Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

boxster

Member
Czy któryś z szanownych kolegów miał już do czynienia z tym tv, chodzi mi jakość obrazu - moc czerni - jakość skalowania sygnału sd oraz jak radzi sobie z odtwarzaniem filmów *.mkv. Ciekawie wygląda też opcja 3D, ale czy to takie prawdziwe 3D jak w droższych modelach, czy tylko taki bajer/pseudo 3D? Nie ukrywam, że cena wydaje mi się bardzo atrakcyjna /~3100 zł/, tym bardziej że to nowość.
Byłem już praktycznie zdecydowany na PS51D490, ale stwierdziłem, że chyba warto będzie dopłacić do pełnego HD te 350 zł i zyskać parę dodatkowych bajerów tj. lan, dodatkowe hdmi i dodatkowe usb i może coś jeszcze... (?).
Sprzęt warty uwagi - może kolega kiki coś się wypowie w tej kwestii?

D550 - TV worth watching - PS51D550 50" Series 5 Plasma - Plasma TV - Television | SAMSUNG

D490 - HD TV for everyone - PS51D490A1 - Plasma TV - Television | SAMSUNG

Na PL stronach Samsunga cisza na temat modelu D550. Ciekawe, czy będzie tylko nie aktualizują na bieżąco strony, czy może na nasz rynek tego modelu nie przewidzieli???
 

cziko82

New member
Witam Wszystkich mam pytanko odnośnie PS51D550 gdzie go kupić w miarę tanio ma wszystko co chce mieć i ma FHD czy może kupić ps51D490 ale nie ma FHD tylko HD Ready co radzicie??
 

boxster

Member
Dzisiaj dostałem swój tv - PS51D550. Na pierwszy rzut oka wszystko cacy, ekran za bardzo nie odbija światła, obraz z podłączonego dysku z filmami HD super (głównie 720p), menu bardzo przystępne dla usera. Mam tylko zastrzeżenia co do odtwarzania plików MKV w 1080p, nie wiem czemu ale większość nie odpala - komunikat: nie obsługiwany kodek. Drugą rzeczą do której mam zastrzeżenia to napisy, nie wiem czemu, ale brakuje w nich PL znaków. Mam nadzieję, że powyższe babole zostaną doszlifowane przy najbliższej aktualizacji softu.
Nie wiem za bardzo o co chodzi z tym internetem, niby podpinam LAN jest sygnał, bo tv próbuje łączyć się z bazą i aktualizować soft... ale to wszystko? Nie ma jakiegoś menu związanego z typowym netem - np. YouTube, Picasa?
P.S.
Celowo nie piszę nic o jakości obrazu ze zwykłej kablówki, bo jest delikatnie mówiąc średni, ale niebawem coś skrobnę, muszę tylko poczekać na coś cyfrowego.
 
Ostatnia edycja:

cactusek

New member
Bez reklam
Przy okazji w wolnej chwili wrzuć fotki swojego okazu bo jesteś jednym z pierwszych. Jak tam buczenie ?
Polskie znaki na pewno można zmienić w menu ustawiajac jezyk napisów na srodkowoeuropejski.
 

suhar80

New member
Do boxster.

Podczas odtwarzania filmu z dysku naciśnij przycisk tools na pilocie i zmień kodowanie znaków na Central Europe i będziesz miał polskie litery. Tam też można zmienić wielkość wyświetlanej czcionki. No i jeśli masz kablówkę analogową to sorry, taka jakość sygnału nie może być w ogóle brana pod uwagę przy ocenie obrazu.
 
Ostatnia edycja:

suhar80

New member
W ps43/51 d 490 nie ma w komplecie okularów. Na forum było info, że od maja Samsung ma dawać dwie pary okularów do wszystkich swoich TV 3d, ale dotyczy to rynku amerykańskiego, nic nie wiadomo o Europie. Aktualnie 1 para okularów do serii D to koszt około 290 zł. W maju mają być też duże obniżki cen okularów (źródło info na hdtv.com.pl)
 

memo9

New member
Też jestem zainteresowany modelem PS51D550. Jestem na etapie szukania testów ale na razie nic ciekawego nie znalazłem. Wiem, że KIKI miał wrzucić jakiś czas temu test modelu D490. Jak coś będziecie mieli to wrzucajcie.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Witam, ja przed chwilą zamówiłem telewizor Samsung PS51D550, obecnie mam PS50A551. Mam nadzieję, że będę równie zadowolony jak poprzednio ;)
 

bob219

New member
W takim razie czekamy z niecierpliwością na pierwsze wrażenia, zdjęcia, itp. Bo pasowało by w końcu kupić nowy telewizor :]
 

honda1

New member
Właśnie odebrałem 51d550. Jestem zadowolony. Przesiadłem się ze starego lcd sharpa '32 który jednak miał jedną przewagę - matową matrycę. Na samsungu odbicia są niemiłosierne, ale jakoś się przyzwyczaję:). Za to wieczorem obraz fantastyczny.
 

honda1

New member
Właśnie odebrałem 51d550. Jestem zadowolony. Przesiadłem się ze starego lcd sharpa '32 który jednak miał jedną przewagę - matową matrycę. Na samsungu odbicia są niemiłosierne, ale jakoś się przyzwyczaję:). Za to wieczorem obraz fantastyczny.

jeszcze jedno: oklarów w zestawie nie ma.
 

honda1

New member
Napisz jeszcze co z bzyczeniem.
Nie mam porównania bo nie słyszałem nigdy tego sławnego bzyczenia w innych modelach, ale w 51d550 jest tak: jak w zupełnie cichym pomieszczeniu przystawię ucho do górnej ramki, to coś tam słychać (jakby komar przeleciał nad uchem), ale po odsunięciu ucha na 10cm już nic nie słychać. Jak dla mnie jest cool, nie jest to nic takiego, co może przeszkadzać.
 

atomer

New member
Nie mam porównania bo nie słyszałem nigdy tego sławnego bzyczenia w innych modelach, ale w 51d550 jest tak: jak w zupełnie cichym pomieszczeniu przystawię ucho do górnej ramki, to coś tam słychać (jakby komar przeleciał nad uchem), ale po odsunięciu ucha na 10cm już nic nie słychać. Jak dla mnie jest cool, nie jest to nic takiego, co może przeszkadzać.

Czy te odbicia na ekranie są takie jak w modelach D450 i D490 czy mniejsze? Może wrzucisz jakieś zdjęcie. Napisz jak z czernią i bielą. W poprzednich modelach czarny był raczej szary a biel różowa lub sina.
 
Do góry