Samsung BD-C6500 czy Sony BDP-S470

szakalito

New member
Hej Wszystkim

Pytanie:

który Samsung BD-C6500 czy Sony BDP-S470 ? Mam telewizor Samsunga C650 i szukam odtwarzacza dobrego. S570 Sony już ciężko znaleźć i mocno walczę z tym co wybrać?

Może macie jakieś uwagi/rady? Z góry dziękuję za wszelką pomoc co wybrać :)

Pozdrawiam
Szaq
 

blurejs

New member
Widziałem te modele Samsunga i Sony w akcji i oba są mniej więcej równie dobre. Powiedz może na czym ci szczególnie zależy?
 

tranzystor82

New member
Sony z tego co mi wiadomo nie łyka systemu plików NTFS co wydaje mi sie ze w obecnych czasach to podstawa zwałszcza gdy checmy podpiąc dysk twardy.
 

szakalito

New member
hmm zależy mi na jakości odbioru :) tak naprawdę obraz i może szybkość odpalania płyt... ntfs nie potrzebuje bo telewizor wszystko łyka bez problemu :)
najgorsze jest to, że ciężko dostać jest już model samsunga...

a z nowych to jeszcze za dużo recenzji nie ma..
 

blurejs

New member
Ok jeżeli chodzi o jakość obrazu, to oba odtwarzacze wyświetlają bardzo dobry obraz z płyt Blu-ray.
Natomiast w mojej opinii Sony ma trochę lepszy upscaler do filmów w mniejszej rozdzielczości (DVD, DivX lepiej wyglądają na Sony). Jeżeli chodzi o start odtwarzacza to oba i Samsung i Sony startują bardzo szybko (mają tez wbudowaną opcje szybkiego startu). Z kolei Sony czasami ma problemy z napisami do filmów (tych odtwarzanych z dysku). Samsung jeżeli chodzi o napisy, to żadnych problemów nie odkryłem.

Wadą Sony faktyczne jest brak obsługi NTFS (ale ja np. nie potrzebuję NTFS - ten format plików przydaje się tylko wtedy gdy mamy na dysku twardym pliki filmowe powyżej 4 GB).

Według mnie odtwarzacz Sony jest wykonany z lepszych materiałów, jest lepiej spasowany niż Samsung -w rekach wygląda na solidniejszy

Design to kwestia gustu, ale mi bardziej też podoba się Sony. Dopiero Samsung 6900 ma naprawdę piękny design.

Z drugiej strony jak masz telewizor Samsunga, to przy podanych przez Ciebie wymaganiach, zasadniczo może lepiej jednak kupić Blu-ray Samsunga.

Obojętne co postanowisz to raczej będziesz zadowolony, bo oba odtwarzacze stoją na podobnym poziomie.
 
Do góry