TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

mlx

New member
TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000 opinie testy

Edytowano na prośbę użytkownika:

Kilka słów na temat telewizora LCD z podświetleniem LED Samsunga UE46D7000 - ocena chłodnym okiem fana filmów z najlepszą jakością

Zalety TV 46D7000
- D7000 ma rewelacyjny wygląd - robi wrażenie małego dzięki niewielkiej obwódce - jest aż za cienki patrząc z profilu - ogólnie robi doskonałe wrażenie zawieszony na ścianie - to takie lustro do innego świata
- pilot jest wygodny choć posiada nie do końca przemyślane przyciski do nawigacji - jest bardzo lekki - i ma wygodne podświetlenie
warto wiedzieć, że środkowy przycisk jest czymś w rodzaju pada i służy do nawigowania po stronach internetowych i menu
- zalecane okulary 3D są wygodne i dosyć lekkie (nadają się bez problemu dla osób noszących okulary korekcyjne) - zasilają je tanie, wydajne baterie które wystarczają na długo - okulary aktywuje się przyciskiem umieszczonym u góry podczas pracy TV w trybie 3D
- rozplanowanie gniazd połączeniowych jest całkiem rozsądne z prawej strony telewizora - póki co nie napotkałem problemów, no może poza dostępem do usb do którego trudno się dostać przy zawieszonym tv
- w komplecie jest kilka kabli połączeniowych w tym magiczne przełączki komponenta i euroscart - hdmi nie dołączono i trzeba dokupić(najlepiej 1.4 z kanałem zwrotnym)
- pilot jest kompatybilny ze starszymi modelami Samsunga LCD (jak ktoś lubi starego pilota to czemu nie - na początku - bo będzie brakowało przycisku smart i podobnych) możliwe jest też używanie pda jako pilota po wifi
- sam D7ooo sprawnie zmienia kanały - to już niemal poziom CRT - choć po przełączeniu tv potrzebuje jakiś ułamek sekundy żeby włączyć filtry korygujące ustawienia
- bez internetu tego modelu tv raczej nie ma co kupować - ilość ułatwiaczy do ściągnięcia jest bardzo duża - sam D7ooo pokazuje lwi pazur dopiero będąc online
- system zawieszania Vesa jest standardowy - pasuje wieszak ze starszych tv - są dodatkowo specjalne plastikowe podkładki do zmniejszenia nacisku na obudowę - ale smukłość obudowy można docenić dopiero używając specjalnych wieszaków na linkach (niekoniecznie samsungowskich)
- sam tv niemal się nie nagrzewa nawet przy dłuższej eksploatacji - natomiast podłączony pendrive i odtwarzający filmy całkiem mocno
- telewizor świetnie współpracuje z nowoczesnymi smartfonami/tabletami czy laptopami posiadającymi WIFI
- d7ooo posiada szybkie WIFI wspierające B/G/N i LAN
- ma też tunar satelitarny
- jest również dekodowanie telewizji cyfrowej DVB
-------------------------------------------------------------------
Jakość obrazu 2D jest bezkompromisowa i zapewnia niezwykle przyjemne doznania
- już bez kalibracji kolorów zapewnia doskonałą jakość obrazu zwłaszcza w tybie naturalnym a dla fanów są ogólnie dostępne kalibracje i zestawy ustawień
- w 2D przy zwykłym SD obraz jest taki sobie choć i tak minimalnie lepszy niż na kilku innych tv jakie widziałem - przy sygnale cyfrowym jest już dobrze - a HDTV to radość dla oczu
- w 2D 1080p BluRay Disc jakość wymiata - w zasadzie trudno się do czegokolwiek przyczepić - jeśli komuś przychrupie film to wina leży w nieprawidłowych ustawieniach ale to rzadkość
- w 2D 1080p mkv jak wyżej - cud miód i orzeszki - przy transmisji poprzez lan z AllShare nie natknąłem się na niedziałający film(mocny procesor radzi sobie doskonale) - oprogramowanie D7ooo wraz z mocnym procesorem odtwarza wszystkie filmy z najwyższą jakością - i tu jakichkolwiek zastrzeżeń brak
- obraz z DVD HDMI wygląda nad wyraz przyzwoicie i nie ma się czego przyczepić
- obraz z xboxa 360 jest aż za dobry - widać brak AA i wszelakie niedoróbki do gier, jakość gier jest idealnie zwłaszcza po włączeniu funkcji Motion Plus jako "Wyraźny" - dla fanów szybkich strzelanek warto ustawić tryb GAME likwidujący i tak minimalnego laga ale kosztem wyłączenia wszystkich filtrów
- tv ma standardowe skalowanie - żadnych wynalazków i wystarcza
- D7000 ma niewielkiego input laga podczas pracy z komputerem PC - konieczne jest wtedy przełączenie źródła w tryb PC w D7ooo a potem efekt input laga jest niemal niezauważalny
- mój egzemplarz ma clouding w rogach i na dole - który można zminimalizować ustawieniami - ale na fabrycznych widać go przy ciemnym tle - generalnie mi nie przeszkadza (dodatkowo krawędzie ekranu są delikatnie przyciemnione ale tak chyba ma być w podświetleniu LED)
- tryb eko to dramat - nie nadaje się do użycia - za to czujnik oświetlenia działa aż za dobrze - w nocy obraz jest nawet zbyt czarny jak dla mnie - w dzień nawet słoneczny obraz jest niezwykle czytelny, ostry i bardzo kontrastowy
---------------------------------------------------------------------
Jakość obrazu 3D jest bardzo dobra aczkolwiek trzeba wiedzieć że:

