TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

weksla

New member
Bez reklam
Dzięki! Nie wpadłem na to by oglądać filmiki 3d z youtube. Z tym, że akurat tego filmu TV nie chce przełączyć w 3d. Wszystkie inne, które próbowałem TV rozpoznaje jako 3D i prawidłowo łączy obraz side-by-side w jeden obraz, z wyjątkiem tego jednego... ;)

U mnie też, ale przełączam manualnie i działa.
 

alfik7

New member
samsung ue40d7000

witam czy D7000 posiada funkcje nagrywania na usb? allshare-telewizor nie widzi kompa co potrzeba zrobić?
 
Ostatnia edycja:

red_fork

New member
Pytanie do posiadaczy tegoż modelu oraz nbox recordera od telewizji N. Czy doświadczacie czasami charakterystycznego rwania obrazu głownie przy obrazie HD przy płynnym przesuwie kamery, kiedy przesuwa się większość tła? "Rwanie" jest cykliczne co 1-2 sek (wygląda jak błędna konwersja materiału video). Efekt jest najbardziej widoczny przy włączonym motion plus (płynność 7, redukcja skoków 2) a praktycznie znika przy włączonym trybie gry. Np. dzisiaj przy "Powrocie Króla" na TVP HD nie da się oglądać... (do tej pory problem głównie był na discovery HD showcase i bbc hd). Próbuje namierzyć czy to nbox (choć próbowałem na dwóch) czy TV.
 

robsoniqe

New member
Pytanie do posiadaczy tegoż modelu oraz nbox recordera od telewizji N. Czy doświadczacie czasami charakterystycznego rwania obrazu głownie przy obrazie HD przy płynnym przesuwie kamery, kiedy przesuwa się większość tła? "Rwanie" jest cykliczne co 1-2 sek (wygląda jak błędna konwersja materiału video). Efekt jest najbardziej widoczny przy włączonym motion plus (płynność 7, redukcja skoków 2) a praktycznie znika przy włączonym trybie gry. Np. dzisiaj przy "Powrocie Króla" na TVP HD nie da się oglądać... (do tej pory problem głównie był na discovery HD showcase i bbc hd). Próbuje namierzyć czy to nbox (choć próbowałem na dwóch) czy TV.

Przeczytaj wcześniejsze posty. Poprzednie dwie części też rwały. U mnie zarówno na tvn hd na n-ce rwą jak i na analogowej kablówce. Więc to wina tvn :/
 

ernet

Active member
Bez reklam
Picassa poprawiona.To nie była wina Samsunga.

Picassa poprawiona.To nie była wina Samsunga.
Wczoraj otworzyłem Picassa na kompie stacjonarnym. Wyskoczyła mi propozycja update, co zaakceptowałem. Dziś wszedłem w Picassa na Smurt Hub... i to samoropozycja update, co też zrobiłem. Była tu kiedys poruszana kwestia,ze na ekranie TV pojawiają się (bardzo ) małe zdjecia.
I krótka dyskusja czy to wina TV Samsung'a czy Picassa. Odpowiedż już jest: po aktualizacji Picassa
zdjęcia ( w Smart Hub ) pokazują sie w normalnej wielkości. Nareszcie. Czyli to była Picassa....

2. Albo tego nie zauważyłem predzej ( i też było o tym na forum ) albo po ostatnim update TV
ogladając filmiki na You Tube w jakości HD nie są one płynnie wyświetlane ( szybko ładowane ) tylko dosłownie co chwila się buforują ?! Do TV mam sygnał z rutera po WiFi ( odległośc 2 m ). Ale przy moim szybkim łączu ( patrz mój podpis ), to zjawisko co najmniej dziwne !
Proszę o Wasz komentarz.

mlsvdnhmfb
 

ernet

Active member
Bez reklam
Bezpośrednie podłaczenie komórki do TV

Przepraszam za post pod postem.
Czy jest możliwa komunikacja telefonu z telewizorem bez udziału Routera i programów typu AllShare ?
Np. chcę wyświetlić zdjęcia z komórki na ekranie TV. Jak takie podłączenie skonfigurować ? Pilne.

A konkretnie chodzi mi o tę aplikację. Komórka nie widzi TV.
https://market.android.com/details?...Uuc2FyYW1hay5jYWxsbm90aWZpZXIuc2Ftc3VuZ3R2Il0.
 
Ostatnia edycja:

deywies

New member
Bez reklam
Przepraszam za post pod postem.
Czy jest możliwa komunikacja telefonu z telewizorem bez udziału Routera i programów typu AllShare ?
Np. chcę wyświetlić zdjęcia z komórki na ekranie TV. Jak takie podłączenie skonfigurować ? Pilne.

raczej sie nie da, potrzebna siec lokalna. czyli potrzebna jest brama. przynajmniej potrzebne 3cie urzadzenie np. laptop
 

alfik7

New member
problem z plikami

witam połączyłem komputer z samsung ue40d7000 programem allshare oba się widzą,ale udostępniając pliki na telewizor wyskakuje mi ;nieobsługiwany format plików"-dodam,że próbowałem różnych formatów i cały czas ten komunikat, a co dziwne to to samo przy plikach zdjęć które przez usb otwarzają się normalnie
 

witusb24

New member
witam połączyłem komputer z samsung ue40d7000 programem allshare oba się widzą,ale udostępniając pliki na telewizor wyskakuje mi ;nieobsługiwany format plików"-dodam,że próbowałem różnych formatów i cały czas ten komunikat, a co dziwne to to samo przy plikach zdjęć które przez usb otwarzają się normalnie
servio o niebo lepsze jest
 

