skoro nic z obecnych urzadzen tego nie otworzy? (wspomnailem ze posiadam SBS 3840x1920p )

Pozatym nie zmienia to faktu czy byloby to 1080p czy 1080i - w allshare nie zmienisz rozmiaru tto raz, a dwa wina w zarywaniu tych rozmiarów nie lezy po stronie programu a po stronie polaczenia wifi. Wysatrczy polaczenie zrobic po LANie i problemy znikną


Aha wracajac do kwestii okularów.. nie mam przy sobie kartki z wszystkimi modelami - dostalem ja przy zakupie tv.. roznica w tych drozszych tez jest taka ze poza akumulatorem posiadaja automatyczny on/off i co model wyzej to jest bardziej wg samsunga ergonomiczny...[/QUOTE]




Litości, czytaj ze zrozumieniem co piszę.
Prościej wyjaśnić Ci nie potrafię. (wgłąb się w specyfikację Blu-Rey 3D,HDMI i FullHd)
Nigdzie nie pisałem, że allshare zmienia formaty.
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
No więc wciaz nie wiem nic o BR - Ty mowisz ze zwykly zadziała, inni ze musi byc 3D zeby D6500 3D odtworzyl - a roznica w cenie ogromna...

Litości, czytaj ze zrozumieniem co piszę.
Prościej wyjaśnić Ci nie potrafię. (wgłąb się w specyfikację Blu-Rey 3D,HDMI i FullHd)
Nigdzie nie pisałem, że allshare zmienia formaty.

Ja też jestem ciekaw co masz na myśli. Pisząc że BR odtwarza BR3D (a poprawna nazwa to Blu-ray)
Chodzi o MVC jest zgodne wstecz czy o coś innego?
 

trup

New member
temat był już poruszany, ale przypomnę:
Standardy dla obrazu dynamicznego to 720i i 1080i, dla statycznego 720p i 1080p.Może być materiał w mp4 1080p z podkładem audio, ale obraz statyczny.
Nie ustalałem normy, to że istnieją materiały takiego formatu 1080p i wyższe, nie oznacza to że telewizor FullHDma czytać. (rada: kupić telewizor UltraHD)

Wszystkie blureye czytają materiał 3d. Wszystkie obecnie pojawiające się napisy "3D" na BR to chłyt marketingowy, oczywiście jedne mogą konwertować materiał 2D na 3D inne nie.

Wyprzedzając pytanie:Istnieją filmy BR w formacie 1080p jednak jednym połączeniem HDMI sygnał, nie jest wstanie dotrzeć do odbiornika. Następuje konwersja z 1080p na 1080i.
[/QUOTE]
Nie wiem skąd czerpiesz te wiadomości ale wprowadzasz ludzi w błąd pisząc powyższe liczby.
Przykład:
1. Tuner n-ki można przełączyć dla wyjścia HDMI 1080i lub 720p, a przecież to telewizja a nie pokaz slajdów.
2. Komputer połączony przez HDMI obsługuje 1080p (opcja ustawień karty grafiki np. AMD), a czy wyświetla film czy coś innego nie ma znaczenia.
3. Teraz praktycznie każdy telewizor obsługuje 1080p.
4. Mam kamerę która zapisuje 60kl/s progresywnie czyli 1080p.
Mam wrażenie, że jesteś konsultantem SAMSUNGA bo ich standardowa odpowiedź na temat braku FHD 3D w naszych TV ma podobny sens. Co do odtwarzacza bluray to musi obsługiwać 3D by odczytał oprócz głównej ścieżki także dodatkowe dane dla drugiego oka. "Normalny" nie rozkoduje dodatkowej informacji nie umożliwiając tym samym oglądanie w prawdziwym FHD 3D. Nie mówię tu o SBS który służy głównie do przesłania (zapisu) obrazu 3D o gorszej jakości ale za to bez dodatkowych nakładów na lepszy sprzęt.
 

