TV LCD LED Samsung D7000(46") Wszystko o serii D7000

accu

New member
Bez reklam
@accu może masz jakiś na oku;) i możesz polecić. Dodam że nie zależy mi na dużej ; pojemności; dysku .

Witam,

Masz telewizor firmy Samsung to może to nagrań z telewizora możesz też skorzystać z dysku twardego
USB 2.0 firmy Samsung np. Samsung Dysk StoryStation 3,5", 1TB , USB 2.0 z zewnętrznym zasilaczem,
koszt wydaje mnie się że 300 zł. Jest cichy. Może wydawać że ma dużą pojemność , ale do nagrywania
filmów wydaje się w sam raz.:smile:

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

acglj

New member
Jeśli już mowa o dyskach....
Wgrałem na partycję NTFS archiwum zdjęć, jak to zdjęcia -plików jest kilka tysięcy. I wygląda na to. że TV gubi się się odczytywaniem katalogów. Niektóre widzi jako puste, "widzi" ciągle stare, wykasowane już katalogi itp. Jednym zdaniem: poważny problem z odświeżaniem zawartości.
Podjąłem też próbę z formatem FAT32 (to samo) oraz extFAT (TV nie czyta takiej partycji).
Dysk Samsunga :) więc 100% zgodność powinna być jak w banku, FW 1015.
 

wrx

New member
Bez reklam
Ja mam taki wieszak, da sie:
Uchwyt Ścienny**Uchylno-Obrotowy do TV**LCD / Plazmy**/ LED Firmy**KRAFTMANN Model VM-LEW-8522?
Pozwole sobie zapytac raz jeszcze:
Czy na pewno da sie na tym powiesic 55D8000, bo jak mowi instrukcja Samsunga:
"Our 55” model do not comply with VESA Specifications. Therefore, you should use our dedicated wall mount kit for this model"...
 

Chris_M

New member
Ja przypuszczam, że powiesić się da, natomiast problemy mogą wyniknąć później. Może być np. tak, że TV jest cięższy niż przewiduje norma VESA i po jakimś czasie obudowa odkształca się lub pęka.
To są oczywiście tylko moje domysły oparte na moim życiowym i technicznym doświadczeniu.
Zapewne telewizor z założenia miał być zgodny z normą VESA, ale coś im nie wyszło, mieli reklamacje i aby jakoś sytuację ratować, opracowali specjalny wieszak dedykowany do tego telewizora.
Dlatego najlepiej byłoby rozeznać, czym różni się taki dedykowany wieszak od standardowego i dopiero na tej podstawie podejmować decyzję.
 

beekeeper

New member
- wrx

nie wiem czy to o to chodzi, ale zakupiłem na allegro wieszak slim w standardzie vesa "TV Samsung LED zamiennik wieszaka Samsung WMN1000B" i wszystko było ok oprócz długości śrubek, w zestawie były 4 komplety śrub (mała średnica dłuższe i krótsze, większa średnica dłuższe i krótsze), jednak były za krótkie. Gniazda śrub w obudowie tv są w zagłębieniach i może dlatego odbiegają od standardu.
Ja po prostu znalazłem u siebie :) odpowiedniej długości śruby i jest ok. Generalnie z powieszeniem 8k 8) na ścianie jest stresu co niemiara ale wisi już 2 mies. i efekt jest nieporównywalny do mocowania na nodze jak to ktoś określił -odpustowej.
Jedynie wpinanie kabli jest problematyczne -o podłączaniu pena usb bezpośrednio do gniazda w tv można zapomnieć, potrzebny jest przedłużacz lub hub usb wyprowadzony na zewnątrz.

- co do matrycy to jest identyczna - nie podam źródła ale czytałem na jakimś angielskim forum odpowiedź na to pytanie bezpośrednio z Samsunga. Jedyna różnica między d7000 i d8000 to ramka wokół matrycy
 
Ostatnia edycja:

shyha

New member
Mam 4 ważne pytania. Zamierzam zakupić UE55D7000 (poprzedzę to modlitwą o "bezchmurne" niebo) i z tego powodu pytam:

1) przy wysokości ściany 255 cm, odległości siedziska 4m o standardowej wysokości na jakiej wysokości zawiesić model 55 calowy? Wiem ,że powinno się to robić wg własnych predyspozycji na linii oczu, ale problem w tym, że muszę już tunelik na kable wrzucić w ścianę. Czy jest jakiś standard na którym powinno się wieszać 55 cali (licząc od podłogi do dolnej krawędzi odbiornika). Jakie wy macie odległości dla tego modelu?

2) chciałem powiesić ten model na ścianie tak aby odległość pomiędzy ścianą a tv była minimalna. Możecie polecić jakiś uchwyt? Widziałem rozwiązania wieszakowe na linkach (jak obraz). Rzeczywiście odległość wtedy jest minimalna, ale jak z zabezpieczeniem przed przypadkowym przesunięciem lub zrzuceniem? Czy nie będzie się bujał?

3) widziałem, że gniazdka kabli są w lewej części tylnej obudowy. Czy jeżeli tunel z kablami będzie wychodzi równo po środku TV to czy kable nie spowodują, że będzie on krzywo wisiał?

4) jakie kable polecacie wrzucić w tunel biorąc pod uwagę, że wszelkie urządzenia będą podłączone pod amplituner Yamaha RX V671, który ma obsługę HDMI 1.4 oraz ARC. Myślałem, aby tylko pociągnąć 1 HDMI + (1 zapasowy) oraz 2 kable USB (przedłużki) na dyski, itp. Chyba nie ma sensu pakować więcej kabli. P.S. na 100% ten odbiornik ma wbudowane Wifi 802.11N?
 
Ostatnia edycja:

wrx

New member
Bez reklam
Odebralem dzisiaj TV, a z nim byl ten model pilota:
2011-09-14%2009.54.27.jpg

Wedlug sprzedawcow Samsunga, powinien byc taki zwykly pilot, nie plaski.
Mam po prostu szczescie, czy oni nie wiedza, co mowia?

A teraz poszukiwanie srubek...
 

Chris_M

New member
Model pilota chyba zależy nie tylko od modelu, ale także od wielkości ekranu.
Ja do telewizora LE40D7000 dostałem pilota model AA59-00431A, natomiast u człowieka, który kupił taki sam TV ale o przekątnej 46", widziałem pilota takiego jak Twój.
A ewentualne "szczęście" jest dyskusyjne, bo te płaskie przyciski wymagają patrzenia na pilota gdy się go używa.
U mnie ten problem występował w przypadku klawiszy do nawigacji (lewo, prawo, góra, dół), bo dotykiem nie odróżniałem ich od klawisza OK i chodząc po menu telewizora często je myliłem wciskając niewłaściwy klawisz.
Wkurzało mnie to do tego stopnia, że na Allegro kupiłem sobie pilota AA59-00484A, wyglądem i układem klawiszy podobny do starych pilotów do TV serii B650, ale funkcjonalnie bardzo zbliżony do oryginalnego i obecnie tylko jego używam.
 

wrx

New member
Bez reklam
Masz racje, z dyskusyjnoscia tego szczescia.
Ale ja i tak pewni bede uzywal takiego pilota, bo dostalem w zestawie:
RMC30D1P-l_pr9712_1.jpg
 

shyha

New member
Czy działa to na zasadzie widgeta czy trzeba odpalać aplikację (mniej wygodna opcja)?

I najważniejsze pytanie: czy mogę za pomocą programu wyłączyć podstawowy pilot (np. gdy żona chce przełączyć mi mecz)? ;)
 
Do góry