BD-C5900 a dysk Samsung 500G -problem

pawelo79

New member
Witam.

Do BD-C5900 dokupiłem dysk twardy Samsug 500G.Problem polega na tym,iz po podłączeniu Blu-ray nie widzi go.
Czy jest to możliwe,że ten model nie czyta dysków zewnętrznych?
Bardzo proszę o odpowiedż
 

arq

New member
Witam
Mi widzi i czyta dysk zewnętrzny,też ma 500GB ale firmy WD,ja mam BD-C5300 myślę ze nie ma różnicy
 
Ostatnia edycja:

pawelo79

New member
Problem rozwiązany.

Co się okazało:

BD-C5900 nie czyta dysków zewnętrznych z interfejsem USB 3.0 (chyba ,że mają własne zasilanie)

Wymieniłem na dysk z interfejsem USB 2.0 i czyta bez żadnych problemów.

P.S Znajomy posiada BD-C5500 - dysk z USB 3.0 działa poprawnie
 

tranzystor82

New member
Witam

W zasadzie wersja USB nic nie ma do rzeczy liczy sie zastosowany dysk w kieszeni jesli jest to dysk o poborze <500mA ( z regóły WD caviar green) to powinno/ lecz nie musi ruszyć z tego powodu iż pobór chwilowy na port ma limit do 500mA jeśli dobrze sie przypatrzysz na samym dysku bedziesz miał opis DC+5V 1.0A no i to logiczne iż nie ruszy gdyż dysk przy rozruchu konsumuje prąd wielkości do 1A
Róznica miedzy USB 2.0 a 3.0 to przepustowość ( której i tak odtwarzacze BD nie obsługują z racji wbudowanych Habów USB 2.0 ) oraz obciążeniem prądowym 1,5A>


Moim zdaniem najlepsza i tak jest kieszonka z wejsciem na zewnętrzne zasilanie - dlatego iż nie obciąza zasilacza (z regóły 30W) i eleminuje w sporym stopniu jego uszkodzenie oraz uszkodzenie Haba USB.


Pozdrawiam
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Do góry