trup

New member
Nie wyobrażam sobie teraz przesiąść się na TV CRT. Podajcie mi choć jedną zaletę kineskopowych telewizorów w porównaniu z najnowszymi LCD z podświetlaniem LED. Analizując Wasze zachwyty nic nie przychodzi mi do głowy tylko że rozmywa obraz SD (dla mnie to raczej główna wada CRT). Gdyby były takie dobre to nadal można by je było kupić nowe w sklepach, ale kupowali by chyba tylko miłośnicy filmów z Charlie Chaplin'em.
Co najważniejsze nic nowego nie wnosimy do tematu, a strony lecą jedna za drugą. Proponuję ograniczyć się TYLKO do D6500. Potem nikomu się nie chce czytać i pytania się powtarzają.
 

fula

New member
Cytat: Trup
Nie wiem skąd czerpiesz te wiadomości ale wprowadzasz ludzi w błąd pisząc powyższe liczby.
Przykład:
1. Tuner n-ki można przełączyć dla wyjścia HDMI 1080i lub 720p, a przecież to telewizja a nie pokaz slajdów.
2. Komputer połączony przez HDMI obsługuje 1080p (opcja ustawień karty grafiki np. AMD), a czy wyświetla film czy coś innego nie ma znaczenia.
3. Teraz praktycznie każdy telewizor obsługuje 1080p.
4. Mam kamerę która zapisuje 60kl/s progresywnie czyli 1080p.
Mam wrażenie, że jesteś konsultantem SAMSUNGA bo ich standardowa odpowiedź na temat braku FHD 3D w naszych TV ma podobny sens. Co do odtwarzacza bluray to musi obsługiwać 3D by odczytał oprócz głównej ścieżki także dodatkowe dane dla drugiego oka. "Normalny" nie rozkoduje dodatkowej informacji nie umożliwiając tym samym oglądanie w prawdziwym FHD 3D. Nie mówię tu o SBS który służy głównie do przesłania (zapisu) obrazu 3D o gorszej jakości ale za to bez dodatkowych nakładów na lepszy sprzęt.[/QUOTE]
------------------------------------------------------------------------------------------------

Denerwuje mnie, że narzekacie na ten telewizor (UE40D6500) ile się da, wieszacie psy (próbując odtwarzać formaty inne od norm,np. bo ktoś ma kamerę taką a taką), a to dobry sprzęt za tą cenę. To że wyświetla 3D jak wyświetla dowiedzieliście się z internetu. Spełnia wszystkie normy, każde złącze ma inne wymagania norm, nie mieszać wyjścia z karty graficznej, DVD, USB, Wi-Fi i Blu- Raya.

3D ma wiele wad, jedna poważna, obraz oglądany jest na ekranie o stałej odległości,a obraz fikcyjny zmienia swoją głębie i tu jest problem poważniejszy. Dlatego mało kto wytrzymuje do końca filmu.
Mimo to warto kupować telewizory 3D ze względu na lepsze podzespoły. A 3D traktować jako rozrywkę, która się znudzi prędzej czy później jak kiedyś okulary z kolorowymi szkiełkami, kto pamięta to wie jaki był szał (ćwierć wieku temu).


P.S. Odnośnie n-ki, znajdź mi jedną stację z obrazem dynamicznym nadającym w formacie 720p lub niższym, ale bez przeplotu. (z obrazem statycznym są, jednak pokazują slajdy)
 
Ostatnia edycja:

mariano105

New member
Witam forumowiczów mam pytanie może ktoś z was sie orientuje czy moduł nCam można spokojnie podłączyc do modelu d 6000 bo barany z infolini nie wiedzą :?:
 

trup

New member
Witam forumowiczów mam pytanie może ktoś z was sie orientuje czy moduł nCam można spokojnie podłączyc do modelu d 6000 bo barany z infolini nie wiedzą :?:
Według strony SAMSUNGA D6000 nie ma wbudowanego tunera satelitarnego (DVB-S), więc np. telewizję n na kartę nie zobaczysz. Karty i moduły dostępne w telewizjach kablowych (DVB-C) powinny działać. Natomiast nie słyszałem by ktoś już nadawał i rozprowadzał sprzęt do telewizji naziemnej (DVB-T).
 

