PS43D450 -wszystko na ten temat

Matay

New member
Siema.W Media Expert ten TV jest za 1444 zł.Ostatnio przymierzam się do zakupu jakiegoś TV 37'' - 43''.Będzie używany prawie że tylko do PS3.Będę grał z odległości ok. 2 m , głównie wieczorem.
I teraz moje pytania:
1.Czy obraz w tym TV (HD Ready) jest dobry ?
2.Czy lepszym wyborem byłby TV 37'' ale Full HD ?
3.Jaki jest input lag tego TV (lub jak ogólnie współpracuje z PS3) ?
 

fugas761

New member
Siema.W Media Expert ten TV jest za 1444 zł.Ostatnio przymierzam się do zakupu jakiegoś TV 37'' - 43''.Będzie używany prawie że tylko do PS3.Będę grał z odległości ok. 2 m , głównie wieczorem.
I teraz moje pytania:
1.Czy obraz w tym TV (HD Ready) jest dobry ?
2.Czy lepszym wyborem byłby TV 37'' ale Full HD ?
3.Jaki jest input lag tego TV (lub jak ogólnie współpracuje z PS3) ?


Prosimy o odpowiedz . Ja posiadam XBOX 360 i tez jestem zainteresowany kupnem tego telewizora .
 

gab39

New member
a ja chciałbym się dowiedzieć jakie formaty obrazu obsługuje ten tv ?
szczególnie mnie interesuje 720p czy jest obsługiwane? oraz czy fhd? (znam rozdzielczość matrycy 1024x768 i jest trochę zaskakującą jak na panoramę) ?
oraz jak wygląda obraz z komputera pc?
 

Gazi

New member
Mam ten sam model tylko, że w wersji 51". Rózni się on tym, że ma trochę większą rozdzielczość. IMO beznadzieja. Przyjemniej mi się siedzi przy starym kineskopowcu. SD jest beznadziejny, rozmyty. HD z Xboxa 360 trochę lepszy, ale te ogromne pixele powodują, że obraz wciąż jest słaby. Telewizor bzyczy(słychać to bzyczenie gdy jest wyciszony lub cicho gra), ekran odbija dosłownie wszystko, pixele "mrugają(nie wszystkie, ale jednak). Na + mogę tylko powiedzieć, że wygląda dość solidnie i jest dobrze spasowany. Poza tym nieciekawe odczucia. Może w nocy prezentuje się lepiej, jednak ta pixeloza mnie dobija. O obrazie z poziomu monitora nawet nie ma co marzyć. Same dźwięki jakie wydaje telewizor nie byłyby złe gdyby nie totalny brak basu. Nie można ustawiać nawet jego poziomu(nawet mój stary kineskop ma tą opcję).
 

gab39

New member
bo x360 nie wspiera technologi wygładzania krawędzi więc nie wiem czego Ty się spodziewałeś na 50calach ? tak samo sygnał sd na takiej przekątnej :/ na lcd 27cali kablówka w sd wygląda tragicznie to już to sobie wyobrażam na 50. A czy ktoś tą plazmę podłączał do kompa?
 

timonek

Member
Bez reklam
Zdecydowałem się i kupiłem ale model model PS43D490 (3D).
To jak posiadasz ten tv to powiedz mi czy wyswietla obraz na calym ekranei bo czytalem gdzies kliedys ze nie wyswietla i sam jak poszedlem obejrzec do sklepu to bylo to samo ze nie wyswietlal obrazu na calym ekranie najbaerdziej bylo to widoczne z lewej strony gdzies ponad pol cm. dzwonielem do samusnga to mowili ze tak nie powinno byc jak jest u ciebie.
 

fugas761

New member
To jak posiadasz ten tv to powiedz mi czy wyswietla obraz na calym ekranei bo czytalem gdzies kliedys ze nie wyswietla i sam jak poszedlem obejrzec do sklepu to bylo to samo ze nie wyswietlal obrazu na calym ekranie najbaerdziej bylo to widoczne z lewej strony gdzies ponad pol cm. dzwonielem do samusnga to mowili ze tak nie powinno byc jak jest u ciebie.


Obraz jest wyświetlany na całym ekranie . Nie mam żadnych nierównomierności.
 

Callmemaro

New member
podbiję temat, planuję kupić jakąś plasmę i w tym przedziale cenowym rozważam jeszcze LG 42PT353 i może podrzuci ktoś swoją opinię co brać? zależy mi na poprawnym obrazie - sygnał prawdopodobnie dvbt lub tuner tpsa, czasami jakiś materiał z usb...
 

elm11fgr

New member
Buczenie?

