Wybór blu-raya może Samsunga, pomóżcie proszę

Pawel_2

New member
Witam

Muszę kupić blu-raya.
Mam TV LCD Samsung LE40C650 full HD, blu-ray będzie podłączony po HDMI.
Chcę wydać do 500 zł, max 600 zł.
Czego potrzebuję i jak użytkuję:
- wyjścia HDMI,
- jak najlepszego odtwarzania DVD,
- jak najlepszego przeskalowania DVD do HD, jeśli to ma sens,
- przyzwoitego dźwięku stereo, oglądam koncerty na DVD w stereo,
- muzyki słucham z CD NAD-a, wzmacniacz tylko stereo również jest NAD-a, kolumny JPW.
- nie używam dźwięku przestrzennego, wzmacniacz jest stereo i tak pozostanie, jestem ze szkoły dobrego stereo,
- jak najlepszego odtwarzania blu-raya, w tej chwili nie mam żadnych płyt,
- nie potrzebuję 3D, telewizor mam zwykły czyli "2D",
- nie używam innych źródeł jak płyty, może się zmieni,
- zakładam, że nie będę odtwarzał Divx i inne wynalazki, tak więc odtwarzanie napisów itp. nie ma znaczenia,
- możliwe, że jednak podłączę do sieci komputerowej tak więc warto aby miał LAN,
- nie potrzebuję widgetów i innych bajerów, mam to w TV i nie używam.

Wynalazłem:
- Samsung BD C5500
- Samsung BD C5900
- Samsung BD C5300
- Panasonic BDT 110
- Panasonic BDT 111
Czy może coś innego.
Czym się różnią między sobą wymienione Samsungi.
Czym się różni u Samsunga seria CXXXX od DXXXX.
Najważniejsza jakość obrazu i dźwięku z DVD i blu-raya. Bajery nie istotne.

Pomóżcie proszę
Paweł
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
Z moich doświadczeń wynika, że obraz z Blu-ray na obu jest żyleta. Natomiast w przypadku DVD i filmów z niższą rozdzielczością, lepsze są na Panasoniku - ma bardzo mocny upscaler. Na Samsungu też wyglądają nieźle, ale według mnie gorzej niż na Panasie. Wadą Panasa jest natomiast gwarancja 12 miesięcy.
Z drugiej strony masz telewizor Samsunga, może więc warto wziąć Samsunga Blu-ray do pary?
 

josephik

New member
Z drugiej strony masz telewizor Samsunga, może więc warto wziąć Samsunga Blu-ray do pary?
a ja zrobiłbym właśnie na odwrót i wziął Panasa
przynajmniej gadżety internetowe będą się uzupełniały w jednym i drugim sprzęcie a do podanych wymagań i tak lepiej pasuje Panasonic
 

wasylhh

New member
Bez reklam
jak masz TV samsunga i kupisz BD samsunga to cie ch*j strzeli. Wszytko przez to, ze piloty sciagaja. I jak bedziesz wlaczal TV to wlaczy sie BD player i na odwrot. A przy wlaczonym TV jak wlaczysz BD to ci sie TV wylaczy :E. Rozejrzyj sie za LG (np BD 370) ma mkv, youtube i wszystko czego potrzeba.
 
Ostatnia edycja:

blurejs

New member
Ja też obstawiam Panasonika. Ale proponuję wziąć nowy model z 2011 roku - jest o wiele lepszy niż poprzednie. Na dniach powinien być już w polskich sklepach.
 

Pawel_2

New member
Witam

Blurejs,
o jakich nowych Panasonikach myślisz. Czy BDT 110, 210 i 310 są starymi modelami.
Jaka jest różnica pomiędzy BDT 110, 210 a 310.

Pozdrawiam
Paweł
 

Vaderus

New member
Bez reklam
jak masz TV samsunga i kupisz BD samsunga to cie ch*j strzeli. Wszytko przez to, ze piloty sciagaja. I jak bedziesz wlaczal TV to wlaczy sie BD player i na odwrot. A przy wlaczonym TV jak wlaczysz BD to ci sie TV wylaczy :E. Rozejrzyj sie za LG (np BD 370) ma mkv, youtube i wszystko czego potrzeba.

Czy Kolega przypadkiem nie pisze tu o standardzie HDMI CEC, który normalnie znacznie życie ułatwia ale jak widzę może jest zle skonfigurowany i się Kolega pogubil???
P.S. HDMI CEC to standard, wiec jak go wlaczysz w LG to tez Ci będzie "piloty sciagaja" i wszystko obsluzysz jednym pilotem, obojętnie czy Samsung, LG, Panasonic, Philips itd. A funkcja jak przeszkadza, to się ja jednym prostym ruchem w menu wyłącza.
 

wasylhh

New member
Bez reklam
Czy Kolega przypadkiem nie pisze tu o standardzie HDMI CEC, który normalnie znacznie życie ułatwia ale jak widzę może jest zle skonfigurowany i się Kolega pogubil???
P.S. HDMI CEC to standard, wiec jak go wlaczysz w LG to tez Ci będzie "piloty sciagaja" i wszystko obsluzysz jednym pilotem, obojętnie czy Samsung, LG, Panasonic, Philips itd. A funkcja jak przeszkadza, to się ja jednym prostym ruchem w menu wyłącza.

Nie mowie o HDMI CEC. Nawet jak tej funkcji nie wlaczysz to i tak sie to dzeje. Czy ty niegdy nie miales podobnego czegos?
 

TomKastor

New member
Nie odbiegając od pytania jakie zadał Paweł_2, bo skoro ma TV Samsunga to ja do kompletu mogę zaproponować D5300 - ma on z tyłu tylko stereo po analogu więc będzie się nadawał koledze. Ma net,a przyszłościowo jest ewentualnie optyka. Jestem szczęśliwym posiadaczem tegoż.

Wysyłane z mojego GT-I5700 za pomocą Tapatalk 2
 

norbert_p

New member
Koledzy mam Samsunga UE40ES6800 i chcę dokupić do niego odtwarzacz. Zależy mi na odtwarzaniu filmów w 3d w blue-ray w możliwie najwyższej jakości. Kwota do wydania to max 500zł. Nie wiem czy to dużo, czy mało, ale w tej kwocie widziałem kilka odtwarzaczy... Co proponujecie? BD-E5500? A może jakiś jest lepszy? Jutro po południu chcę się na poważnie rozejrzeć i ewentualnie kupić...
 
Do góry