Frytejro

New member
Nie wyobrażam sobie teraz przesiąść się na TV CRT. Podajcie mi choć jedną zaletę kineskopowych telewizorów w porównaniu z najnowszymi LCD z podświetlaniem LED. Analizując Wasze zachwyty nic nie przychodzi mi do głowy tylko że rozmywa obraz SD (dla mnie to raczej główna wada CRT). Gdyby były takie dobre to nadal można by je było kupić nowe w sklepach, ale kupowali by chyba tylko miłośnicy filmów z Charlie Chaplin'em.
.

No najwazniejsza zaleta to taka ze czarne jest czarne a nie prawie czarne :D

kolejna juz wspomniana ze LCD najlepiej wyglada w natywnej rozdzielczosci. W innych nie. A crt w kazdej wygalda tak samo. Dziwi mnie to wlasnie ze ludzie sa w stanie zauwazyc wade FHD3D a nie widzą tego ze obraz crt w przypadku sd jest lepszy. (ale rozumiem ze nowe pokolenie to juz nie tylko ma drewniane uszy:" i twierdzi ze jakosc mp3 nie odbiega od audio" ) ale tez ma problem ze wzrokiem - jest to poniekad spowodowane tym ze nieuraczylo tego dobrego wczesniej a wychowalo sie na tym co jest obecnie.

Rozmywa SD? no prosze Cie... wlasnie to lcd rozmywa - sygnal sd na lcd/led vs crt wyglada jakbys porownal kodeka quicktime vs dvd z zaznaczeniem ze qt to obraz jaki pokazuje lcd. Przeciez to widac odrazu.

Kolejna sprawa jaka zauwazylem - obraz sd w LCD/LED "nabiera" ostrosci po chwili - w crt obraz jest ostry zawsze. Tego nie zauwazysz teraz - musialbys poogladac chwile crt by to zauwazyc. Dla dokladniejszego opisu dodam - np zblizenie twarzy danej osoby.. twarz ostra ma widoczne wszystkie zmarszczki, fałdy, gruczoly itd.. na lcd jak twarz sie szybko ruszy to po skonczonym ruchu dopiero widzisz te "defekty" twarzy. Na CRT tego nie uraczysz - tam zawsze "defekty twarzy" wystepują. Trwa to bardzo krótko bo ponizej 1 sekundy, ale da się zauwazyc - tyle ze po miesiacu ogladania tylko LCD juz oko sie przyzwyczaja i tego nie widzi.

A to ze gdyby crt bylo ssuper to dalej by bylo produkowane to jest nie prawda. Jest milion przykladów ze kiedys cos było lepsze, ale nieoplacalne z roznych wzgledow i zaprzestano produkcji. Pogadaj "z prawdziwym" informatykiem np to ci powie ze jak zajmujesz sie profesjonalnie grafiką to jak tylko mozesz zostan przy CRT. Chyba ze stac Cie nie monitor w cenie samochodu...

A całe rozmycie o jakim pisales to efekt wszelkiej masci kodeków. Dobrze zrobiony BRRip ma obraz "ziarnisty" zero jakiegokolwiek rozmycia - dokaldnie tak samo wygladajacy jak SD na CRT.

To ze tak a nie inaczej napisalem to wcale nie znaczy ze nie jestem zadowolony z D6500. Kupiłem ten TV bo musiałem jakis miec, i wybralem najlepszy na jaki mnie bylo stac w chwili zakupu. Ale nie zmienai to faktu ze wciaz odstaje on od CRT..

Gdybym Ci powiedzial ze kiedys robiło sie wszystko na lata i np moj samochod ma 24 lata i jest w lepszym stanie niz niejedno auto 5 letnie (przy tym kosztuje tyle samo) to bys pewnie tez nie uwierzyl, no bo jak to jest mozliwe.. i gdyby tak bylo to dalej by tak robiono.... No wlasnei ze nie.. bo wczesniej robiono wszsytko "u siebie" a teraz w chinach, wczesniej serwisy nie mialy nic do roboty, a teraz na szczescie dla nich, na nie szczescie dla nas maja roboty po pas... i firmy tez przeciez nie zyja tylko ze sprzedazy, ale glównie z serwisów..

