Plasma Samsung 50C6900 się wypaliła :(

tdx

New member
Bez reklam
Cześć piszę by przestrzec użytkowników tego TV przed "nieumiejętnym" użytkowaniem

Miałem na sklepie ten model 50C6900 przyszedł przedstawiciel Samsunga i przyniósł trochę stuffu 3D na pendrive. Materiału było ok 1 godziny (z 10 różnych filmików) w 3D.
Ok telewizor sobie "chodził" w 3D w trybie standardowym przez ok 12 godzin dziennie
Po tygodniu zauważyłem na jednej scenie czerwony ślad....
Okazało się że wypalił się znaczek samsung (był tylko na 3 z 10 filmików i to nie przez cały czas) :(
Koniec końców.
Jak pokazałem to gościowi z samsunga to nawet zdjęcia sobie zrobił :)

TV Poszedł na serwis - wymienią matryce na nową...
Ale jakiś taki niesmak pozostał... Żeby w takim modelu tak łatwo utwalał się obraz?

pozdrawiam
 

jgx

New member
Bez reklam
ładny pasztet a planuje wymienić swojego 52z5500 na plazme :(

ps. zaraz będzie tu xxxxxxxxxxxxx didgiatius i wklei co trzeba :)
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Boxer

New member
no to slabo...
a poza tym jak oceniasz ten model tv?
szczegolnie interesuje mnie jakosc sd na nim, dobrze sobie radzi, mozna komfortowo ogladac z 3m?
 

apa-sf

New member
O, ciekawostka :) Ja na swojej ps50b850 przez okres dobrych paru tygodni ostro katowałem po parę godzin dziennie jedną grę na konsoli (wiadomo, masa elementów wyświetlanych w tych samych pozycjach non-stop). Poza lekkimi duszkami, które samoistnie poznikały nie zaobserwowałem problemów.
 

Rayearth

New member
Mam podobny problem w PS50C7790 tyle, że na razie w zalążku i żeby to zobaczyć to trzeba być 3 cm od rogu ekranu ;) Ciekawe czy to się rozwinie.
 

mario1969

New member
jasne- oglądaj dalej "non stop tvn24" wszystko na full . kupując PDP chyba powinieneś być w obecnych czasach tego świadom.
Apeluję u rozwagę, gdzie i jak ma się zaprezentować plazma.
 

mario1969

New member
Odpowiadam:
1.cyt."skąd użytkownicy mają to wiedzieć"
- użytkownikiem jest osoba która już z danej rzeczy korzysta np.właściciel dzierżawca itp. W tym przypadku wiadomość o możliwości wypalenia zawarta jest w instrukcji. Wystarczy ją przeczytać. Jednak w obecnych czasach jakaś część społeczeństwa ma z tym problem i jedzie na plecach tych co do instrukcji zaglądają. Mają problem z czytaniem ze zrozumieniem lub lenistwo ot co.

O możliwości uszkodzenie matrycy "stałym obrazem" np LOGO przy dużej jasności i kontraście raczej nie dowiesz się od sprzedawcy i dotyczy to również LCD (z dużo mniejszym ryzykiem).Jego celem jest sprzedaż poprzez wskazanie dobry cech produktu, pomijając wady. Uważam, że zakup jakiegokolwiek sprzętu RTV powinien być świadomy. Do tego pomocą służy np. takie jak to Forum- tyczy się mojej wypowiedzi "kupując PDP chyba powinieneś być w obecnych czasach tego świadom"

Z pewną ironią (jasne- oglądaj dalej "non stop tvn24" wszystko na ful) odniosłem się tekstu "Ciekawe czy to się rozwinie" - Rayeartha.

Grzecznie napisałem "Apeluję u rozwagę, gdzie i jak ma się zaprezentować plazma." - przede wszystkim pokój mało nasłoneczniony, ustawienia obrazu, podpięte urządzenia itd. - dowiemy z tego lub podobnych form przekazu.

