Jak to jest z tą plazmą?

zaakoo

New member
Witam,
czytam, czytam i każdy pisze i mówi coś innego.
Potrzebuję tv do pokoju myślę o dwóch modelach LED Philips 42 cale 7665 lub Plazma Samsung ps50c680. Jedni piszą, że philips jest awaryjny i plazma jest ok. Drudzy, że plazma się wypala na statycznych obrazach.

odległość od ekranu: 4-5 m
jak słońce świeci w pokoju: Nie ma słońca
jak duży jest pokój: 5 x 4 m = 20 m2
jaki masz obecnie telewizor:
jakie programy najczęściej oglądasz: wszystko
więcej oglądasz w dzień czy wieczorem: różnie
preferowana wielkość telewizora: 42-50 cali
preferowana marka: obojętne
czego nie lubisz w telewizorach:
jakie urządzenia będą podłączone: DVD, ps3, laptop, Dekoder UPC
ile % do telewizji a ile % do innych urządzeń: 50% telewizja, 30% filmy z laptopa i 20% gry
siedzicie na wprost telewizora czy również z katów bocznych: na wprost i z kątów bocznych
czy ważne jest wifi: TAK
czy USB ma mieć czytanie filmów: nie musi
jakimi złączami: hdmi
jaki masz sygnał: kablówka cyfrowa UPC plus kanały hd
ile programów HD: 7
ma stać czy wisieć: obojetnie
ile osób zasiada przed telewizorem: 1 – 3
jaka klasa cenowa: max do 5000 zł
Musi mieć wi-fi
może być 3d


proszę o jakieś porady. Tv napewno będzie podłączony pod kompa czy obrazy statyczne menu windows itp moga wypalić ta plazmę?
 

husain

New member
Na moj gust
- Plazma 50< - Panasa g/v20 lub LG PK950

co się tyczy podłączenia pod lapsa/kompa to jeśli będziesz używał plazmy do oglądania filmów 720p/1080p lub jakichkolwiek filmów, a także seriali to nic nie powinno się dziać, ale jeśli już byś chciał pracować na plazmie jak na monitorze to już narażasz się na wypalenie . Z tego co wyczytałem to LG maja funkcje ze jeśli dłużej niż 2 min jest wyświetlany obraz stateczny to tv sam przesuwa obraz o kilka pikseli (jeśli jestem w błędzie to proszę o poprawę)

Generalnie jeśli faktycznie 50% tv to brałbym plazmę :krol:
 

don111

Banned
proszę o jakieś porady. Tv napewno będzie podłączony pod kompa czy obrazy statyczne menu windows itp moga wypalić ta plazmę?
jak będziesz codziennie pracował w oknach windowsa po kilka h to masz sporą szansę na to
jeśli do 1-2h max a reszta czasu pracy tv to zwykła tv, filmy, gry itd, to żadnego niebezpieczeństwa nie ma
 

hursamir

New member
Z tego co wyczytałem to LG maja funkcje ze jeśli dłużej niż 2 min jest wyświetlany obraz stateczny to tv sam przesuwa obraz o kilka pikseli (jeśli jestem w błędzie to proszę o poprawę)

Nie wiem jak jest w LG ale Samsung a dokladnie C680 tez ma ta opcje zwana pixel shifting. Czas przesuwania pixeli jest aut. ust. na 10 sec. Mozna ustawic recznie. Problem w tym ze jak masz statyczny obraz powiedzmy czarne pasy na dole i gorze ekranu to pixel shifting nic ci nie da bo max przesunie czarny pixel na czarny i po chwil ogladania masz powidoki na plazmie (same pozniej znikaja ale sa). U mnie 20 min statycznego obrazu i juz mam powidoki takze jesli tylko podlaczysz lapka zeby odpalic film to bym sie zbytnio nie przejmowal ale jakakolwiek dluzsza praca to juz nie na plazmie IHMO.
 
Do góry