Problem z obrazem przy podłaczeniu komputera do PS42B430P2W

suska_85

New member
Witam

Tekst jest długi, ponieważ chciałem wszystko dokładnie opisać.
Bardzo proszę o NIEZNIECHĘCANIE się jego rozmiarami i przeczytanie przez kogoś kto się na tych rzeczach po prostu zna...

A mam taki problem.

Otóż jakiś czas temu zakupiłem film w jakosci blue-ray 720p. Jedyny sprzęt mogący odtworzyć film w takiej jakości w moim domu to komputer.
Aby w całości cieszyć się z obrazu postanowiłem obejrzeć ten film na ekranie wiekszym niż ekran monitora. Dlatego podstawiłem komputer pod plazmę i podłączyłem pod wejscie HDMI1.
Obraz pulpitu wyświetlił mi się w rozdzielczości 720p i był bardzo nie wyraźny, poza tym był zmniejszony względem ścianek telewizora. Próbowałem z różną rozdzielczością i w żadnej nie mogłem uzyskać ostrego tła pulpitu.
Postanowiłem jednak włączyć film. Co się okazało obraz filmu był bajecznie ładny , wyraźny a kolory nasycone.
Za parę dni , przy okazji oglądania innego filmu , podłączyłem komputer pod wejście HDMI2/DVI. I co się okazało. Tło pulpitu komputera na ekranie telewizora było wyraźne i czytelne. Jednak max rozdzielczość na której wszystko było ok to zaledwie 1024x768. Poza tym jak odpaliłem film w tym trybie to był on już mniej wyraźny , obraz filmu nie był już tak nasycoy i ładny jak poprzednio. Dopiero przestawienie obrazu w ustawieniach karty graficznej na 720p (nadal używając poru HDMI2\DVI) sprawiało że obraz w filmie był taki jak powinien być (czyli super), jednak z powrotem tło pulpitu zaczęło być do d...

I tu moje pytanie:
- 1 - Co mam zrobić aby obraz z komputera wyświetlany na ekranie TV był zarówno i ładny na poziomie pulpitu windowsa i podczas oglądania filmu??
- 2 - Czy jest jakiś magiczny sposób na podniesienie maxymalnej rozdzielczości wyświetlanego obrazu z PC na ekranie TV, tak żeby nie stracić ostrości obrazu??


Moja karta grficzna to ATI Radeon HD4670
Model TV podany w tytule.
 

Xano

New member
Ok dzieki, a co do 1pytania to pewnie pozostanie mi zmienianie rozdzielczosci na czas oglądania filmu..
Ponieważ jest to model HD Ready, a nie Full HD trzeba ustawić w komputerze rozdzielczość natywną TV czyli w tym przypadku 1024x768.
Samsungi mają dość mocno rozbudowane (zagmatwane?) menu wyboru źródła sygnału. Spróbuj teraz zmienić ustawienia w menu (o ile Twój model takie ma) :
- wybór źródła sygnału > HDMI > Tools > Edytuj nazwę > HDMI > wybór źródła . Spośród kilku/kilkunastu urządzeń wybierz > PC
Pozdrawiam.

PS. W kartach Radeon należy jeszcze w Catalyst Control Center włączyć skalowanie GPU oraz zaznaczyć opcję "skaluj obraz do rozmiaru ekranu"
 
Ostatnia edycja:
Do góry