Samsung LE 40 R 51 BX

worms

New member
Witam wszystkich serdecznie.
Dziś skorzystałem z okazji i zakupiłem w M.M. LCD Samsung LE 40 R51BX, sam nie wiem czy dobrze zrobiłem.
Pierwsza rzecz, jaka mnie zaskoczyła to to, że nie mogę sobie pomniejszyć obrazu do rozmiaru powiedzmy 37 cali, myślałem, że będzie to możliwe. Jak juz się okazało w domu niestety nie.
Druga sprawa to kolory wydają mi się mocno przebarwione, myślałem że ich regulacja będzie podobna jak na moim LCD 19 cali, ale znacząco się różni, jest trudniejsza i nie można tego tak precyzyjnie wyregulować jak na monitorze LCD.
Mam do Tv 3~3.5 metra maxymalnie i to chyba jest podstawowy problem, 40 cali to chyba stanowczo za dużo, jednak wielkość samego obrazu mi tak bardzo nie przeszkadza jak to, że on po prostu wygląda snobistycznie u mnie w pokoju, bardzo się wyróżnia, może się przyzwyczaję.
Chciałem kupić 37 cali(jedyna możliwość raty), ale były dużo droższe i chyba to był podstawowy problem, żałuje, że nie zajrzałem na to forum wcześniej, może byście mi doradzili cos lepszego. W M.M. powiedzieli mi, że to najlepszy wybór.
Co o tym sądzicie?
Jeżeli ktoś z was użytkuje ten właśnie model LCD to proszę o wskazówki ustawienia obrazu, oraz o podzielenie się swoimi odczuciami, co do tego modelu.
Pozdrawiam
 

PAZ

New member
Jeżeli na początku masz już wątpliwości to może warto go zwróćić, w MM do 7 dni możesz to zrobić.
 

worms

New member
Zapłaciłem 6999, 20 rat 0%.
Troche mi się wydaje że obraz z dvd połączonego SVHS jest w porównaiu do mojego poprzedniego telewizora(28 cali analog JVC) gorszy(chodzi o kolory czrny żółty i pomarańczowo czerwny), nie można tego jakoś poprawić? A może to kwestja przyzwyczajenia.
Następna sprawa jest taka, czemu jedno z wyjśc SVHS jest czarno-białe, oczywiście mam wybór: DVD, PC. Nie ma w tej chwili innej możliwości podłączenia PC.
Jak dla mnie jest za dużo koloru żółtego i czerwonego.
I nie zwróce go, bo nie po to go kupowałem.
Myślę że wszystko się rozgrywa o właściwe skonfigurowanie.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

absolus12

New member
Na twoje problemy jedynym antidotum jest zapewnienie twojemu LCD dobrego sgnału, więc proponuję:
*Antena satelitarna +dobry tuner podłączony albo przez component albo dobrym kablem euro (obraz będzie podobny jak z component)

*DVD podłączony componentem +upscaler

pozdrawiam
 

worms

New member
Jeżeli można to poproszę o linki do sklepów, gdzie mogę nabyć kable?
Kablówke ma z Aster, cyfrowym sygnałem, ogłądając film pod koniec zacząłem sie przyzwyczajać, ale moim zdaniem obraz powinien byc lepszy. Na kablóce obraz na niektórych kanałach jest lepszy, na innych gorszy.
A tak wogóle to myślałem, że podłączenie SVHS jest nalepsze z TV.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

absolus12

New member
kablówka to porażka do tak dużego LCD, lepiej zainwestuj w antenę satelitarną (500PLN). Dobre kable poznasz po cenie:) kiepski komponent kosztuje ok 15PLN a dobry 130PLN, a tak na poważnie to użyj google. Niezłe są vivanko, interkonekt ale jest cała masa innych. Popytaj na www.audiostereo.pl

Pozdrawiam
 

worms

New member
Jak inaczej się mówi na kabel komponent, czy nie jest to przypadkiem 3 RCA (CINCH) / 3RCA (CINCH)?
Jeżeli chodzi o jakość obrazu to w kolejnośći od najgorszej do najlepszej jest taka: euro, svhs, component?
 
Do góry