Ale dobra kazdy z nas ma swoje stanowisko, ty wolisz prawie czarne, ja czarne. Obaj mamy te same tv, kazdy z nas jest z jednego w nim zadowolony z drugiego nie, i niekoniecznie sa to te same plusy i minusy. Ale jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje - moja wypowiedz byla skierowana do Kolezanki, która wlasnei ma zamiar "zejsc" z crt.. a nie z wczesniejszej generacji LCD..

Aha.. masz racje SD wygalda tak samo albo i lepiej na naszym samsungu niz na crt.. pod jednym warunkiem ze wlaczysz sobie smartview 1 .. wtedy widzisz to tak jak powinienes - i nie mow ze poza menisjzym obrazem nie widzisz róznicy w jakosci ...
 
Ostatnia edycja:

mitchel

New member
Witam,
przebrnąłem chyba cały wątek (nie było łatwo:), ponieważ zainteresował mnie ten model TV, pomimo wiadomych wad. Mam jednak pytanie o użytkowanie tv na codzień. TV ma tyle funkcji, że jest to właściwie już komputer i czy nie wpływa to jakoś negatywnie na jego działanie? Czy nie "muli" czasem, nie wiesza się itp.? Jak wygląda sprawa z włączaniem - ile czasu mija od wciśnięcia Power na pilocie do wyświetlenia obrazu? Teraz mam Sharpa Aquos sprzed 3 lat i trwa to prawie 10 s :) Jak wygląda sprawa z przełączaniem kanałów? Szybko/wolno? Innymi słowy, jak ten sprzęt spisuje się z podstawową rolą, do jakiej został wyprodukowany - bycia telewizorem. Wszystkie bajery - fajnie, że są, ale pewnie będą używane od niedzieli. Będę wdzięczny za odpowiedź.
 

Madas

New member
Bez reklam
na co dzień Tv sprawuje się świetnie, multimedia w moim przypadku to również codzienność ( świetna sprawa - YouTube !!!, Ipla, TVN Player ) i nie wpływa to na pracę TV
uruchamia się ok 3-4 sek
Kanały przełącza szybko jedynie na HD troszeczkę dłużej
do tego serwowanie materiałów z kompa świetna sprawa :)
filmy, fotki z Galaxy S na TV bez wstawania z fotela też duża frajda ( oczywiście musi być sieć ) do tego pilot z telefonu :)
 

Frytejro

New member
Mitchel takiego sharpa uzywalem (swagra) i faktycznie tyle sie wlacza - D6500 wlacza sie ok 3-4sek (zalezy co sie włacza czy TV (3sek)czy HDMI(3sek trwa wlaczenie ale z 1-2 sek schodzi mu na odpaleniu obrazu z HDMI)). najdluzej schodzi na urzadzeniach po wifi czu LANie- te znajduje po ponad 10 sek, chyba kolo 20 (smartTV gdzies okolo minute po odpaleniu dopiero odpali - nawet jak właczysz zaraz po wyswietleniu obrazu), pozniej jak juz TV "sie załaduje" to smartTV odpala odrazu po wcissnieciu przycisku na pilocie. Skakanie po kanalach ok, bez mulenia. Co do restartów - mam go od lipca i poki co nic sie nie wiesza ani nie zwalnia. :)


@Madas - racja pilot w telefonie to super sprawa - zwlaszcza jak sie wpisuje cos - bo wpisywanie w przegaldarce z pilota to masakra jakas - o zamulaniu to nie wspomne hehe


Panowie a jak ogladacie formaty inne niz 16:9? powiekszacie by nie było czarnych pasów a obraz uCiety czy z czarnymi pasami obraz bez ucięc? bo wg instr. zalecaja niekorzystac z innych formatów niz 16:9 - by TV sie nie wypalał wyswietlajac tylko "czarny" obraz?
 
