Samsung TV model D6500

pawlos82

New member
Mam pytanie. Czy w d6500 można ustawić by tv sam zmieniał rozmiar obrazu? Bo muszę ręcznie przestawiać jak są pasy. I czy można w jakiś łatwy sposób zrobić selekcję programów? Bo jak wyszukał to mam potężny chaos :) (analogowa kablówka) PS. Czy żeby połączyć laptopa z tv po wifi muszę mieć router wifi czy bezpośrednio laptop - TV? Bo router mam w serwisie i nie wiem :)
 
Ostatnia edycja:

tdx

New member
Bez reklam
Mam pytanie. Czy w d6500 można ustawić by tv sam zmieniał rozmiar obrazu? Bo muszę ręcznie przestawiać jak są pasy. I czy można w jakiś łatwy sposób zrobić selekcję programów? Bo jak wyszukał to mam potężny chaos :) (analogowa kablówka) PS. Czy żeby połączyć laptopa z tv po wifi muszę mieć router wifi czy bezpośrednio laptop - TV? Bo router mam w serwisie i nie wiem :)

tu masz edytor kanałów do serii D

link od pancera

co do czarnych pasów musisz ustawić w obrazie >> rozmiar obrazu >> auto szerokość
 

pawlos82

New member
Dzięki koledzy. Jak będę w domu to zainstaluje to i sprawdzę. Bo jak próbowałem wczoraj to zrobić w TV to myślę, żeby mi zajęło pare godzin :)
Co co Ad Hoc niestety TV mi się nie łączy, wpisuje klucz ale niestety coś go blokuje. Jeszcze spróbuję się tym pobawić dzisiaj, ale znając życie uda mi się to zrobić jak router wróci z serwisu :)
Auto Szerokość nie działa tak jak bym chciał, w plaźmie Samsunga tak samo nie działa. U kolegi w Panasonicu to fajnie działa. Sam zmienia wielkość obrazu i nie trzeba samemu przestawiać by nie było czarnych pasów.
Niestety wczoraj w nocy na całym czarnym obrazie widziałem plamy od podświetlenia (przeżyję - bo nie oglądam cały czas czarnego ekranu ;) )Muszę przeszukać forum to może znajdę ustawienia jakiegoś użytkownika, który spędził trochę czasu na dopieszczeniu wszystkiego. Jak dla mnie jest póki co za dużo funkcji i ustawień i poległem :)
 

septolete

New member
Jeżeli chodzi o podświetlenia to na forum wyczytasz, że pomaga obluzowanie "obudowy" (śrubek). I tylko to w sumie możesz zrobić.

A ustawienia to pikuś, na pierwszy rzut oka wydają się irytująco mnogie, ale po jednym posiedzeniu już się czujesz jak w domu :)
 

tdx

New member
Bez reklam
kanał >> transfer listy kanałów >> pin domyślnie 0000 >> eksportuj na urządzenie USB.

Co śmieszne na 16GB pen NTFS nie da rady
na 8GB pen fat32 zapisuje :)
 

pawlos82

New member
Doszedłem do tego właśnie przed chwilą :) Tylko Fat32, na NTFS na 8 i 32GB nie dało rady. Zgrało mi jeden plik o nazwie channel_list_UE40D6500_1101.scm ale tym razem program mi nie otwiera tego pliku.
 

pawlos82

New member
Wczytał listę, same cyferki ale to w końcu analog. Teraz muszę się tylko pobawić, żeby udało mi się to zmienić :) Dzięki wielkie.
 

pawlos82

New member
Mogę w tym programie zmienić nazwę programu? Bo mogę tylko przesuwać, a chciałbym sobie opisać i wtedy przesuwać bo tak to nic nie zrobię :(
 
Do góry