- odtwarzanie filmów 3D po hdmi 1.3 (bo takowe mam) w trybie Side by Side(SBS i Half SBS) powoduje bardzo duży crosstalking w 3D - duchy są porażające - dodatkowo nie ma wtedy też dostępu do kilku trybów 3D - jak dla mnie - nie nadaje się zupełnie do bezstresowego oglądania
- jakość z BluRay 3D jak to z BD jest rewelacyjna dla fanów kina a sama jakość obrazu jest bez zastrzeżeń - 3D jest bardzo wyraźne a najlepsze efekty jakie widziałem są na krótkich klipach z Michael Jackson "This is It" - Thriller 3D i Earth Song, Avatar 3D z założenia też daje miłe odczucia - zawsze można też przetestować dostępne dema Samsunga,Sony czy Panasonica
- warto wiedzieć, że płatny program DVDfab(PC) robi doskonałą konwersję z Bluray 3D do mkv3D - chociaż trzeba przeczytać instrukcję obsługi żeby użyć bardziej zaawansowanych funkcji, mieć mocnego pc i może trwać to nawet kilkadziesiąt godzin
żeby uniknąć "duchów-crosstalkingu" powinno się odtwarzać filmy mkv3D SBS lub half SBS (nie te z Bluray Disc) - za pomocą DLNA i fabrycznego oprogramowania Samsunga "AllShare for PC" (mając dobrze zainstalowane kodeki w systemie) które bez problemów wyświetla wszystkie znane mi mkv i remuxy BD 1:1 (nie wspierając Dolby True HD) lub
- można odtwarzać też 3D SBS z szybkiego pendrive usb (prędkość odczytu warunkuje płynność) i crosstalkingu również nie będzie
- TV czyta bezboleśnie napisy txt i srt zarówno w trybie 2D jak i 3D są czytelne pod warunkiem odtwarzania DLNA/USB (nie polecam oglądania filmów animowanych w 3D z napisami bo jest to wybitnie uciążliwe)
- w 3D jest kilka funkcji ustawiania m.in.głębi, optymalizacja, 3D prawo/lewe i odwrotnie
- jakość z Xboxa360 jest znakomita w 3D (zastrzeżeń brak) - funkcja Motion Plus w trybie wyraźny poprawia niedoróbki programistów gier - gra Avatar3D czy Crysis2 wyglądają oszałamiająco w trójwymiarze i bardzo pozytywnie nastawiają użytkownika do granie w tym trybie - Black Ops w 3D się nie sprawdza i nie dość że celowanie jest utrudnione to odczułem "efekt karuzeli"
- warto wiedzieć że oglądanie 3D w jasnooświetlonych pomieszczeniach bez zasłonięcia okien jest kiepskim pomysłem ze względu na migotanie okularów
- 2D do 3D się nie sprawdza i moim zdaniem jakość tego 3D jest "nienajlepsza"
-------------------------------------------------------------------
Niezbędne oprogramowanie dla D7ooo dla pc:
- Darmowy "Allshare" Samsunga służący jako serwer multimediów z komputera po LAN/WIFI(via DLNA) - czytelny bezpłatny program (jest po polsku) i nie wymaga nadmiernie zaawansowanej wiedzy użytkownika - D7000 sam go rozpoznaje i automatycznie proponuje odtwarzanie biblioteki filmów/muzy/zdjęć
niestety trochę jest niedopracowany i niekiedy pomija jakieś filmy lub nie odtwarza napisów txt(ma swoje humory)
- sam D7ooo otwarza niemal wszystkie podstawowe formaty filmów pomijając m.in takie egzotyczne jak RMVB czy QuickTime(pewnie jeszcze coś się znajdzie ale kto ogląda SD na takim sprzęcie)
- Dźwięk z głośniczków D7000 jest taki sobie - żadna rewelacja choć włączenie trybu film poprawia i tak przyzwoity odbiór
- generalnie do filmów optymalnie jest - albo używać kina domowego podłączonego do źródła albo do wyjścia optycznego TV (niestety trzeba każdorazowo ręcznie przełączać w ustawieniach format wyjścia DTS/DolbyDigital bo defaultowo jest PCM czyli 2.o) - jest wsparcie PCM(stereo) DTS 5.1 i Dolby Digital5.1
u mnie TV przy odtwarzaniu filmów via Allshare - DTS HD-MA degraduje audio do DTS 5.1 na łączu optycznym TosLink(ale za to odtwarza bez zarzutu)
Allshare i TV nie odtwarzają Dolby TrueHD - wywala brak kodeka i idzie tylko obraz
Generalnie warto wiedzieć że program Allshare ma tendencje do uszkadzania się podczas upgrate do nowszej wersji i w związku z tym należy go najpierw ręcznie całkiem odinstalować - w moim przypadku pojawiał się dodatkowo konflikt z innym oprogramowaniem Samsunga Kies(musiałem zrezygnować z jednego z nich)
---------------------------------------------------
Obsługa:
D7000 jest bardzo przyjazny z jednym wyjątkiem o którym napiszę na koniec
- sam się autoaktualizuje przy pierwszym podłączeniu - nie ustawia sam daty i czasu z internetu
- czasami są problemy z kasowaniem się ustawień WIFI po wyłączeniu zasilania dlatego warto podłączać internet kablem LAN
- ładne i kolorowe menu działają szybko i są bardzo czytelne - działają nawet w trybie 3D
- ilość ustawień powala przeciętnego użytkownika ale fan dobrej jakości nie powinien narzekać - kalibracja obrazu i możliwość wyłączenia filtrów zadowolą każdego użytkownika
- instrukcja jest wspólna dla rodzin TV D7000/D8000 - instrukcja papierowa Samsunga jest kiepska - trzeba ściągnąć pdf ze strony Samsunga inaczej część funkcji jest nie do znalezienia
- dla nowicjuszy jest samouczek - ja nie znalazłem w nim odpowiedzi na większość problemów

