PS50C6500 czy warto zmienić na PS51D6900

marek_kapsa

New member
Jak w temacie, czy warto, czy będzie jakaś różnica w obrazie, czy tylko dojdzie funkcja 3D, Czy może coś więcej wnosi nowy model Samsunga.

Dzięki za opinie
 

Sudam

New member
Póki co za wcześnie, żeby robić szczegółowe porównanie tych modeli, skoro nawet samsung nie jest pewien do specyfikacji tego nowszego. Na jego stronie jest wypisane, że posiada on tuner satelitarny DVB-S2, natomiast niemiła niespodzianka czeka tego, co będzie szukał gniazda na podłączenie sygnału satelitarnego, podobnie z modułem CI+. Osobiście bardziej podoba mi się wygląd PS50C6500 ze srebrną podstawką i jednakowo grubą ramką wokół ekranu, niż młodszego PS51D6900
 

marek_kapsa

New member
jednak wymieniłem, nie żałuje:), tuner DVB-S2 raczej jest, bynajmniej dodatkowe wejście na antene sat, jest również wejście na moduł CI, lecz to taki dodatek który trzeba dopiąć do TV z tyłu na ścianie trzeba odkleić taka naklejke i pod nia jest gniazdo do wpięcia tegoż modułu.
Co do jakości obrazu - gorzej na pewno nie jest bynajmiej w stosunku do PS50C6500, przy tych samych ustawieniach jasności itd, obraz na serii D jest nieco jaśniejszy tzn większa biel, a czarny pozostał na tym samym poziomie, poziom głośności jak w C6500 czyli dla mnie praktycznie niesłyszalny no chyba że przyłoże ucho z odległości kilku-kilkunastu centymetrów:) Obudowa generalnie jeden cal więcej ale sam TV jest nieco mniejszy spowodowane jest to znacznie węższą ramką w stosunku do C6500 nie maświecącego plastyku, wg mnie ramka jest solidniejsza gdy sam go przestawiałem nie czeszczała tak jak w C6500 :) ale podstawka srebrna w C6500 jest ładniejsza:) ale można ją zamontować zamiast od nowego modelu gdyz pasuje:). Pewnie ktos zapyta jak z 3D - niestety niesprawdzone gdyż w komplecie nie było żadnych okólarów trzeba dokupić oddzielnie z tego co znalazłem to koszt od ok280zł do 500 na allegro, trzeba pamiętać że do serii D sa nowe okulary i nie pasuja od serii C.
To tak w skrócie po tym jak posiadam ten TV od 3dni.
 

Sudam

New member
dziwne, na angielskojęzycznym forum (avforums.com) ludzie twierdzą, że ich PS51D6900 niestety nie ma tunera satelitarnego. Cieszy mnie odmienna sytuacja w Polsce, co skłania mnie z powrotem do zainteresowania się tym modelem przy zakupie nowego TV:-D
 

atomer

New member
...
Co do jakości obrazu - gorzej na pewno nie jest bynajmiej w stosunku do PS50C6500, przy tych samych ustawieniach jasności itd, obraz na serii D jest nieco jaśniejszy tzn większa biel, a czarny pozostał na tym samym poziomie...


A jak z odblaskami (wrzuć może jakieś zdjęcia) i jakością dźwięku z wbudowanych głośników? Pod tym względem lepiej czy gorzej jak w C6500?
 

marek_kapsa

New member
Odblaski, na tym samym poziomie, chociaż u mnie TV jest tak umieszczony że nie ma okna na przeciw ani od boku gdyz jest na tej samej scianie co okno. Dźwiek hmm, odkad zmieniłem panasonika na Samsungi to poziom głośności w TV mam na"0" zawsze włanczam pilotem Logitecha TV razem z kinem Denona. W Panasoniku można było posłuchac samego TV, ale gdy zmieniłem na C6500 to tylko kino domowe a na 6900 myśle że jest podobnie:) chociaz nie sprawdzałem, ale jakich głosników można oczekiwać z obudowy Slim.
 

Sudam

New member
Interesuje mnie jak zachowują się dwa tunery cyfrowe DVB T i S w jednym TV (czy kanały z obu są na tej samej liście, jak się przełączają). Ten kto używa takiego udogodnienia i wie jak to działa, niech się wypowie
 
Do góry