BD-C5500 - problem z adapterem WIS09ABGN

tomiw28

New member
Witam

Mam od dłuższego czasu problem.
Polega on mianowicie na tym że - posiadam router Belkin F5D8633-4, wyłączyłem na nim wszystkie możliwe zabezpieczenia - podłączyłem do odtwarzacza Samsung BD-C5500 adapter Wi-Fi pod tylne złącze USB w odtwarzaczu - wybieram wyszukiwanie sieci i niestety nic nie znajduje :-(

Po podłączeniu adaptera, odtwarzacz go rozpoznaje tzn.wyświetla komunikat o podłączeniu urządzenia. Wpisywałem ręcznie nazwę sieci wifi tzw. SSID i to samo. Na ruterze wyłączone wszystkie opcje typu - MAC adress filtering, security mode wifi wyłączone. Router ma włączone DHCP.

Ręce mi już opadają - według załączonej instrukcji adpater jest kompatybilny z blu-ray disc od serii C5...... więc powinno być OK.

Może ktoś miał podobne problemy - proszę o pomoc

dziękuję i pozdrawiam
 

tomiw28

New member
Adapter podłączyłem z przodu - włączyłem test sieci i - adres MAC ok, Adres Ip, maska - OK
Ping bramy - OK, Test usług internetowych - problem
Port HTTP wyłączony. Sprawdź czy port nie został zablokowany przez zaporę.....
hmm na routerze nie mam żadnych po blokowanych portów, reszta komputerów w domu działa prawidłowo - teraz to już całkowicie zbaraniałem :)
 

tomiw28

New member
Problem rozwiązany - adpter WIS09abgn2 współpracuje tylko i wyłącznie z nowymi odtwarzaczami blu-ray serii C.
Adpter WIS09abgn bez cyfry 2 współpracuje tylko i wyłącznie ( bez żadnych problemów ) z telewizorami LCD Samsunga - taką informację otrzymałem z autoryzowanego serwisu Samsung Poland.
 
Do góry