! UWAGA - co za gamoń koreański wymyślił jak ustawiać kolejność kanałów - to jest dramat - trzeba przechodzić po kilka menu żeby zmienić kolejność poszczególnych programów - sama funkcja usuń powoduje nieodwracalne wywalenie numeru kanału - 50 kanałów ustawiałem dłuuugi czas (instrukcja papierowa nie ma pojęcia jak ustawić kolejność kanałów) oby to zmienili aktualizacjami
------------------------------------------------------------
SMART HUB czyli internetowe okno na świat:
Wejście w tryb Smart powoduje opad szczeny u każdego kto nie widział wcześniej telewizora z takimi bajerami - w lewym górnym rogu jest czytelny realtime pip - a dalej są czytelne ikony, menu ze sklepem z widgetami a całość obsługuje ładny a zarazem bardzo intuicyjny interfejs
Mnóstwo widgetów zapewnia spory wybór funkcji/programów dla osób posiadających niezłe złącze internetowe
Jest kilka programów VOD:
Explore 3D - to gest samsunga dla swoich klientów - sporo filmów i clipów 3D - wymagane mocne szybkie (mam wrażenie że +10mbit/s to sensowne minimum) złącze internetowe ale za to jakość, że aż miło popatrzeć,
IPLEX - mnóstwo dobrych starszych filmów i seriali - trochę reklam przed filmami ale wszystko na razie jest bezpłatne - częste aktualizacje oferty,
Ipla - działa rewelacyjnie - bezpłatna oferta PolSatu - ilość pozycji satysfakcjonująca i znakomita jakość,
VOD.TVP.PL - pixeloza i lo-res razi - oferta jest kiepska jak na razie - długa droga przed TVP żeby dorównać reszty,
TVN Player - seriale i programy autorskie TVNu jest też wsparcie dla jakości HD,
WPTV i OnetTV - jak już nie ma co oglądać to można włączyć,

są też inne płatne serwisy np. Berlier Philharmoniker czy The Broadway Channel
Ponadto są dostępne:
Youtube, Facebook, Twitter, Tuba FM, BBC News i wiele innych widgetów których ilość przybywa z każdą aktualizacją(tą bez pytania oczywiście)

- to co mnie niemile zaskoczyło to fakt - że sam SMART HUB nie zawsze aktualizuje automatycznie programy na nowsze wersje - i do tego Samsung zdalnie bez pytania instaluje nowe widżety a usuwa inne - i nie mamy w tej sprawie żadnego wyboru czy czegokolwiek do powiedzenia (ot włącza się - coś wywala, coś dogrywa)
- przeglądarka WWW jest systemowa - dodatkowo są też przeglądarki tematyczne - samo wpisywanie czegokolwiek to droga przez mękę, no chyba że z poziomu smartfona i Samsung Remote
- użytkownik ma do wyboru kilka serwisów informacyjnych poza nimi - Skype, Youtube, Facebook, Google Maps i trochę gier(triale i płatne)
- użytkownik ma 1GB pamięci na programy - to ilość póki co wystarczająca, zobaczymy co będzie dalej
- sama obsługa SMARTa jest intuicyjna i nie wymaga specjalnych umiejętności żeby szybko obsługiwać widżety
----------------------------------------------------------
Urządzenia zewnętrzne:

D7ooo wspierają zewnętrzne dyski HDD(otwarzanie i nagrywanie), pendrive(bywają problemy z szybkością odczytu/nagrywania) i urządzenia posiadające wsparcie DLNA np. smartfony,tablety czy notebooki
bardzo przydają się aplikacje:
Allshare(Android i PC) - możemy wysłać na D7ooo dzięki WIFI - muzykę w popularnych formatach m.in.mp3(FLAC nie idzie) zdjęcia a nawet filmy 1080p(wifi po N bo na wolniejszych lubi chrupać)
Samsung Remote(Android) - i mamy wirtualnego pilota, gamepada a nawet klawiaturę co niewątpliwia poprawia komfort użytkowania
Samsung Smart View - widok z D7ooo na pda(1s opóźnienie) do tego funkcje z Samsung Remote - soft z cyklu "trza to mieć"
iMediaShare (Android) - mamy znów serwer DLNA ale poza zwykłą wysyłką potrafi w czasie rzeczywistym ściągać np. klipy z internetu i wysyłać je na ekran naszego telewizora
prawdopodobnie na iOS i na WP7 też są podobne ale to już kwestia poszukania informacji na ten temat
na potrzeby Skype można podłączyć kamerkę internetową - taką dedykowaną od Skype która jak dotąd poza skype niczego innego nie obsługuje
----------------------------------------------------------
Podsumowując:
Świetna jakość obrazu, imponujący wygląd - są mocnym atutem D7000 i zachęcają do zakupu tego nadzwyczaj udanego modelu, bo tak naprawdę to trudno się do czegoś przyczepić - nie natrafiłem na większe problemy (poza ustawianiem kolejności kanałów) czym jestem mile zaskoczony
od strony sprzętowej wszystko jest jak być powinno (czujnie pomijam temat/rzekę - clouding) a od programowej - regularne i stosunkowo częste aktualizacje(z pendrive albo online) eliminują drobne mankamenty użytkowe, które się co rusz pojawiają i znikają
Sammy D7ooo jest skierowany dla osób szukających tzw. fullwypaśnych sprzętów - i dla osób które lubują się w techno nowinkach - a reszta posiadaczy nie wykorzysta nawet połowy potencjału tego sprzętu ale i tak będzie zachwycona możliwościami jakie D7ooo odkrywa
Ten mocno krytykowany 3D daje radę i polubiłem od razu trójwymiar - jakkolwiek wybór filmów nie jest oszałamiający (kreskówek, filmów Imax i przyrodniczych nie liczę) - to oglądanie daje ogromną frajdę i w moim przypadku nie powoduje negatywnych odczuć zdrowotnych za wyjątkiem gry w Black Ops na xbox360, dodatkowo wsparcie Samsunga w postaci kanału Explore 3D daje możliwość obejrzenia różnych materiałów(języka poskiego brak :/ )

zdjęcia zostały zrobione w półmroku ze względu na odbicia z błyszczącej matrycy D7000




Kilka słów na temat Samsunga UE46D7000 po kilku dniach użytkowania - okiem amatora i fana filmów z najlepszą jakością

Zalety TV46D7000

- tv wygląd ma rewelacyjny - robi wrażenie małego dzięki niewielkiej obwódce - jest aż za cienki

- pilot jest wygodny choć posiada nie do końca przemyślane przyciski do nawigacji - jest bardzo lekki - i ma wygodne podświetlenie

- okularki 3D są wygodne (na płaską baterię i nadają się dla osób noszących okulary) - niestety tv czasem ma problem je uruchomić w sytuacjach - kilkukrotnego wchodzenia w 3D i wychodzenia - niby jest potwierdzenie połączenia ale czasem okulary się nie synchronizują i nie ma 3D - pomaga wyjęcie baterii

- rozplanowanie gniazd połączeniowych jest całkiem rozsądne - póki co nie napotkałem problemów poza usb do którego trudno się dostać przy zawieszonym tv

- w komplecie jest kilka kabli połączeniowych w tym magiczne przełączki komponenta i euroscart - hdmi nie ma

- pilot jest kompatybilny ze starszymi modelami Samsunga LCD (jak ktoś lubi starego pilota to czemu nie - na początku - bo będzie brakowało przycisku smart i podobnych)

- sprawnie zmienia kanały - to już niemal poziom CRT - choć tv potrzebuje jakieś pół sekundy żeby włączyć filtry

- bez netu tego tv raczej nie ma co kupować - ilość ułatwiaczy jest bardzo duża - sam tv dopiero pokazuje lwi pazur będąc online

- gniazda zasilania szukałem dłuższą chwilę - instrukcja też nie wie gdzie jest

- Vesa jest standardowa - pasuje wieszak ze starego tv - są dodatkowo specjalne plastikowe podkładki do zmniejszenia nacisku na obudowę

