BD-C7500 i mkv - problemy

yoshki

New member
Witam, parę dni temu zakupiłem odtwarzacz jak w temacie, po podłączeniu od razu się zaktualizował przez wi-fi, ogólnie bardzo fajnie się go obsługuje ale...
...ale przy odtwarzaniu niektórych plików mkv występują następujące problemy:

1. Niektóre filmy wyłączają się i odtwarzacz przechodzi do następnego pliku (zdarza się to w różnych momentach filmu ale zawsze w pierwszych 5 minutach)
2. W niektórych przypadkach tnie się dźwięk mimo płynnego video...na początku myślałem, że ma to miejsce tylko przy filmach 1080p, ale okazało się, że przy 720p też potrafi wystąpić...wygląda to tak, że (przy 1080p) dźwięk przerywa co 3-4 sekundy...a podczas oglądania ostatnio 720p dźwiek zacinał co ok 0,5s. Nie na moje nerwy jest takie oglądanie.

Pliki odtwarzam z zewnętrznego dysku twardego i nie wiem czy to nie jest tego wina, ale w sumie dysk na dopiero 2 lata (Samsung Alu 250GB 2,5"). Przez moment myślałem też, że to kino domowe, które podłączyłem optycznym nie wydala ale jak dźwięk daję z telewizora to jest to samo. Nie wiem gdzie tkwi problem, planuję jeszcze nagrać film na DVD i z płyty odtworzyć aby sprawdzić czy to dysk nie jest za wolny - a może to wina ustawień dźwięku blu-ray (chociaż już chyba wszystkie kombinacje próbowałem). Ostatnio kupiłem Incepcję na blu-ray'u i wszystko chodziło płynnie.

Z góry dzięki za sugestie...próbowałem coś znaleźć tu na forum ale nie znalazłem niczego co by mogło mi pomóc.
 

Gee

New member
Nie mam tego odtwarzacza, ale wygląda mi to na problem z rozdziałami (chapters), są one chyba co 5 min. Niektóre pliki mkv mają coś takiego, jak na płycie DVD. Sprawdź w media info. Jeśli tak, to spróbuj to usunąć za pomocą np. mkvmerge.
 

da_holl

New member
Witam


A ja doradzam wkleić info z programu mediainfo bo tak to sobie możemy gdybać dźwięk może mieć za duży bitrate czy to jest zwykły dts czy truehd a może dtsma może ampli sobie nie radzi z dekodowaniem dźwięku lub sam odtwarzacz ma problemy z wyżej wymienionymi formatami dźwięku video może mieć za duże bitrate itd itd


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

thrax27

New member
Posiadam ten model BD-C7500. Nie mam żadnych problemów z kontenerami matroski. Czy to sieć lan przez program samsung pc share manager czy też z dołączanego bezpośrednio przez usb dysku. Wygląda mi na winę po stronie plików matroski. Sprawdź z innymi plikami.
 

yoshki

New member
Kolejny film i kolejna taka sytuacja, że film się wyłącza i odtwarzacz przechodzi do następnego pliku na dysku...tutaj dzieje sie tak przed 14-tą minutą...przeglądając ten film na laptopie w tym właśnie momencie obraz na parę chwil się rozmazuje po czym dalej odtwarza normalnie, poniżej info z Media Info:

General
Complete name : N:\mkv\Niepowstrzymany Unstoppable (2010) PL.720p.BDRip.XviD.AC3-ELiTE Lektor PL.avi
Format : AVI
Format/Info : Audio Video Interleave
Format profile : OpenDML
File size : 3.56 GiB
Duration : 1h 38mn
Overall bit rate : 5 178 Kbps
Movie name : Unstoppable (2010)
Director : Ripped by ELiTE
Writing application : VirtualDubMod 1.5.10.2 (build 2540/release)
Writing library : VirtualDubMod build 2540/release
Copyright : HQSource.org
Video
ID : 0
Format : MPEG-4 Visual
Format profile : Advanced Simple@L5
Format settings, BVOP : Yes
Format settings, QPel : No
Format settings, GMC : No warppoints
Format settings, Matrix : Custom
Codec ID : XVID
Codec ID/Hint : XviD
Duration : 1h 38mn
Bit rate : 4 719 Kbps
Width : 1 280 pixels
Height : 534 pixels
Display aspect ratio : 2.35:1
Frame rate : 23.976 fps
Color space : YUV
Chroma subsampling : 4:2:0
Bit depth : 8 bits
Scan type : Progressive
Bits/(Pixel*Frame) : 0.288
Stream size : 3.25 GiB (91%)
Writing library : XviD 1.2.1 (UTC 2008-12-04)
Audio
ID : 1
Format : AC-3
Format/Info : Audio Coding 3
Mode extension : CM (complete main)
Codec ID : 2000
Duration : 1h 38mn
Bit rate mode : Constant
Bit rate : 448 Kbps
Channel(s) : 6 channels
Channel positions : Front: L C R, Side: L R, LFE
Sampling rate : 48.0 KHz
Bit depth : 16 bits
Stream size : 316 MiB (9%)
Alignment : Split accross interleaves
Interleave, duration : 42 ms (1.00 video frame)
Interleave, preload duration : 500 ms
 

qset

New member
Format profile : Advanced Simple@L5

byc moze to jest przyczyną ale głowy nie dam
sciagnij program uncropMkv i przepusc ten plik przez niego ja jak mam jakis problem to tak wlasnie robie i jest potem ok
pozdr...
 

da_holl

New member
Witam

a ja doradzam jeszcze raz sprawdzić w programie którym ściągasz czy nie zgubiło parę MB bo to wygląda na taki objaw a jak coś to to wywal i ściągaj MKV a nie jakieś dziwadła więcej za bardzo nie pomogę bo nie wiem jakie są standardy kodowania dla MPEG-4

A uncropMKV jest tylko dla x264 i AVC tak mi się coś zdaje
 
Do góry