Chris_M

New member
servio o niebo lepsze jest
No i co z tego, jeśli pod servio też tych plików nie czyta?
Niestety, ale to jest pięta achillesowa naszego Samsunga: w zasadzie bez większego problemu to czyta tylko filmy zapisane w formacie AVI, a większości pozostałych ani myśli.
Najbardziej wkurzające jest to, że stary Samsung LE32B650 mojego syna czyta prawie wszystkie filmy, w tym także te, których nie chce czytać mój UE40D7000.
 

mlx

New member
No i co z tego, jeśli pod servio też tych plików nie czyta?
Niestety, ale to jest pięta achillesowa naszego Samsunga: w zasadzie bez większego problemu to czyta tylko filmy zapisane w formacie AVI, a większości pozostałych ani myśli.
Najbardziej wkurzające jest to, że stary Samsung LE32B650 mojego syna czyta prawie wszystkie filmy, w tym także te, których nie chce czytać mój UE40D7000.
D7000 odtwarza większość znanych formatów w tym mkv, ts, mpeg, divx, xvid - więc nie rozumiem o czym piszesz

żeby allshare działał i streamował pliki dzięki DLNA - trzeba kodeki mieć w systemie(inaczej allshare nie rozpozna formatu plików) - k-lite się instaluje i koniec problemów a jak chcesz na surowej windzie żeby działało to rzeczywiście nie pójdzie bo allshare nie sklasyfikuje prawidłowo filmu

ja na razie zauważyłem że nie lubi rmvb(ktoś strasznie na to narzekał), mp4, mov
 
Ostatnia edycja:

alfik7

New member
żeby allshare działał i streamował pliki dzięki DLNA - trzeba kodeki mieć w systemie(inaczej allshare nie rozpozna formatu plików) - k-lite się instaluje i koniec problemów

ja na razie zauważyłem że nie lubi rmvb(ktoś strasznie na to narzekał), mp4, mov[/QUOTE]
uważasz,że nie mam kodeków-mam i to najlepsze nie jestem laikiem jakoś na blurayu wszystko mi śmiga a przerabiam różne konwersje do mkw itp.PROBLEM jest z telewizorem jeśli nawet mkw 3d nie otwarza przez allshare (na kompie idzie) a przez usb pendrive i dysk wd 1TB śmiga,kodeki nie mają tu nic do rzeczy!
 

Chris_M

New member
D7000 odtwarza większość znanych formatów w tym mkv, ts, mpeg, divx, xvid - więc nie rozumiem o czym piszesz
Ja w tej chwili nawet nie myślę o streamowaniu, ale o bezpośrednim odtwarzaniu filmów przez łącze USB, co eliminuje ewentualne problemy związane z posiadaniem kodeków na komputerze.
Mój D7000 nie odtwarza mi całego szeregu prywatnych filmików nagranych cyfrowym aparatem fotograficznym, to samo jest z filmami w formacie TS nagranymi na tunerach satelitarnych HD, nawet jeśli są to filmy nagrane z kanału SD (3 różne tunery, trzech różnych producentów).
Nie odtwarza także filmów nagranych na tunerze DVB-T.
Natomiast odtwarza poprawnie filmy TS nagrane na tunerze Dreambox w rozdzielczości SD.
Wszystkie wymienione powyżej filmy bez problemu odtwarzam na komputerze programem VLC.
 

mlx

New member
żeby allshare działał i streamował pliki dzięki DLNA - trzeba kodeki mieć w systemie(inaczej allshare nie rozpozna formatu plików) - k-lite się instaluje i koniec problemów

ja na razie zauważyłem że nie lubi rmvb(ktoś strasznie na to narzekał), mp4, mov
uważasz,że nie mam kodeków-mam i to najlepsze nie jestem laikiem jakoś na blurayu wszystko mi śmiga a przerabiam różne konwersje do mkw itp.PROBLEM jest z telewizorem jeśli nawet mkw 3d nie otwarza przez allshare (na kompie idzie) a przez usb pendrive i dysk wd 1TB śmiga,kodeki nie mają tu nic do rzeczy!

dobra, to ja ujmę to tak - u mnie działa wszystko i nie trafiłem na plik który wywala się że coś nie gra
 
Ostatnia edycja:

alfik7

New member
Ja w tej chwili nawet nie myślę o streamowaniu, ale o bezpośrednim odtwarzaniu filmów przez łącze USB, co eliminuje ewentualne problemy związane z posiadaniem kodeków na komputerze.
Mój D7000 nie odtwarza mi całego szeregu prywatnych filmików nagranych cyfrowym aparatem fotograficznym, to samo jest z filmami w formacie TS nagranymi na tunerach satelitarnych HD, nawet jeśli są to filmy nagrane z kanału SD (3 różne tunery, trzech różnych producentów).
Nie odtwarza także filmów nagranych na tunerze DVB-T.
Natomiast odtwarza poprawnie filmy TS nagrane na tunerze Dreambox w rozdzielczości SD.
Wszystkie wymienione powyżej filmy bez problemu odtwarzam na komputerze programem VLC.
kolega witusb24 miał racje na serviio wszystko śmiga ,tylko u mnie po wyłączeniu programu trza instalować na nowo,pozatym jedyny problem to niektóre mkv 3d nie rusza-wyskakuje,że zła rozdzielczość,a co do reszty to z kamery fulhd canon pliki idą a najlepiej połączyć programem TSSplitter i mamy płynna całość
 
Do góry