- mimo że już ciepło zaczyna być D7000 niemal się nie nagrzewa

- jest tunar satelitarny - nie używam

- dekodowanie telewizji cyfrowej DVB - nie używam
-------------------------------------------------------------------

Jakość obrazu 2D - ustawienia takie jak mi się wydaje że dobre - bez kalibracji kolorów (nie widzę na necie takowych):

- w 2D przy zwykłym SD obraz jest taki sobie choć i tak minimalnie lepszy niż na kilku innych tv jakie widziałem - przy sygnale cyfrowym jest już lepiej - HDTV nie sprawdzałem

- w 2D 1080p BluRay Disc jakość wymiata z HDMI 1.3 - w zasadzie trudno się do czegokolwiek przyczepić, poza tym że spotkałem się na filmach z BD na minimalne przycięcia obrazu przy dynamicznych scenach - wyłączenie Motion Plus załatwia sprawę

- w 2D 1080p mkv jak wyżej - cud miód i orzeszki

- obraz z DVD HDMI wygląda nad wyraz przyzwoicie i nie ma się czego przyczepić

- obraz z xboxa 360 jest aż za dobry - widać brak AA i wszelakie niedoróbki - oceniam że HD Ready jest lepsze bo mniej widać na nim :)

- skalowanie standardowe - żadnych wynalazków i wystarcza

- D7000 ma minimalnego input laga chociaż niewykluczone, że ma to bezpośredni związek z PC - zmiana na pc usytuowania ekranów i ustawień w karcie graficznej niemal wyeliminowała problem

- TV ma mały clouding w rogach i na dole (wydaje mi się że było gorzej zaraz rozpakowaniu tv a teraz ten efekt jest mniejszy) - który można zminimalizować ustawieniami - ale na fabrycznych widać go przy ciemnym tle i w grach - generalnie mi nie przeszkadza (dodatkowo krawędzie ekranu są delikatnie przyciemnione ale tak chyba ma być w podświetleniu LED)

- tryb eko to dramat - nie nadaje się do użycia - za to czujnik oświetlenia działa aż za dobrze - w nocy obraz jest nawet zbyt czarny jak dla mnie - w dzień nawet słoneczny obraz jest niezwykle czytelny

- możliwość zobaczenia D7000 i innego w tym samym czasie poza sklepami nie była mi dana więc nie wypowiadam się co do jakości względem innych TV
---------------------------------------------------------------------

Jakość obrazu 3D jest bardzo dobra aczkolwiek trzeba wiedzieć że:

- odtwarzanie Media Player Classic Home Editon po hdmi 1.3 (bo takowe mam) w trybie side to side powoduje bardzo duży crosstalking w 3D
duchy są porażające - nie ma wtedy też dostępu do kilku trybów 3D - jak dla mnie - nie nadaje się zupełnie do bezstresowego oglądania (niewykluczone, że winowajcą jest receiver Denon1910 z hdmi 1.3 przesyłający sygnał hdmi do telewizora)

- jakość z BluRay 3D jak to z BD jest rewelacyjna dla fanów kina - warto widzieć, że płatny DVDfab robi konwersję do mkv3D - chociaż trzeba przeczytać instrukcję obsługi żeby użyć bardziej zaawansowanych funkcji, mieć mocnego pc i może trwać to nawet kilkadziesiąt godzin - żeby uniknąć "duchów" powinno się odtwarzać inne filmy 3D (nie te z Bluray Disc) - za pomocą DLNA i fabrycznego oprogramowania Samsunga "All Share" mając dobrze zainstalowane kodeki w systemie (i najprawdopodobniej prawidłowo będzie działać odtwarzanie 3D z usb - czego jednak nie sprawdzałem) które bez problemów wyświetla większość znanych mi mkv i remuxy BD 1:1 (nie wspierając Dolby True HD)

- TV czyta bezboleśnie napisy txt i srt zarówno w trybie 2D jak i są czytelne w 3D (oglądanie filmów animowanych w 3D z napisami jest wybitnie uciążliwe)

- nie wiem jak jest z usb ponieważ nie widzę potrzeby używania takowego do filmów - AllShare załatwia sprawę

- w 3D jest kilka funkcji ustawiania w tym głębi i można sobie ustawić żądane parametry chociaż nie zawsze - od czego to zależy to dla mnie zagadka póki co

- jakość z Xboxa360 jest znakomita w 3D (zastrzeżeń brak) - funkcja Motion Plus poprawia niedoróbki programistów gier - gra Avatar3D wygląda oszałamiająco i bardzo pozytywnie ukierunkowuje na granie w tym trybie - nie zauważyłem na niej problemów zdrowotnych - co innego Call of Duty Black OPS w multi playerze - szybka rozgrywka spowodowała że po kwadransie pojawił się dyskomfort ze względu na konieczność szybkiego przemieszczania/rozglądania się (to trochę jak słabiutki efekt po kręceniu się w kółko/karuzeli - i do gier z patrzeniem z pierwszej osoby ja nie widzę 3D - błędnik tego nie lubi) zaś sam xbox rozpoznaje tv i proponuje natywne 1080p jako tryb podstawowy(tv działa w trybie 50 lub 60hz do wyboru)
tryb 2D do 3D w kilku testowanych grach nie oferuje niczego ciekawego poza głębią 3D w menu i czasami jakimiś drobnymi różnicami