Ostatnia edycja:

trup

New member
No najwazniejsza zaleta to taka ze czarne jest czarne a nie prawie czarne :D

kolejna juz wspomniana ze LCD najlepiej wyglada w natywnej rozdzielczosci. W innych nie. A crt w kazdej wygalda tak samo. Dziwi mnie to wlasnie ze ludzie sa w stanie zauwazyc wade FHD3D a nie widzą tego ze obraz crt w przypadku sd jest lepszy. (ale rozumiem ze nowe pokolenie to juz nie tylko ma drewniane uszy:" i twierdzi ze jakosc mp3 nie odbiega od audio" ) ale tez ma problem ze wzrokiem - jest to poniekad spowodowane tym ze nieuraczylo tego dobrego wczesniej a wychowalo sie na tym co jest obecnie.

Rozmywa SD? no prosze Cie... wlasnie to lcd rozmywa - sygnal sd na lcd/led vs crt wyglada jakbys porownal kodeka quicktime vs dvd z zaznaczeniem ze qt to obraz jaki pokazuje lcd. Przeciez to widac odrazu.

Kolejna sprawa jaka zauwazylem - obraz sd w LCD/LED "nabiera" ostrosci po chwili - w crt obraz jest ostry zawsze. Tego nie zauwazysz teraz - musialbys poogladac chwile crt by to zauwazyc. Dla dokladniejszego opisu dodam - np zblizenie twarzy danej osoby.. twarz ostra ma widoczne wszystkie zmarszczki, fałdy, gruczoly itd.. na lcd jak twarz sie szybko ruszy to po skonczonym ruchu dopiero widzisz te "defekty" twarzy. Na CRT tego nie uraczysz - tam zawsze "defekty twarzy" wystepują. Trwa to bardzo krótko bo ponizej 1 sekundy, ale da się zauwazyc - tyle ze po miesiacu ogladania tylko LCD juz oko sie przyzwyczaja i tego nie widzi.

A to ze gdyby crt bylo ssuper to dalej by bylo produkowane to jest nie prawda. Jest milion przykladów ze kiedys cos było lepsze, ale nieoplacalne z roznych wzgledow i zaprzestano produkcji. Pogadaj "z prawdziwym" informatykiem np to ci powie ze jak zajmujesz sie profesjonalnie grafiką to jak tylko mozesz zostan przy CRT. Chyba ze stac Cie nie monitor w cenie samochodu...

A całe rozmycie o jakim pisales to efekt wszelkiej masci kodeków. Dobrze zrobiony BRRip ma obraz "ziarnisty" zero jakiegokolwiek rozmycia - dokaldnie tak samo wygladajacy jak SD na CRT.

To ze tak a nie inaczej napisalem to wcale nie znaczy ze nie jestem zadowolony z D6500. Kupiłem ten TV bo musiałem jakis miec, i wybralem najlepszy na jaki mnie bylo stac w chwili zakupu. Ale nie zmienai to faktu ze wciaz odstaje on od CRT..

Gdybym Ci powiedzial ze kiedys robiło sie wszystko na lata i np moj samochod ma 24 lata i jest w lepszym stanie niz niejedno auto 5 letnie (przy tym kosztuje tyle samo) to bys pewnie tez nie uwierzyl, no bo jak to jest mozliwe.. i gdyby tak bylo to dalej by tak robiono.... No wlasnei ze nie.. bo wczesniej robiono wszsytko "u siebie" a teraz w chinach, wczesniej serwisy nie mialy nic do roboty, a teraz na szczescie dla nich, na nie szczescie dla nas maja roboty po pas... i firmy tez przeciez nie zyja tylko ze sprzedazy, ale glównie z serwisów..

Ale dobra kazdy z nas ma swoje stanowisko, ty wolisz prawie czarne, ja czarne. Obaj mamy te same tv, kazdy z nas jest z jednego w nim zadowolony z drugiego nie, i niekoniecznie sa to te same plusy i minusy. Ale jak to sie mowi o gustach sie nie dyskutuje - moja wypowiedz byla skierowana do Kolezanki, która wlasnei ma zamiar "zejsc" z crt.. a nie z wczesniejszej generacji LCD..

