Kilka pytań o SAMSUNGA LE32R51B

petrumi

New member
witam Szanowne grono. Rok temu kupiłem SAMSUNGA LE32R51B i jestem z niego zadowolony jak do tej pory. Mam klika pytań.

1. czy warto podłączyć go do PC kablem DVI-HDMI (karta ATI X800XTPE)? Do tej pory korzystam z 10 metrowego kabla VGA z przelotką DVI->D-SUB po stronie PC. Czy warto wydawac ok stówy za 10 metrów kabla z końcówkami DVI-HDMI ? Moim zdaniem obraz jest teraz rewelacyjny ale może być jeszcze lepszy (?). Z tyłu TV wejście HDMI jest opisane jako DV

2. Jak używam tego TV jako monitora to na białym tle widac gorsze podświetlenie bocznych krawędzi. Czy to coś groźnego?
 

szarp

New member
petrumi napisał:
witam Szanowne grono. Rok temu kupiłem SAMSUNGA LE32R51B i jestem z niego zadowolony jak do tej pory. Mam klika pytań.

1. czy warto podłączyć go do PC kablem DVI-HDMI (karta ATI X800XTPE)? Do tej pory korzystam z 10 metrowego kabla VGA z przelotką DVI->D-SUB po stronie PC. Czy warto wydawac ok stówy za 10 metrów kabla z końcówkami DVI-HDMI ? Moim zdaniem obraz jest teraz rewelacyjny ale może być jeszcze lepszy (?). Z tyłu TV wejście HDMI jest opisane jako DV

2. Jak używam tego TV jako monitora to na białym tle widac gorsze podświetlenie bocznych krawędzi. Czy to coś groźnego?

1. łącząc po HDMI skazujesz się na rozdzielczość 1280x720 czyli zapomnij o pixel mapping. zyskujesz tylko jedno ... znowu zaczyna funkcjonować czujnik jasności, który jest wyłączony przy połączeniu D-SUB.

2. Dziwne ... nie powinno tak być.
 

petrumi

New member
szarp napisał:
1. łącząc po HDMI skazujesz się na rozdzielczość 1280x720 czyli zapomnij o pixel mapping. zyskujesz tylko jedno ... znowu zaczyna funkcjonować czujnik jasności, który jest wyłączony przy połączeniu D-SUB.

2. Dziwne ... nie powinno tak być.

Ad.1 Czy poza czujnikiem jasności będzie działał także ten drugi ? Nie pamiętam jego dokładnej nazwy ale coś z DNA w nazwie (?)
Rozdzielczość troche mniejsza mi raczej nie przeszkadza.

Ad.2 Postaram się zrobic zdjęcie pokazujące problem. Najgorsze jest to , że nie podbiłem w MM gwarancji i ciągle żyje w strachu, że TV za 6k szlag trafi i gdzie go wtedy oddać do naprawy. Bo z tego co pamiętam , to gwarancja trwała rok.
 

yanky

New member
Proszę o Waszą opinię czy warto kupić
SAMSUNG LE-32R51Bza 3800zł sygnał wyłącznie z DVD i TV SAT, odległość ok.4 metry ???

Dziękuję
 

piewcewka

New member
Z tym podświetleniem to tak chyba bywa.
Gdybym nie podłaczył PC to bym chyba tego nie zobaczył.
U mnie ciemniejsza jest jedna strona, ale też nie zawsze.
Róznie z tym bywa, raz jest dobrze raz gorzej.
Tu nawet o to też kiedyś pytałem i jest zdjęcie jak to u mnie wygląda http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=4712
 
Ostatnia edycja:

szarp

New member
ad1.Tak Będzie działała optymalizacja kontrastu. rozdzielczość mniejsza ok ... ale ona jest skalowana do 1366x768. Co przy filmach nie robi różnicy ale w Swindowsie już bardziej.

ad2. Swego czasu mój 32M61 miał tez chwilowo ciemniejszy lewy dolny róg. Ale mu przeszło zanim się serwis pojawił. Co się tyczy gwarancji to wydaje mi się, że ważniejszy jest tutaj dowód zakupu.
 

HiTman

New member
Zależy jak bardzo jesteś purystą bo 99% ludzi nie potrafi wyłapać tych niuansów przy połączeniu cyfrowym w porównaniu z d-sub. Tracisz też natywną rozdziałke w ten sposób co odbija się na jakości obrazu w trybie pc
Nierównomierne podświetlenie to norma w lcd i nie wyprodukowano jeszcze
takiego co byłby równo podświetlony - najbardziej widać to po rogach ekranu. Ten rok gwarancji mnie dziwi bo od kiedy jesteśmy w unii to obowiązuje 2 letni okres na elektronike..
 
Do góry