- oglądanie 3D w jasnooświetlonych pomieszczeniach bez zasłonięcia okien jest kiepskim pomysłem ze względu na migotanie okularów

- 2D do 3D nie używam ponieważ jakość jest hmmm "nienajlepsza"
-------------------------------------------------------------------

Niezbędne oprogrogramowanie dla tego modelu dla pc:

Darmowy Allshare Samsunga służący jako serwer multimediów z komputera (via DLNA) - czytelny bezpłatny program (jest po polsku) wprawdzie wolno skanujący biblioteki - ale nie wymaga nadmiernie zaawansowanej wiedzy użytkownika - D7000 sam go rozpoznaje i automatycznie proponuje odtwarzanie biblioteki filmów/muzy/zdjęć - uwaga! - program automatycznie nie aktualizuje biblioteki na pc chyba że funkcja jest gdzieś ukryta

dodatkowo używałem też polski program "Mezzmo 2.3.1" który zrobił na mnie bardzo dobre wrażenie łatwością obsługi i wieloma funkcjami transkodowania - chociaż cena 95zł jest zbyt wygórowana jak dla mnie - za to jest 15 dni na potestowanie - niewłaściwe ustawienie programu powoduje komunikat - "nierozpoznany kodek video" przy mkv (da się to obejść ale uruchomiłem to przypadkowo)


Dźwięk z głośniczków D7000 jest taki sobie - żadna rewelacja
generalnie do filmów optymalnie jest albo używać kina domowego podłączonego do źródła albo do wyjścia optycznego TV (jest mały lag) - jest wsparcie PCM(stereo) DTS 5.1 i Dolby Digital5.1
u mnie TV przy odtwarzaniu via Allshare DTS HD-MA degraduje audio do DTS 5.1 na łącze optyczne(ale za to odtwarza bez zarzutu)
jako fan kina domowego nie testowałem innych połączeń i używam dla 2D HDMI z PC/DVD/BluRay do reprodukcji DTS-HD MA lub Dolby TrueHD
Allshare i TV nie odtwarzają Dolby TrueHD - wywala brak kodeka a do 3D ze względu na stream AllShare - DTS lub Dolby Digital po TosLink(optyku) z TV

wprawdzie kilka funkcji z tv lekko koryguje dźwięk z tv na głośniczkach ale szału nie ma
---------------------------------------------------

Obsługa:

D7000 jest bardzo przyjazny z jednym wyjątkiem o którym napiszę na koniec

- sam się autoaktualizuje przy pierwszym podłączeniu - nie ustawia sam daty i czasu :(

- ładne i kolorowe menu działają szybko i są bardzo czytelne - działają nawet w trybie 3D - są ciekawsze niż np. dashboard xboxa360

- ilość ustawień powala przeciętnego użytkownika ale fan dobrej jakości nie powinien narzekać

- instrukcja jest wspólna dla rodzin TV D7000/D8000

- instrukcja papierowa Samsunga jest kiepska - trzeba ściągnąć pdf ze strony Samsunga inaczej część funkcji jest trudna do znalezienia

- dla nowicjuszy jest samouczek - ja nie znalazłem w nim odpowiedzi na większość problemów

! UWAGA - co za gamoń koreański wymyślił jak ustawiać kolejność kanałów - to jest nieporozumienie - trzeba przechodzić po kilka menu żeby zmienić kolejność poszczególnych programów - sama funkcja usuń powoduje nieodwracalne wywalenie numeru kanału - 50 kanałów ustawiałem dłuuugi czas (instrukcja papierowa nie ma pojęcia jak ustawić kolejność kanałów)
------------------------------------------------------------

SMART czyli internetowe okno na świat:

wejście w tryb Smart powoduje opad szczeny u każdego kto nie widział wcześniej telewizora z takimi bajerami - w lewym górnym rogu jest czytelny realtime pip :)

- jest kilka programów vod - Ipla działa rewelacyjnie - ilość pozycji satysfakcjonująca, jest WP TV i działa umiarkowanie - średnia jakość, natomiast vod.tvp.pl to żenada - pixeloza i lo-res razi - samo połączenie co rusz kończy się błędem połączenia - oferta jest niezadawalająca

- inne programy działają całkiem sprawnie i generalnie są fajnym dodatkiem chociaż nie do końca użytecznym dla posiadacza PC

- to co mnie niemile zaskoczyło to fakt - że sam SMART nie aktualizuje automatycznie programów na nowsze wersje (oczywiście chwilami nie wiadomo jaką się ma wersję software - to tak żeby nam za łatwo nie było) - a do tego bez pytania instaluje nowe widżety

