Samsung PS50C6900 pierwsze wrażenia

akara

New member
Witam
Zakupiłem w dniu dzisiejszym PS50C6900 w MM cena 4800 zeta.
Telewizorek rewelka wspaniała kolorystyka jakość obrazu itp.
Leciutkie bzyczenie zwłaszcza przy jasnych obrazach,ale podobny efekt zauważyłem w Panasonicach .Jest jedynie jedno zjawisko o które chvciałem zapytać.TV ma automatyczny system zabezpoieczenia przed wypaleniem.Ustawia się go w zależności od czasu co 10 minut nastęnie godzine itd.pomimo tego obraz się lekko wypala czy to normalne?Wczoraj wieczorkiem wypaliłię nieznacznie i tak pozostało do dnia dzisiejszego.Zadzwoniłem do Samsunga w Warszawie gdzie stwierdzili ,że tak to jestv przy plazmach i należy zastosować tzwn Przewijanie które jest w meniue programu.Faktycznie po zastosowaniu tego ustrojstwa obraz powrócił do stanu pierwotnego.Ale czy tak powinno być ?Czy może wymienić na model wolny od tych wad.am jeszcze ustawowy czas wymiany?
 

akara

New member
Witam
W dniu wczorajszym zamieniłem ten model na C7000 i teraz żałuje.obraz jest o wiele ciemniejszy od 6900 a co za tym idzie barwa i ostrość wszystko należy podkręcać a i tak to jest nie powrócic do poprzedniego modelu.Okazuje sie,że nie koniecznie to co nowsze jest lepsze.A jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?
 

ssobie

New member
Witam
W dniu wczorajszym zamieniłem ten model na C7000 i teraz żałuje.obraz jest o wiele ciemniejszy od 6900 a co za tym idzie barwa i ostrość wszystko należy podkręcać a i tak to jest nie powrócic do poprzedniego modelu.Okazuje sie,że nie koniecznie to co nowsze jest lepsze.A jakie jest wasze zdanie w tej kwestii?

To w końcu warto brać C7000 czy nie?
Zakładając, że wyposażenie praktycznie takie samo, w C6900 jest również jedna para okularów różnica jest jedynie w cenie - C7000 jest 500 zł droższy - czyli tą różnicę płacimy za filtr - czy warto dopłacać?:?
 

akara

New member
To w końcu warto brać C7000 czy nie?
Zakładając, że wyposażenie praktycznie takie samo, w C6900 jest również jedna para okularów różnica jest jedynie w cenie - C7000 jest 500 zł droższy - czyli tą różnicę płacimy za filtr - czy warto dopłacać?:?
Kolego w MM zamienili mi ten 6900 na 7000 w cenie tego wcześniejszego.Po wszelkich próbach jednoznacznie stwierdzam,że 6900 wypada korzystniej pod kątem jaskrawości,jasności i kolorystyki .Wymieniłem ponownie na 6900 i jestem zadowolony.Fakt czerć w 7000 jest wyższa ale jakim kosztem!.Samsung zamiast poprawić czerń stosując elektronikę przyciemnił jedynie matryce która pod kątem przekłamuje ściemniając obraz,nadto wszyto wypada szarzej i bez soczystości.
 

redlum

New member
Bez reklam
kto co lubi - jedni wolą nienaturalne przejaskrawione kolory. A inni naturalne - czyli takie jak za oknem + lepszy poziom czerni.
 

atomer

New member
kto co lubi - jedni wolą nienaturalne przejaskrawione kolory. A inni naturalne - czyli takie jak za oknem + lepszy poziom czerni.

No nie wiem czy C7000 daje taki znów naturalny obraz. Też uważam że jest zdecydowanie zbyt ciemny. No ale może Ty widzisz świat w ciemnych barwach, to może i jest naturalnie ;-) Poza tym nieco większa jasność obrazu w PS6900 może mieć spore znaczenie przy oglądaniu w 3D. Okulary jak wiadomo nieco przyciemniają obraz. Więc w C7000 każdy odcinek "Słonecznego patrolu" będzie o teraz dział się nocą :) Ja tam biorę C6900. Zastanawiałem się przez chwilę nad GT20 50 cali Panasa, ale po pierwsze niedostępny w Polsce, a po drugie cena pewnie będzie jakieś 2000 zł wyższa niż za PS6900. Pozdrawiam
 

redlum

New member
Bez reklam
A nie można podbić kolorów - tak aby na obu wyglądało to tak samo?

PS Ja byłem zdecydowany na C7000 - ale że zakup przełożony na koniec marca - to pewnie poczekam już na nową serie D
 

akara

New member
A nie można podbić kolorów - tak aby na obu wyglądało to tak samo?

PS Ja byłem zdecydowany na C7000 - ale że zakup przełożony na koniec marca - to pewnie poczekam już na nową serie D
Trudno do tego dojść siedziałem dwa dni nad 7000 i za cholere nie udawało mi się tego osiągnąć natomiast na 6900 mam ustawione na trybie film troszeczkę go podkręcając i jest miodzio dlatego pozostawiliśmy sobie 6900 choć mogłem mieć tego 7000 w tej samej cenie
 
Do góry