PS50C680 błędy w wyświetlaniu

Pegaz123

New member
Witam, od 3 tygodni jestem użytkownikiem plazmy Samsunga PS50c680. Z panelu jestem bardzo zadowolony, świeci pięknie, cichutkie bzyczenie w normalnym użytkowaniu nie zauważalne, chociaż występuje, zwłaszcza na jasnych scenach. Przez około 10 dni był docierany i teraz bardzo fajnie świeci i powidoki jeśli się pojawią, zwłaszcza po oglądaniu TVN (kobiety czasem nie zwracają uwagi że można powiększyć i rozszerzyć obraz) - pasy u góry i u dołu są widoczne znikają po maks 5 min. Występuje jednak jeden problem, który nie daje mi spokoju. Czasami zwłaszcza na programach publicystycznych (usta prowadzących) lub w filmach jak pojawia się pasek informacyjny na dole np. Polsat, obraz wygląda jakby nadawano go w trybie z przeplotem i TV nie składa wszystkiego. Objawy są takie, że tekst na paskach jest co drugą linię (drgający i czasem jest wypełniany, a czasem nie - przez co jest nie czytelny), lub usta prowadzących są poprzecinane poziomymi liniami. Nie mam pojęcia czym to jest spowodowane. Kłopoty te nie występują kiedy oglądam film z Xtreamera. Tuner sat. to tuner SD - Dreambox DM500s podpięty przez eurozłącze. Nie mam możliwości podpiąć go przez HDMI. Czy po zmianie tunera na HD np. OPTICUM - HD 9600 PRIMA i podpięciu przez HDMI problem zniknie, czy to wada panela... Nie jest to tylko na dole ekranu, ale na całym ekranie zwłaszcza jeśli są dwa obrazy nakładane na siebie (Raport Turbo - tło jest dynamiczne i usta prezentera są z przeplotem. Jest to trochę denerwujące, ale na razie zrzucam to na tuner. Czy miał ktoś kiedyś taki problem i jak można go rozwiązać. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.
 

Xano

New member
Miałem tuner SD z pakietem od "żółtych". Obraz - szczególnie z kanałów nadawcy publicznego był kiepskiej jakości. Widoczna pikseloza, zakłócenia obrazów ruchomych itp. Po zmianie na pakiet od "niebieskich" z tunerem HD (podpięty kablem HDMI) te same kanały SD wyglądają o niebo lepiej. A programy w HD to już inna bajka ;-).
Sprawdziłbym inny tuner na kablu HDMI.
Pozdro.
 

Pegaz123

New member
Wgranie nowego oprogramowania rozwiazalo problem. Jest znacznie lepiej. To teraz tylko zmiana dekodera na hd.:)

Sent from my GT-I5700 using Tapatalk
 
Do góry