- przeglądarek jest w sumie kilka - są wygodne choć samo wpisywanie czegokolwiek to droga przez mękę - scrollują w miarę płynnie

- użytkownik ma do wyboru kilka serwisów informacyjnych poza nimi - Skype, Youtube, Facebook, Google Maps i trochę gier

- użytkownik ma 1GB pamięci na programy - to ilość póki co wystarczająca, zobaczymy co będzie dalej

- sama obsługa jest intuicyjna i nie wymaga wysiłku intelektualnego

----------------------------------------------------------

Podsumowując - jakość obrazu ue46D7000 i sam wygląd jest mocną wskazówką do tego żeby pomyśleć o nabyciu tego modelu Samsunga
bo tak naprawdę to trudno się do czegoś przyczepić - nie natrafiłem na większe problemy (poza ustawianiem kolejności kanałów) czym jestem mile zaskoczony :)

od strony sprzętowej wszystko jest jak być powinno a od programowej - no cóż telewizor jest nowy na rynku więc kolejne aktualizacje wyeliminują drobne mankamenty użytkowe​

3D daje radę i polubiłem od razu trójwymiar - jakkolwiek wybór filmów jest mizerny (kreskówek, filmów Imax i przyrodniczych nie liczę) - to oglądanie daje ogromną frajdę i w moim przypadku nie powoduje negatywnych odczuć zdrowotnych za wyjątkiem gry w Black Ops na xbox360​



zdjęcia zostały zrobione w półmroku ze względu na odbicia z błyszczącej matrycy D7000​

DSC00139.jpg

DSC00144.jpg

DSC00122.jpg

DSC00121.jpg

DSC00115.jpg

DSC00113.jpg
 
Ostatnia edycja:

mlx

New member
Ostatnia edycja:

maziboss

New member
Dziekuje za zdjecia. A jak telewizor radzi sobie z odtwarzaniem plikow mkv full hd ? Testowales moze ?

I jeszcze jedno: jak to jest z tymi matrycami ? Jakich nalezy sie wystrzegac ? A moze to tylko mit ?
 
Ostatnia edycja:

Ghostdog

New member
mlx kawał dobrej roboty.
Byłbym mega wdzięczny za info o tym jak ustawić kolejność kanałów bo szukam szukam i nie mogę na to wpaść :D
 

mlx

New member
mlx kawał dobrej roboty.
Byłbym mega wdzięczny za info o tym jak ustawić kolejność kanałów bo szukam szukam i nie mogę na to wpaść :D

musisz wejść w SMART
tam są Twoje kanały
u góry w prawym rogu jest tryb edycji - włączasz
a potem zaznaczasz kanał do przesunięcia
i na dole masz co i jak użyć

ale ponieważ że ci idioci z samsunga nie wpadli na to że kablówki nie mają identyfikatorów kanałów - o ile nie zidentyfikuje Ci nazwy kanału trzeba każdorazowo wyjść do TV i metodą sprawdzania wrócić do menu edycji i zmieniać - dramat po prostu
pamiętając że zapisanie ich stanu na kartce nic nie da bo się przesuną jak wstawisz inny z tyłu

powodzenia :-D

Dziekuje za zdjecia. A jak telewizor radzi sobie z odtwarzaniem plikow mkv full hd ? Testowales moze ?

I jeszcze jedno: jak to jest z tymi matrycami ? Jakich nalezy sie wystrzegac ? A moze to tylko mit ?

u mnie odtwarza nawet ripy z bluraya 1:1 a mkv chyba większość bo nie mam żadnych 720p (nie używam Allshare do filmów 2D więc pewnie i jakieś się znajdą co nie pójdą) z tym że jak mają Dolby TrueHD to dźwięku brak - sądzę że to kwestia licencji bo z DTS HDMA nie ma problemu - jakość leci w dół do DTS czyli i tak nieźle

nie wiem nawet gdzie szukać informacji o matrycach które są jakie - a poza tym szukanie matryc po sklepach zwykłych czy internetowych przerasta mnie
 
Ostatnia edycja:

cacumen

Member
Bez reklam
Mlx-dzięki również
Teraz kilka kwestii:
1.Jaka jest ilość dostępnych kanałów satelitarnych..rozumiem DVB-S2
i czy można z tego korzystać na polskie platformy używając dedykowanego modułu w slocie CI ??
2.Piszesz , że dostępnych jest kilka przeglądarek internetowych-IE, Mozilla
Opera czy inne ?? Czy umożliwia to logowanie na portalach ,gdzie jestem
zarejestrowany ??
3.Jaki jest na prawdę dźwięk z głośników telewizora...szczególnie
dialogi..bo mam "Philipsa" i jest wyraźnie a nawet jak na LCD b.dobrze.
Pytam , bo na razie tylko kupić chcę tylko telewizor.
4.Czy "Skype" jest aplikacją działającą...czy dopiero po podłączeniu
wyłącznie dedykowanej kamery internetowej czy jest większy wybór(cena)??
5.Czy format filmowy "rmvb' jest też obsługiwany ???

