ue46c6500 i ps50c7000 vs światło

Zabuza

New member
Witam

Przymierzam sie do zakupu TV i tu mam 2 faworytów: ue46c6500 czy ps50c7000. Jak widać różnią się sposobem wyświetlania obrazu, jeden to plazam a drugi LCD z podswietlaniem bocznym LED.
Tutaj mam ciężki orzech do zgryzienia a tym samym proźbe do WAS. Opisze krótko pokój w którym ma stać TV:
Pokój: 18 m2
Odległość od ekranu 2,5-3,00 m
Zastosowanie: PS3, fimy BR, czasami TV cyfrowa,
I TU NAJWIĘKSZY PROBLEM: TV będzie stał na przeciwko okna (nie ma innej możliwości), także boję się o odbicia promieni słonecznych na ekranie. Wiem że nie da się całkowicie tego usunąc (chyba, że zamuruje okno ;) ), ale mam pytanie, który z tych telewizorów lepiej się spisze w tych warunkach tj. lepiej będzie widać obraz mimo światła słonecznego padającego wprost na ekran: LCD/LED czy Plazma?
Szczerze powiem ze ue46c6500 widziałem na żywo w MM i obraz bardzo mi się podobał, kąty widzenia zaskakująco dobre, nasycenie barw piękne (aż troche nienaturalne, ale mi sie podoba). Natomaist ps50c7000 nie widziałem na oczy, tylko po przeczytanych pozytywnych opiniach na tym forum postanowiłem się do niego przymierzyć, zaleta to wielkość i 3D, które razem z PS3 może dać w przyszłości ciekawy efekt w formie gier i filmów oczywiście, ale boje się że będzie bardzo odbijał promininie słoneczne i w ciągu dnia będzie gorszy obraz niż na LCD/LED.

Pozdrawiam
 

mario1969

New member
Każdy telewizor z "szybą" marnie wypadnie w pokoju gdzie światło wali na wprost . Plazma w tym wypadku nie wskazana chyba że zamontujesz żaluzje. Niestety plazma choć wg mnie ma lepszy obraz niż LCD ( w tej samej cenie i wielkości) polegnie w przypadku nasłonecznionego pokoju.
 

Zabuza

New member
Bardzo dziekuje za szybka odpowiedz.

...a moze ktoś ma do polecenia TV do 4-5 tys 46-50 cala bede bardzo wdzieczny za odpowiedz bo dzisiaj zaczalem sie zastanawiac na Sharpem z pelnym LED ale bez 3D :/.... moge powiedziec jedno: im wiecej wiem tym mniej wiem...
 

dominCz

New member
W takiej sytuacji tylko LED:( szkoda bo jakość obrazu będzie gorsza i to zdecydowanie w stosunku do plazmy. Innej opcji nie widze, no chyba że oglądasz tylko wieczorami. Ja mam plazme PS50C680 3D i jestem bardzo zadowolony. Dałem niecałe 4000zł za TV i mam w tej cenie TV z 3D o super obrazie i 50-cio calowym ekranie. Jeśli chodzi o LED to ten Sharp niezłym wyborem jest. Samsung z Edge LED odpuść sobie. Widziałem poza marketem w domu u znajomego i powiem ci że obraz jest tylko dobry. Zdecydowanie lepiej wypada Soniak HX800 ale tu już musisz mieć 5500zł za 46 cali. Sharp jest tak jakby pomiędzy tymi dwoma modelami. Jakość obrazu b.dobra ale brak 3D. W soniaku jakość podobna a możliwość rozbudowy za jakieś 850zł o 3D.
 
Do góry