Aha.. masz racje SD wygalda tak samo albo i lepiej na naszym samsungu niz na crt.. pod jednym warunkiem ze wlaczysz sobie smartview 1 .. wtedy widzisz to tak jak powinienes - i nie mow ze poza menisjzym obrazem nie widzisz róznicy w jakosci ...
Dla chcących poczytać porównanie z 2005:
CRT kontra LCD: porównanie zalet i wad obydwu technologii
To pierwszy z brzegu przykład. Dziś technologia jest o wiele bardziej do przodu. Żyję już trochę na tym świecie i zaczynałem o TV czarno-białych w dodatku lampowych. Tak jak niektórzy wolą słuchać muzyki z płyt winylowych, inni mogą woleć CRT. Jednak w dobie cyfrowego przetwarzania sygnału od kamery, poprzez rejestrację, obróbkę, przesył do odbiornika telewizyjnego, analogowe CRT nie mają szans pod kątem szumu, zakłóceń, odwzorowaniu szczegółów, zniekształceniom obrazu. Jeżeli ktoś stosuje w "cyfrowej" telewizji np. analogowy kabel SCART do połączenia TV z "niby" cyfrowym dekoderem to trudno się dziwić że tęskni za kineskopem. Po prostu LCD jest tak dokładny że obnaża wszystkie niedociągnięcia materiału wideo. Przykładem może być odwzorowanie tekstu na monitorze komputerowym połączonym oczywiście poprzez DVI lub HDMI w rozdzielczości natywnej, które jest bez porównania wyraźniejsze.
Co do aut to napewno miały grubszą blachę, mniej plastików, trwalsze materiały i były przewidziane na dłuższą eksploatację, bezpieczeństwo i bajery marne. Dziś w dobie wszechobecnej ochrony środowiska producenci muszą się dostosować i produkują np gumę, która - lubię podawać ten przykład - rozkłada (utylizuje) się już w sklepie. Ponadto nikomu nie opłaci się produkować niczego trwałego, bo klient kupi raz i będzie używał do końca życia.
Innym podejściem do szybkiej zmiany sprzętu jest wymyślanie bajerów przez producentów. Po prostu uczą nas chcieć. Potem reklama i kupujemy telefon z ......., który robi wszystko inne a rzadko z niego dzwonimy.
Wracając do D6500, ma bardzo dobre skalowanie sygnału SD. Jak przesiadałem się wcześniej z CRT 28'' na LE40A656 też miałem obawy jak analogowy sygnał z kablówki będzie wyglądał na tak dużym na owe czasy ekranie. Zaskoczony byłem z dokładności małych literek, a przecież obraz był większy i dokładniejszy. Czarny przy odpowiednich ustawieniach tak samo dużo lepszy. Dla mnie poważna wada LCD 50Hz to skokowy ruch obrazu w dynamicznych scenach. Ludzie narzekają na "teatr telewizji" ale ja tylko taki obraz z LCD akceptuję.
Podsumowując tak jak pisałeś o gustach się nie dyskutuje, ale lepiej wiedzieć co się kupuje i jakie są zalety oraz wady.
 

rybek

New member
Mam takie pytanie nie związane stricte z tym konkretnym modelem, jeżeli nie spełnia regulaminu to przepraszam i proszę o przeniesienie go do innego tematu.

Obecnie mam antenę naziemną i się zastanawiam czy sygnał z niej rozdzielić na 2 kable jeden do starego tv(analog) tak jak jest obecnie a drugi na Samsunga(cyfrowa) czy to bez sensu i od razu kupować drugą antenę i kabel?
Jeszcze jedna sprawa mam kabel koncentryczny do satelity i czy mogę go użyć do naziemnej?
 

tdx

New member
Bez reklam
Mam takie pytanie nie związane stricte z tym konkretnym modelem, jeżeli nie spełnia regulaminu to przepraszam i proszę o przeniesienie go do innego tematu.

Obecnie mam antenę naziemną i się zastanawiam czy sygnał z niej rozdzielić na 2 kable jeden do starego tv(analog) tak jak jest obecnie a drugi na Samsunga(cyfrowa) czy to bez sensu i od razu kupować drugą antenę i kabel?
Jeszcze jedna sprawa mam kabel koncentryczny do satelity i czy mogę go użyć do naziemnej?

Ad1. Możesz rozdzielić sygnał
Ad2. Możesz użyć tego kabla
 
Do góry