Witam, czy ktoś w swoim PS43D450 zauważył taki objaw? Tv cały czas dosyć głośno buczy, przy wyłączonym dźwięku z głośników to samo. Słychać to z odległości 3-4 metrów.
 

enzo_pl

New member
Witam,

Jestem zainteresowany zakupem, zastanawia mnie rozdzielczość 1024 x 768, widziałem jak dobrze radzi sobie z cyfrową tv, jestem zadowolony - ale nie mam pojęcia jak poradzi sobie z PS3.

Aktualnie mam malutki TV Philips LCD 26" z matrycą 1366 x 768, i gry wyglądają świetnie.
Pytanie czy przy ekranie o wielkości 43" obraz nie stanie się gorszy ? (wiem że piksele są podłużne w plazmie, więc ostatecznie 1024 x 768 - to ten sam obraz co 1366 x 768 w LCD).

Proszę o opinie na temat ostrości obrazu w przypadku pracy z telewizją HD oraz Konsolami.
 

suhar80

New member
Witam,

Jestem zainteresowany zakupem, zastanawia mnie rozdzielczość 1024 x 768, widziałem jak dobrze radzi sobie z cyfrową tv, jestem zadowolony - ale nie mam pojęcia jak poradzi sobie z PS3.

Aktualnie mam malutki TV Philips LCD 26" z matrycą 1366 x 768, i gry wyglądają świetnie.
Pytanie czy przy ekranie o wielkości 43" obraz nie stanie się gorszy ? (wiem że piksele są podłużne w plazmie, więc ostatecznie 1024 x 768 - to ten sam obraz co 1366 x 768 w LCD).

Proszę o opinie na temat ostrości obrazu w przypadku pracy z telewizją HD oraz Konsolami.

Gry wyglądają obłędnie - może wybierz model z 3d bo to naprawdę coś rewelacyjnego w grach na ps3.
 

enzo_pl

New member
Mam nadzieje że pomogę :),

TV kupiłem wczoraj w bardzo fajnej promocji: Saturn 1490 zł,
Jeżeli chodzi o jakość HD (720p) to jest tak jak w przypadku LCD z roz. 1366 x 768.

Telewizja HD (720p) wygląda przyzwoicie, jest ostro (bez rewelacji, ale to tylko 720p).

Jeżeli chodzi o Gry, to PS3 radzi sobie cudnie !!! Kolory wspaniałe, czerń głęboka... no i nie smuży tak jak tanie LCD - jakość 720p również wystarcza do gier na PS3...

Ogólnie POLECAM !!! Telewizor jest świetny, a cena powoduję że jest to standard dla każdego.
 

MichalTJE

New member
PS43D450 Plazma SAMSUNG mam prośbę podłączyłem kabelkami component i w jaki sposób zmienić w ustawieniach aby po włączeniu TV automatycznie uruchamiał się w wyjściu component, aby nie trzeba szukać i przełączać z pilota... Dzięki
 

babakazu

New member
PS43D450 Plazma SAMSUNG mam prośbę podłączyłem kabelkami component i w jaki sposób zmienić w ustawieniach aby po włączeniu TV automatycznie uruchamiał się w wyjściu component, aby nie trzeba szukać i przełączać z pilota... Dzięki

W Panasonic'u jest coś takiego jak tryb hotelowy - można tam ustawić na stałe mni. to z którego wejścia ma pobierać sygnał. W Samsungu też powinno być coś takiego a jeśli nie to napewno jest tryb serwisowy i tam bym szukał. Ja powinienem mieć PS51D490 w przyszłym tygodniu to wtedy powinienem móc to dokładnie sprawdzić
 

STomasz

New member
Panowie, jakie przenośne pojemności używacie z tym tv.
Chodzi mi o to jaka jest maksymalna pojemność pamięci przenośnej którą czytał by samsung PS43D450.

Pozdrawiam :)
 

oiram13

New member
Witaj, używam pendriva 8GB oraz dysk 2,5" o pojemności 60GB bez podłączonego do niego oddzielnego zasilania i wszystko gra bez zacięcia.

Gwizdek jest na FAT32 a dysk NTFS.

Mario
 

Tom001

New member
Mam ten tv od 3 miesięcy.Ogólnie jest ok, ale tak przy okazji mam pytanie o pasy u góry i dołu ekranu. Początkowo tv był użytkowany z czarnymi pasami, no i niestety teraz bez nich widoczne są jaśniejsze pasy, czy to jest już trwałe wypalenie czy też powidok , jaka jest szansa, że się te pasy wyrównają z pozostałą częścią ekranu ?
 
Do góry