Samsung PS51D550 / PS51D490 - warto?

cactusek

New member
Bez reklam
To czekamy na review. Zwróć uwagę na odbicia w jasny dzień, buczenie w absolutnej ciszy wokół i ogólnie czerń. Fotki nie zaszkodzą :D
 

honda1

New member
PS51D550 snieżenie

No i zonk.
Po 5 dniach zaczęło się kolorowe snieżenie na brzegach (tylko na jasnym tle), o zmiennej intensywności. Sygnał z Cyfry+, ale to samo jest również podczas odtwarzania z dysku przez usb. Kabel zasilający jest zaopatrzony w dwa filtry ferrytowe zgodnie z instrukcją. Da się coś z tym zrobić, czy reklamować?
linki do zdjęć:
Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków bez rejestracji! Zapodaj swoje zdjęcia znajomym!

NaForum.Zapodaj.Net - Darmowy hosting zdjęć i obrazków na fora i blogi, automatyczne tworzenie miniatur, bez rejestracji i limitów
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
honda1, według mnie niestety serwis czeka Twój telewizor. Coś zaczyna się dziać z panelem. Mam nadzieje że moja będzie działać dobrze :-|
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
PS51D550 - pierwsze wrażenia

No i odpaliłem dzisiaj moją nową plazmę i powiem szczerze, że trochę się zawiodłem. Spodziewałem się lepszego obrazu. Biel jest szarawa - według mnie gorsza niż na starej PS50A551. Czarny również moim zdaniem gorszy. Na kanałach SD z dekodera Cyfry+ obraz jest jakby delikatnie rozmyty. Kanały HD również kiepsko. Syczeć TV syczy, nie jest to uciążliwe, ale jak się podejdzie blisko to wyraźnie jest słychać syczenie. Również wydaje mi się że na starej było to mniej słyszalne. Jeśli chodzi o odbijanie się światła to jest mniej więcej na tym samym poziomie co w PS50A551. Ogólnie zakup uważam za nie trafiony i jestem niezadowolony. Potestuje jeszcze kilka dni, może zmienię zdanie. Narazie jest lipa niestety :-?
 
Ostatnia edycja:

suhar80

New member
Moje odczucia są zupełnie inne. Mam ps43d490 i obraz tv wydaje mi się b.dobry. Nie miałem wcześniej tv z serii a - może tam obraz był lepszy, ale taki to już by mnie powalił na kolana. Wg mnie seria d plazm samsunga wnosi rzeczywiście nową jakość. Design, obraz, pobór energii. No dobra ... jestem zachwycony. Włączam telewizor nawet przed wyjściem do pracy żeby sobie pooglądać troszkę (co bądź) sygnał n-ka, ps3, x360. Troszkę bzyczy - panas g30 też bzyczy - charakterystyka działania plazmy.
Kolory piękne i naturalne, kontrast b.dobry - nie traci nic w jasnym pomieszczeniu (może tylko odbicia, na których by trzeba się skupiać podczas oglądania, żeby je widzieć)
Kolega z Panas G20 musiał bardzo żyłować ustawienia tv żeby obraz był znośny w dzień i bysmy mogli obejrzeć mecz. Dlatego bez wachania kupiłem tego samsunga.
Do honda1: opisany efekt to możliwe, że IMO uszkodzenie układu sterowania dla zielonych pikseli. Musiało być od nowości.
 
Ostatnia edycja:

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Oglądałem dzisiaj u kolegi model PS51D490 i moje odczucia są lepsze w stosungu do D550. Według mnie odbiera lepiej, szczególnie na kanałach SD. Kolory również wydają mi się lepsze. Jeśli chodzi o moją D550 to udało mi się dostroić obraz tak że jestem zadowolony. Bzyczenie jednak występuje i napewno jest głośniejsze i bardziej dokuczliwe niż w A551.
 

Drzymek

Member
Witam Panowie!

Jako że jestem właśnie na kupnie tv i obowiązkowo ma to być plazma 50cali lub większa. Waham się pomiędzy LGpk350 a Samsungiem PS51D550. Za pierwszym przemawia cena, za drugim 3D i 1cal więcej. Proszę Was drodzy użytkownicy Samsunga o więcej opinii na jego temat. Czy buczy, jak wygląda obraz po kilku tyg. używania. itp. Dźwięk jest bez znaczenia bo używam kina domowego, także odbicia mi nie straszne (do oglądania TV zawsze przyciemniam pokój). Bajery typu USB są mi zupełnie zbędne. Czy Samsung będzie dobrze spełniać swoją rolę TYLKO jako telewizor? Czy może nie warto tyle dopłacać (800zł) za 1 cal i 3d?

pozdrawiam!
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
Drzymek, po kilkunastu dniach używania tego TV mogę powiedzieć, że ogólnie sprzęt jest ok.

