Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

BadBoy475

New member
Na wstępie informuję że wszystkie tu opisane czynności każdy wykonuje na własne ryzyko!


Krok1:
Włączamy TV, wciskamy kolejno na pilocie MUTE-1-1-9-ENTER.
Na ekranie ukazuje nam się ukryte menu w którym zmieniamy HOTEL MODE z OFF na ON
i następnie wyłączamy TV przyciskiem POWER na pilocie.

Krok2:
Przy wyłączonym TV wciskamy na pilocie kolejno INFO-MENU-MUTE-POWER i wchodzimy do menu serwisowego. Wybieramy kolejno zakładkę CONTROL a następnie HOTEL OPTION dalej CLONE TV to USB i wreszcie na pilocie wciskamy RETURN i z menu wybieramy zakładkę SUB OPTION.

Krok3:
W wyświetlonym menu zjeżdżamy kursorem w dół aż podświetlimy opcję PVR Support którą oczywiście zmieniamy na ON :smile: Następnie przyciskiem Return wracamy do poprzedniego menu i znów wchodzimy do HOTEL OPTION i zmieniamy HOTEL MODE na OFF i wyłączamy TV


To wszystko !
Od tej chwili po podłączeniu dysku USB możemy się cieszyć funkcją PVR i Timeshift w naszym TV!
 
Ostatnia edycja:

Liter1979

Member
Bez reklam
Sorki, ale jestem zielony w tym temacie - do czego dokładnie służą w/w funkcje? Czy będą działać w starszych modelach telewizorów? (np. Samsung Le 40 a656a) Dzięki za info ;)
 

cureman

Active member
Bez reklam
Wiekszosc opcji jest zablokowana w menu serwisowym .Przy wejsciu do MENU SERWISOWEGO i jakiejkolwiek zmianie parametrow TRACIMY GWARANCJE !!!
 

satman777

New member
Fajna sprawa. W sumie wygląda to dosyć bezpiecznie, nie jest to przecież zmiana modelu, co by się mogło wiązać ze zmianą innych parametrów.
Dobrze by jakiś serwisant się wypowiedział czy jest możliwość sprawdzenia w serwisie (po przywróceniu ustawień fabrycznych), że ktoś zmieniał te funkcje?
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
fajna sprawa. W sumie wygląda to dosyć bezpiecznie, nie jest to przecież zmiana modelu, co by się mogło wiązać ze zmianą innych parametrów.
Dobrze by jakiś serwisant się wypowiedział czy jest możliwość sprawdzenia w serwisie (po przywróceniu ustawień fabrycznych), że ktoś zmieniał te funkcje?

wszelkie nieautoryzowane lagi do menu serwisowego zostaja wpisane do systemu:w razie usterki tv serwisant zobaczy wszelkie zmiany zapisane .Ustawienia fabryczne nic nie kasuja
 

BadBoy475

New member
Mi tam się wydaje że mało który serwisant wnika w menu serwisowe jeśli to oczywiście nie jest konieczne. Lepiej opłaca im się w razie uszkodzenia TV wymienić cała płytę albo matryce i skasować samsunga na konkretną sumkę za naprawę niż wnikać w szczegóły. Pracowałem kiedyś w serwisie to wiem jak to wygląda, niema czasu na cackanie się bo następny sprzęt do naprawy już czeka :p
 

mil999

New member
Kolejny raz pytam dlaczego zmiany w menu serwisowym to utrata gwarancji? Przecież to nie jest w żaden sposób blokowane, wszystko można zrobić za pomocą pilota, żadnej ingerencji w telewizor nie ma.
Jeżeli producent tego nie zabezpieczył to jego sprawa. W karcie gwarancyjnej też nie ma zakazu używania menu serwisowego.

Poza tym brawa dla BadBoy475.
 

TvWidget

New member
Bez reklam
Drobne ostrzeżenie.
Opisane czynności dotyczące PVR przywracają pewne ustawienia fabryczne np. jeśli chodzi o parametry obrazu. Jeśli więc ktoś coś sobie pozmieniał to trzeba się liczyć z koniecznością ich ponownego poustawiania.

Funkcja "CLONE TV to USB" wymaga podłączenia pamięci USB
Warto zachować to co zostanie na nią zapisane. Pozwoli to w przyszłości powrócić do zapisanych ustawień.
 

slimak

New member
Bez reklam
Ja nie chcę nic sugerować. Proszę jednak zwrócić uwagę, że w menu serwisowym jest również opcja "3D Support".


Mam serwis manuala C650 i C750. W C650 nie ma paru układów, które są w C750.

„Od C630/C6000 w górę, wszystkie Samsungi C maja układ odbierający sygnał z wejść Arsenal i procesor obróbki sygnału cyfrowego Valencia, czyli identyczne skalowanie obrazu. W modelach od C750 dodatkowo są układy związane z 3D(Transmiter do okularów + 200Hz + VIDEO SWITCH HDMI 1.4).”



---------------------------------------------------------------------


Wielkie dzięki. :) :) Teraz muszę kupić HDD. :-(

Uważajcie przy zmianie PVR na ON, bo można przez pomyłkę zamiast zmienić na ON, to przejść parę opcji niżej i tam coś namieszać.
http://img830.imageshack.us/img830/3963/obraz0939.jpg
Ja tak dotarłem do Gemstar Support zanim zauważyłem, że nie ten guzik naciskam.
 
Ostatnia edycja:

mil999

New member
A czy z C6000 to zadziała? I czy można nagrywać programy z innego źródła niż tuner telewizyjny? Czy cokolwiek nagra się jeżeli źródłem sygnału jest dekoder N albo CP ?
 
Do góry