Le-40m71b

Kilmar

New member
Witam
po lekturze wątku R71/72 praktycznie zdecydowałem się na M61B tymczasem pojawia się (chyba) jego następca czyli M71B
http://av.samsung.de/article.asp?artid=6073AA1F-D52E-464D-B8EE-C69514FCD87C
Sugerowaną cenę ma niższą bo 3300 eur w stosunku do 3600 eur za m61.
Niestety mój niemiecki obejmuje jedynie zwroty z Czterech Pancernych i Stawki Większej Niż Życie więc proszę o pomoc.:D
Czy warto czekać? Czy są znaczne różnice na korzyść M71? W polskich sklepach internetowych ceny zaczynają się od 10.000 a jak wiadomo M61 można dostac za niecałe 8.000PLN.

pozdrawiam
Kilmar
 

Mareq

New member
Hm, tylko sie cieszyc, ceny M61 juz ladnie spadly a 32"M61 widzialem dzis (26.06.06) na allegro za 5 100 pln a 40" byl za 7 800 pln. Za tyle to do niedawna R71B mona bylo dostac.
Mam tylko nadzieje ze Kiki zdola w koncu porownac M61 z Sharpem BV9E , ktorego tak bardzo zachwala. Wynik moze byc ciekawy.

Kiki - da rade porownac ??? w koncu zadeklarowales sie ... :)

pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Chociaż czasu było mniej - to udało się porównać obydwa modele. W tym przypadku nie było zgodności opinii.
W przypadku HD - dwie osoby twierdziły ,ze Sharp a dwie że Samsung lepiej i wyraźniej rysuje obraz .Natomiast w Pal - lepiej zachowywał się Sharp i tu zgodność w ocenie była.
Lepsza wyrazistość , więcej szczegółów , wieksza płynność obrazu z mniejszej odległosci w Sharpie . Ale Samsung też pokazał super klasę . Fakt ,że był w zupełnie innej klasie cenowej.
Sharp ma lepszą nasyconą zieleń i drugi plan.
Ale ocenę pozostawiam kupującym.
pozdrawiam
 

Mareq

New member
Hm, czyli widac ze 'dziadek' M61 dzielnie jeszcze walczy ... i to skutecznie :) !
Wydawalo mi sie, ze sa one z tej samej klasy cenowej, choc fakt, Sharp jest troche drozszy na dzis, ale to zapewne z uwagi na to, ze jest to nowosc na 2006 i dopiero co zawital na naszym rynku.
Zobaczymy kiedy pojawi sie M71 we wszystkich wariantach rozmiarowych i czy 'zloi skore' ;) Sharp-owi

Dzieki Kiki za porownanie ! Jak bedziesz robil promocje/aukcje na BV9 to daj znac. Moze dobijemy targu:)

Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Dziś przed prezentacją na sali Expo w Warszawie stał nowy model Samsunga 40 M 71. Czasu miałem sporo więc przyjrzałem się uważnie.
Design - zmieniony, ale czy ładniejszy ? O gustach sie nie dykutuje ale Seria M 61 - wyglądała dla mnie bardziej pofesjonalnie.
Jest też układ przyciskow bardzo podobny do LCD Daewoo.
Telewizor stał w towarzystwie Serii R 71/ biały model/ i R 72 /czarny/
I tak jak poprzednio różnice są na korzyść serii M. Większa głębia , bardziej nasycone kolory,większa wyrazistość. Widać zdecydowanie lepszy obraz niż w serii R . Ale o tym pisałem wielokrotnie.
Obrazy leciały z HD po komponencie .
Jakość z twarego dysku - rewelacyjna.
pozdrawiam
 

DeeBass

New member
Bez reklam
Witam,
ma już ktoś informacje nt najnowszego modelu lcd Samsunga LE40M91B – panel S-PVA, system poprawy obrazu Smooth Motion Driver, oświetlenie LED. Podobno został przez nich zgłoszony do EISA. Ciekawe, będzie kolejna nagroda ??:)
 

Kilmar

New member
Witam
znalazłem 40M71 w bardzo ciekawej cenie
http://www.central.pl/produkt/8439/index.html
co ciekawe jest on tańszy od 40M61
Czy ktoś może widział go jak gra na żywo i który bardziej się opłaca?
pozdrawiam

już nieaktualne - cytuję
"Witam Pana.
Nasz błąd – rzeczywiście model M71 jest dopiero w zapowiedziach na lipiec/sierpień, a przypisana pomyłkowo cena dotyczy modelu LE40 R71…..
Przepraszam za pomyłkę i pozdrawiam."
 
Ostatnia edycja:

nowy66

New member
Ale to tylko na chwilę. Według stron niemieckich www.samsung.de seria 40M71 jest ... tańsza od 40M61 o 300€. Więc u nas pewnie też tak będzie. Chociaż biorąc pod uwagę - mówiąc delikatnie - niezbyt rozsądną politykę cenową Samsung PL (vide C7H a Q7H) to się można wszystkiego spodziewać.
 

Jarobel

New member
Mam go!

:D jestem szczesliwym posiadaczem LE 40M71B. Zamowilem przez internet-cena 2633 euro .Jest to moj pierwszy LCD, dlatego nie mam porownania,ale dlugo przymierzalem sie do kupna , az pojawil ten w blyszczacej"fortepianowej" obudowie z ostro zakonczonymi krawedziami.:bober:
 

Kilmar

New member
WoW :) gratulacje
A nie wolałes w jakims polskim sklepie www kupić? Ceny są takie same a dodatkowo maiłbyś polską gwarancję?
A gdzie kupiłeś?

pozdrawiam
Kilmar
 

Jarobel

New member
Kupilem w Belgii bo tu mieszkam,znalazlem go w jedynym sklepie online.Odebralem go osobiscie,okazalo sie ,ze sprzedaz prowadza Koreanczycy i dlatego tez maja nowosci.Media-markt jeszcze musi poczekac. Rejestracja online i 3-lata gwarancji.POZDRAWIAM !
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
podaj Jarobel - swoje wrażenia - ciekawe tym bardziej że nie masz wielu wrażeń z porównań. Napisz jak jest z czernią gdy zgasisz światła / albo świeci się jedna lampka/ . Chodzi mi głownie o sygnał Pal.
pozdrawiam
 

nowy66

New member
W załączeniu znajdziecie link do stron z całym thread'em dot. M71. Znalazłem równiez tam taka informację : według rozmów z człowiekiem PR Samsunga, po IFA ceny 40M71 będą na poziomie M61 + ok. 100€, czyli w D ok.1700-1800€.
Według testów ww (areadvd) to najlepszy obecnie LCD na rynku.

Link : http://www.hifi-forum.de/viewthread-151-544.html

pzdr
 
Do góry