Zalety:
- niski pobór prądu w stosunku do mojego poprzednika PS50A551
- ładny design (cienka ramka wokół ekranu)
- dobra jakość obrazu (po kilku godzinach dobierania odpowiednich ustawień)
- problem "powidoków" nie występuje
- odtwarzanie filmów z pendrive (filmy w *.mkv które na Blu-Ray BD-P1600A nie działały tutaj idą bez problemu)
- 3D


Wady:
- buczy zdecydowanie głośniej niż PS50A551
- kiepskie głośniki
- odbicia przeszkadzają w komfortowym oglądaniu TV

Dla Ciebie TV powinien sprawdzić się bardzo dobrze.
 
Ostatnia edycja:

bob219

New member
Witam. dwa tygodnie temu pisałeś że telewizor ma słabą czerń, szarą biel, nawet kanały HD wyglądają kiepsko. A jak to wygląda po dobraniu odpowiednich ustawień? Według ciebie ten samsung jest warty 3200 zł? Może ktoś jeszcze się wypowie. A jeszcze jedno na avforums jest mowa o tym modelu gdzie wypowiedź jest dość pochlebna.
 

pkonrad

Klub HDTV.com.pl
VIP
bob219, pierwsze wrażenie jeśli chodzi o jakość obrazu było fatalne. Standardowe ustawienia wszystkich trybów według mnie są kiepskie. Siadłem więc i zacząłem kombinować z ustawieniami. Po kilku godzinach zabawy udało mi się dobrać je tak, że jestem zadowolony. Za cenę ok. 3200zł myślę że to jest dobry wybór. Ciekaw jeszcze jestem czy model PS51D6900 nie byłby lepszy. Na dzień dzisiejszy to ok. 4000zł.
 

boxster

Member
@pkonrad
Jeśli to nie tajemnica to pochwal się swoimi ustawieniami, w wolnej chwili pobawię się i potestuję u siebie.
 

Diestl

New member
Kupiłem ten model za 3150 w W-wie, właśnie ją docieram i bawię się ustawieniami. Obraz subiektywnie - świetnie w HD 720/1080p, dobrze z DVD i DVDripów, telewizji nie posiadam, tryb 3D do sprawdzenia wkrótce. Bzyczenie minimalne, spore odblaski w świetle dziennym, nocą już no problem :)

Ładnie działa Allshare/DLNA po kablu i z USB: sprawdziłem pliki avi, mkv z DTS/DD i mp4 plus napisy SRT.

Wstępna ocena: stosunek cena/jakość na 5+ :)
 

Drzymek

Member
Panowie czy mozecie powiedzieć coś więcej o tym telewizorze?
Jak wygląda biel, czerń?

No i czy efekt 3d jest zadowalający? Czy jest to takie samo 3d jak w tv za powiedzmy 5000zł (aktywne 3d)?

Pytam, ponieważ tv o przekątnej 51cali i 3D full HD to jest na prawdę dobra okazja za 3000zł (bo teraz tyle kosztuje) i jestem zdecydowany zamówić go w poniedziałek, ale chcę jeszcze zebrać opinie.

pozdrawiam!
 

JackS.

New member
Bez reklam
Czy ktoś już sprawdzał na jak długi czas oglądania wystarcza w praktyce bateria CR2025 w okularach SSG-3100GB?
 

R@V

New member
Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem TV Samsung ps51d550, przesiadłem się z philipsa hd ready, więc ten TV dla mnie to kosmos :) Mam pytanko dot. odtwarzanie filmów. Do TV popiołem poprzez USB (hdd) dysk twardy (samsung g2 portable). TV widzi pliki i czyta też napisy, problem występuje natomiast w odtwarzaniu obrazu, dość często obraz jakby się "zamrażał" i pojawiają się piksele, dzieje się tak w 720p jak i 1080p. Można to zlikwidować ?? Filtr zakłóceń cyfrowych ustawiony jest na AUTO. Wina leży po stronie TV (kodeki) ?? Może po stronie dysku ?? Mieliście też taki problem ??
 

sylwek34

New member
Witam

Jestem szczęśliwym posiadaczem TV Samsung ps51d550, przesiadłem się z philipsa hd ready, więc ten TV dla mnie to kosmos :) Mam pytanko dot. odtwarzanie filmów. Do TV popiołem poprzez USB (hdd) dysk twardy (samsung g2 portable). TV widzi pliki i czyta też napisy, problem występuje natomiast w odtwarzaniu obrazu, dość często obraz jakby się "zamrażał" i pojawiają się piksele, dzieje się tak w 720p jak i 1080p. Można to zlikwidować ?? Filtr zakłóceń cyfrowych ustawiony jest na AUTO. Wina leży po stronie TV (kodeki) ?? Może po stronie dysku ?? Mieliście też taki problem ??
Ja mam inny problem, niektóre filmy w HD .mkv co jakiś czas się zawieszają i wyrzuca do menu dysku. Dzieje się to w tych samych momentach. Jak przewinę film na podglądzie kawałek dalej to mogę kontynuować oglądanie, aż znowu nie natrafi na "taki" moment. Soft mam wgrany najnowszy.
 
Do góry