Odblokowanie funkcji PVR oraz Timeshift na LExxC650 i podobnych

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Przekopałem wątek i być może przeoczyłem... Mam na C650 firmware 3011, przy próbie odblokowania nagrywania nie ma w menu opcji PVR ON/OFF, więc rozumiem, że aby móc odblokować nagrywanie muszę skorzystać z ruSamsungTVCommunicator. Ale czy istnieje bezpieczna możliwość powrotu do firmware w wersji 3008 i zrobienia tego w prosty sposób?
 

Kirek50

Moderator
Bez reklam
Właśnie uruchomiłem PVR na C650, ale mam pewien kłopot w postaci braku EPG i możliwości programowania nagrywanie. Z przycisku "record" dziala bez problemów, podobnie timeshift. Czy problem może tkwić w tym, że z naziemnej DVB-T korzystam przez kabel od firmy Multimedia? Dają pełny zakres kanałów, ale pod przycskiem "guide" są tylko nazwy kanałów, bez info o programach. Podobnie przycisk "info".
 

xelonik

New member
Właśnie uruchomiłem PVR na C650, ale mam pewien kłopot w postaci braku EPG i możliwości programowania nagrywanie. Z przycisku "record" dziala bez problemów, podobnie timeshift. Czy problem może tkwić w tym, że z naziemnej DVB-T korzystam przez kabel od firmy Multimedia? Dają pełny zakres kanałów, ale pod przycskiem "guide" są tylko nazwy kanałów, bez info o programach. Podobnie przycisk "info".

Tak moze byc. Patrzyles jak masz nornalnie przez antenke?

Incredibly Tapatalked!
 

tadpieku

New member
Posiadam TV UE32C6500. z FW 1005(taka,tak to nie pomyłka!).
Nigdy od nowości nie aktualizowałem oprogramowania, a sam TV proponował mi alternatywne oprogramowanie 3009.2(w zakładce aktualizacji).
Po przeczytaniu wszystkiego na co wpadłem w internecie a dotyczącego aktywacji PVR dokonałem aktualizacji z 1005 do 3008.3 i aktywacji PVR.
Oto moje doświadczenia:
1.W FW 1005 nie ma możliwości uproszczonej aktywacji PVR(opcja jest niewidoczna).
2.Aktywacji PVR w FW 1005 dokonałem bez problemu przy pomocy programu RuSamsungTVCommunicator. Zwracam uwagę na właściwe ustawienia IP np laptopa i TV. Ja dokonywałem tego w swojej sieci bezprzewodowej opartej o Livebox2. Druga istotna rzecz to włączenie zezwolenia na sterowanie tym programem w zakładce TV Plug and Play - Pilot ster.bezprz. Trzeci istotny warunek to zmiana trybu hotelowego na ON ( TV włączony, MUTE-1-1-9-ENTER ) i wejście w tryb serwisowyTV ( TV wyłaczony, INFO-MENU-MUTE-POWER ) przed uruchomieniem programu na komputerze.Prawidłowość łączności można potwierdzić wcześniej prawidłowo działającym All Share.
3.Po aktualizacji z 1005 na 3008.3 straciłem możliwości PVR.
Zaskoczyła mnie konieczność ponownego ustawienia kraju, języka itd.
W drugim TV 46ES7000 po zmianie FW taka konieczność się nie pojawia.
W trybie serwisowym zakładka SUB OPTION była znów bardzo uboga, bez PVR. Ponownie bezproblemowo uaktywniłem PVR korzystając z RuSamsungTVCommunicator. Wybrałem FW 3008.3 opierając się na opiniach
twierdzących,że jest to oprogramowanie na którym działa Tuba.TV,TVN player. Potwierdzam te opinie. Właśnie zawieszanie się TV na TVN player,brak połączenia z Tuba.TV było przyczynkiem do moich zmian FW a przy okazji uaktywnienia PVR. Jestem zadowolony z tych zmian i potwierdzam że nie są one strasznie trudne.
 

klex

New member
Kurde a to pech u mnie siedzi MSX6DEUC.... i nie uruchomię PVR, w menu serwisowym wszystko jest ale nie widzę opcji nagrywania pod guzikiem MEDIA P.
Chyba że pojawia sie tylko wtedy jak podłącze antenę naziemnej TV.
 

fidodido

New member
Witam
Koledzy temat trochę leciwy ale się zapytam bo właśnie podłączyłem kablówkę multimedia poprzez moduł cam i mam samsunga LE37C650 i opcję nagrywania, czy jest możliwe zaznaczenie w EPG jakiegoś programu i wyłączyć telewizor i żeby wybrany program się nagrał czy telewizor musi cały czas chodzić.
 

fidodido

New member
Muszę to sprawdzić bo u mnie chyba to jakoś nie działa. Mam podłączony dysk HDD i jak zaznaczę w EPG i jak TV wyłączę i ponownie włączę to w harmonogramie w EPG już nic nie ma.
 

Gumich

New member
Dziwne. Pokombinuj jakoś. U mnie w LE40C650 wszystko śmiga jak powinno.

Wysłane z mojego LG-D802 przy użyciu Tapatalka
 

fearer

New member
Witam,
Udało mi się uruchomić PVR w LE46C650 za pomocą ruSamsungTVCommunicator, ale mam problem z nagrywaniem z Vectra CI+. Nie każdy program pozwala nagrywać, informując, "Nagrywanie jest uniemożliwione przez prawa autorskie stacji nadawczej." - nie na każdej stacji. Timeshift po jakiejś chwili również powoduje blokadę "Kanał zakodowany" i obraz, fonia znika do restartu TV.
Czy ktoś spotkał się z taką przypadłością, czy to blokuje Vectra i czy da się to obejść?
 
Do góry