Proszę o komentarz do tych zapytań
 

mlx

New member
1. nie mam satelity - ściagnij może manual ze strony samsunga i poszukaj - kablówka ma 999kanałów - tylko że polskich jest max 150 - może ktoś inny ma satelitę i zna temat
2.jest dedykowana przeglądarka samsunga WEB Browser - obsługa jest hardcorowa - nie widzę zastosowania - reszta to dedykowane serwisom informacyjnym - Opera czy IE - pyszny żart :p - nie wiem czy da się logować bo od tego mam pieca i nie zamierzam się męczyć z wpisywaniem liter z pilota
3. dźwięk jest taki sobie ale jest z kilka ustawień w tym podbicie głosu - do tv wystarczy a do filmów mam kino domowe
4. Skype żąda hasła i tyle wiem - nie ma kamery to nie widzę zastosowania
5. RMVB na telewizorze za 6k z1080p i 3D??? wolne żarty - w życiu nic takiego nie ściągłem i nie zamierzam - zatem nie znam odpowiedzi - mkv chodzi niemal każdy - nie trafiłem jeszcze na niedziałający
 

cacumen

Member
Bez reklam
4. Skype żąda hasła i tyle wiem - nie ma kamery to nie widzę zastosowania
5. RMVB na telewizorze za 6k z1080p i 3D??? wolne żarty - w życiu nic takiego nie ściągłem i nie zamierzam - zatem nie znam odpowiedzi - mkv chodzi niemal każdy - nie trafiłem jeszcze na niedziałający


Ad.4 Loginu i hasła po rejestracji usługi ?? Czy w tej wersji jest to uproszczone ??
Ad.5 Są przynajmniej od dwóch lat filmy rmvb HQ 720p...niewiele gorsze od mkv
, ale oszczędzające powierzchnię na dyskach.Mam ich ponad 100 a taki tytuł
poniżej.
 

Attachments

  • SAM_0389.JPG
    SAM_0389.JPG
    302,4 KB · Wyś: 227
Ostatnia edycja:

szemmo

New member
"rmvb HQ 720p" z średnim bitrate 1100 tylko pogratulować wyboru :-D to już lepiej obejrzeć z kasety VHS 8)
 

cacumen

Member
Bez reklam
"rmvb HQ 720p" z średnim bitrate 1100 tylko pogratulować wyboru :-D to już lepiej obejrzeć z kasety VHS 8)

Mała omyłka ..VHS to około 400 a tu jest prawie 3 razy więcej plus 6 kanałów audio.
Radzę najpierw obejrzeć a potem narzekać ...na moim Philipsie dwuletnim
dla przeciętnego widza nie do odróżnienia przez HDMI od mkv..i nie piszę
tu o ludziach z wadami organów zmysłu..tylko o sprawdzonych faktach.
 

mlx

New member
Mała omyłka ..VHS to około 400 a tu jest prawie 3 razy więcej plus 6 kanałów audio.
Radzę najpierw obejrzeć a potem narzekać ...na moim Philipsie dwuletnim
dla przeciętnego widza nie do odróżnienia przez HDMI od mkv..i nie piszę
tu o ludziach z wadami organów zmysłu..tylko o sprawdzonych faktach.

dobra - a co to ma wspólnego z D7000? niech każdy ogląda co chce i w jakości jakiej chce i na sprzęcie jaki ma



------------------------------------------------
@cacumen przestań proszę offtopować to forum informacyjne a nie opinie na onecie - przyjeliśmy do wiadomości że lubisz rmvb - może ktoś co ma ten tv też lubi - poczekaj może na informacje albo idź z pendrivem do sklepu i sprawdź sam
 
Ostatnia edycja:

AgaiRafal

New member
Patrząc na ekran złącza są po prawej stronie ( w C 8000 są po lewej).
No właśnie.. Dziś byłem w sklepie i po zachwycie nad jakością obrazu zajrzałem na tył, a tu niespodzianka - złącza po drugiej stronie. Mam na ścianie UE46B7000, który ma powędrować do innego pokoju, a zamiast niego miał zawisnąć UE55D7000. Wszystkie kable wsadziłem w ścianę podczas wieszania tv, a tu teraz taki zonk. Ciekawe czym się kierował Samsung wywalając złącza na drugą stronę...
 

mlx

New member
D7000 fantastycznie działa z pda pod systemem android

Samsung Remote - aplikacja sterująca TV - dostęp jest pełny z virtualnego pilota i trybu przeznaczonego do grania na TV - no i wygodna virtualna klawiatura

można też postawić server DLNA np. programem iMediaShare - który świetnie działa - pełna wysyłka video/audio/zdjęcia/stream video - mówiąc krótko fullwypas
 
Do góry