Dj. Gargamel, pragnę wiedzieć, w który miejscu dotyczącej poprzedniej mojej krótkiej wypowiedzi przesadziłem , prze ca człowiek uczy się całe życie.
Miłego:)
 
Ostatnia edycja:

robigame

Member
Witam wszystkich.Mam ten tv od dwóch miesięcy.Chciałbym podzielić sie uwagami na temat PS6900.Wcześniej miałem sony 40 cali lcd 2 lata.Po zmianie róznica kolosalna na plus plazmy.
Wszystko jest lepsze.Obraz żyleta,(telewizja N aż się chce oglądać),gry z xbox 360 bajka,filmy Divix o niebo lepszy obraz niż na LCD.3D-rzadko oglądam,ale robi wrażenie.Co do powidoków(jak się ogląda jeden kanał parę godzin) to są ale szybko znikają jak się przełączy kanał.Raz grałem całą noc w GTA i zostało lekko widoczne kółko po lewej stronie(ci co grali będą wiedzieli o co chodzi),wystarczyło włączyć przesuwanie obrazu i kłopot zniknął po paru minutach.Internet tv to po prostu kopalnia materiałów filmowych.Każdy znajdzie coś dla siebie.Ustawienia obrazu po wyżej połowy.Najwięcej oglądam tvn24.Żadnych problemów z powidokami.Po prostu ich nie widzę.Oglądam z odległości 4 metry.Piękna sprawa z funkcją ALL SHARE.TV bardzo szybko łączy się z laptopem(filmy odtwarza bardzo płynnie,nie ma żadnego smużenia przy dynamicznych akcjach)Pendrive to samo(filmy,muzyka ,zdjęcia idealnie,czyta napisy,jest dżwięk dolby digital 5.1 )Pilot podświetlany-fajny bajer.Żadnego buczenia nie ma.Kolega kupił równolegle ze mną taki sam tv i też u niego nic nie buczy.W dzień bardzo dobrze sie ogląda,wieczorem jeszcze lepiej.
TV kupiłem w PortOne za 3900 zł.Były okulary 3D.Drugie dokupiłem za 290 zł.Jestem bardzo zadowolony z zakupu.Dodam tylko,że bardzo wachałem się przy zakupie LCD LED czy PLAZMA.Wystarczy pójść do sklepu i zobaczyć co na półkach króluje(oczywiście LCD LED)Plazmy PS6900 czy PS7000 są jak na lekarstwo.
Polecam wszystkim którzy chcą zmienić TV lcd na plazmę.U mnie 100% zadowolenia.
 

adamio74

New member
plazma c6900

Witam.
Ja również posiadam ten model plazmy. Oprócz zalet, które wymienił przedmówca posiada również wady. Ten model plazmy ma niestety słabą czerń. to jest jedyny słaby punkt tego telewizora.
 

Dj. Gargamel

New member
@mario1969 - kurcze nie sadzilem ze wywolam taki dlugasny post

z instrukcja masz po czesci racje z drugiej strony mamy 21 wiek i urzadzenia maja byc w obsludze intuicyjne, nie kupilem przeciez maszyny do przemyslu ciezkiego tylko telewizor do mieszkania :) - sprzet nie moze byc rowniez tak zrobiony zeby przy byle nieuwadze moc go nieodwracalnie zepsuc

na koniec przyznam sie bez bicia tak nie czytalem instrukcji od deski do deski a jedynie wertowalem a po drugie jade na maksymalnych ustawieniach (tryb dynamiczny) i jak do tej pory odpukac nic zlego z tv sie nie dzieje (tylko raz uzywalem przewijania i tylko po to zeby szybko usunac duszki) - pilnuje jednak zeby nie wyswietlac dlugo menu z tunera i blu raya tak samo sygnal z komputera

na swoja obrone (i uzytkownikow mojego pokroju) mam tylko to ze skoro w sklepie moze sie cos wypalic to i u mniej zorientowanych userow tez

co do modelu 50C6900 - moje wrazenia sa jak najbardziej pozytywne - telewizor mocno i jasno swieci, kolory sa bardzo zywe (przy trybie dynamicznym) , efekt 3d ciekawy, fajne funkcje sieciowe i DLNA

minusy to kolor czarny ktory nie jest do konca czarny no i koniecznosc pilnowania duszkow ale da sie z tym zyc no i sam sie decydowalem na plazme choc nie sadzilem ze efekt tak szybko sie pojawia i trzeba tak mocno tego pilnowac (przy mniej "jasnych" trybach jest lepiej)
 
Do góry