Samsung 50c490, czy 50c680 ???

W00Fer

New member
Witam,

Jak w temacie rozmyślałem już nad droższymi ale postanowiłem zakręcić się również w około tych tańszych, po tym jak w makro ujrzałem C490 (z 3D ! W CENIE 3140zł) zacząłem się zastanawiać nad tańszymi wersjami.
Wiem już że różnią się one prawdopodobnie tylko i wyłącznie rozdzielczością, jeśli chodzi o matryce czy jakość obrazu na jednym jaki na na drugim jest taka sama?
a i czy jest możliwość że na jednym tv 3d jest lepsze a na drugim głębia jest mniejsza ?!

Pozdrawiam...
 

Marioo162

New member
Miałem podobny dylemat. Kupiłem ten tańszy. Obraz z Samsungów jest bardzo dobry. W rozdzielczości specjalnie nie widziałem różnicy poza temperaturą matryc. Wersja 680 miała na sklepie rozgrzaną matrycę a w 490 ekran nie jest nawet ciepły (kłania się pewnie zużycie prądu). Nie wiem jak z głębią ostrości ale nie spodziewam się istotnych różnic.
 

ssobie

New member
jak bedziesz chciał podłączyć PC to zobaczysz różnice w rozdzielczości... Na HDReady nie będzie chyba przyjemnie...

Pozdrawiam
 

tdx

New member
Bez reklam
Wjechało mi to "cudo" na sklep. Mam na myśli 50C490. Wystarczyło mi 30sec strojenie DVB-T żeby po kilku chwilach można było dostrzec utrwalony obraz menu na jasnym tle.... Ale 3D jest? Jest. Cena 2999zł. Na pewno ktoś się tym zainteresuje :/
 

W00Fer

New member
Powiem tak, mam dylemat jak pewnie każdy przed zakupem...
Mianowicie chodzi o Rentowność... kiedy jeszcze opłaca się dokładać bo jak chciałem kupić plazmę zaczynałem od LG pk350 a teraz idąc tropem "jeszcze parę stówek" i będzie lepsze :/
tym sposobem od LG pk350 przeszedłem do c550 (ze względu na obsługę DTS w .mkv), później c6500, i w tym momencie pojawiają się 3D TV...
począwszy od c680 po c6900, i w ten sposób zamiast kwoty 2600 doszedłem do kwoty 4200 ;l i w tym momencie przechodzę w makro przez dział tv patrze Ooo.. 3100 ? 3D ? myślę c680 TAK, TANIO, lecz zbliżam się i co widzę "małe HD" patrze model c490... lecz cena atrakcyjna...
teraz postanowiłem jednak dać jak najmniej bo wpadłem w taki silny "prąd rzeki" później znalazłem PANASA... VT i można by tak w nieskończoność...

Co wybrać które będzie NAJBARDZIEJ się opłacać za daną cenę?!

//jedna rzecz mnie tylko zirytowała i zaciekawiła, że wszystkie modele poniżej SAMSUNGA c6900 nie wyświetlają płynnie obrazu przez złącze USB (słaby procesor? czy brak jakiegoś motion plus? 100Hz?)

Pozdrawiam...
 

don111

Banned
wybór tv głównie z uwagi na funkcjonalne usb to poroniony pomysł, za 300zł masz odtwarzacz sieciowy (np Asus O play) na którym masz pewność że pójdzie wszystko i ustawisz wszystko dokładnie tak jak tego chcesz a nie tak jak musisz (vide opcje do napisów w tv z usb)
 

W00Fer

New member
Wiesz trochę źle to odczytałeś... chodzi mi ogólnie o Obraz ! i funkcje 3D ! czy opłaca się kupować tv 3D poniżej c6900 ? bo c680 niema jeszcze 100Hz jak i c490.

a Co do USB to chodziło mi o to czy z blue Ray'a też będzie widać taka "nie płynność" obrazu przykładowo kiedy włączyłem film z pendrive początek filmu wlatuje napis "FOX" i widać jak ten obraz się dosłownie przycina i smuży... czego w c6900 nie ma, w C6500 również czy to kwestia matrycy? czy z BR też będzie ten "MUDDING" bo to chyba się tak profesjonalnie nazywa.
 

dominCz

New member
Hej,
powiem tak, kwestia 100Hz i juddera to nie problem przy puszczonym sygnale z każdego innego źródła niż antena, dekoder HD itd. Przy puszczeniu sygnału z BR telewizor automatycznie uruchamia tryb FullHD/60Hz a więc włącza tryb 600Hz więc o żadnym smużeniu czy też braku płynności nie ma mowy. Ja mam c680 i obraz jest bdb. Czy puścimy obraz z BR czy też z pendrivea podłączonego do BR będzie działał tryb 600Hz. U mnie jakość obrazu bije na głowę wszystkie LEDy itp i niejedną plazmę która kosztuje większą kasę. Tutaj Samsung wykonał kawał dobrej roboty. Funkcja Cinema Smooth utrzymuje krawędzie obrazu w doskonałej płynności. Możęmy czasami zaobserwować efekt teatru gdyż w c680 nie ma funkcji Motion Judder Canceller, jednak jest to bardzo bardzo rzadkie zjawisko. Oczywiście w tej chwili nieopłacalne jest kupić c6900 bo np. w RTVEuroAGD kosztuje tyle samo co c7000, więc jeśli już to tylko c7000 brać. Niestety ten model jest o 1000zł droższy niż c680 więc czy 1000zł za minimalnie lepszą jakość obrazu??? Wydaje mi się że nie!Uważam że model B850 oferuje w tej chwili najlepszą jakość obrazu za najrozsądniejsze pieniądze (4400zł), ale jest pozbawiony funkcji 3D. Uważam że jeśli TV z 3D kupować to właśnie c680 jest najkorzystniejszym rozwiązaniem. Z dekodera HD Vectry wszystko śmiga pięknie i nie widać żadnego smużenia itd. Obraz jest znakomity.
 

dominCz

New member
I jeszcze jedna rzecz obraz puszczany z USB telewizora jest rzeczywiście zdecydowanie gorszy niż puszczony z USB mojej PS3. Wina leży w upscalingu. PS3 skaluje każdy obraz wspaniale i z niej po pendrivie puszczam filmy.
 
Do góry