Nowe plazmy Samsung

adrianus

New member
Samsung PS 42C7H i PS 42 Q7H.
http://www.allegro.pl/item104324104_samsung_ps_42c7h_hd_supernowosc_super_hit_.html
http://www.allegro.pl/item104324655_samsung_ps_42q7h_hd_supernowosc_super_hit_.html
Różnica 2 tyś.A na idealo nie ma różnicy w cenie.
Ale tam podają też mylnie,że telewizory posiadają rozdziałkę 1366x768.
Jest tak ale w przypadku plazmy 50 calowej .
I znowu nowość i znowu warto byłoby sprawdzić opinie tych,którzy widzieli na żywo.
Nie wiem,jak długo będę jeszcze zwlekać,ale jutro(mam nadzieję)mam mieć prezentację i boję się,że za 3 tyg.będę żałować ,że nie czekałem.

A prawie pewne jest,że wezmę PV 60.

Może ktoś już widział te szajsungi i może coś powiedzieć?
 

AniaKaminska

New member
adrianus napisał:
Samsung PS 42C7H i PS 42 Q7H.
http://www.allegro.pl/item104324104_samsung_ps_42c7h_hd_supernowosc_super_hit_.html
http://www.allegro.pl/item104324655_samsung_ps_42q7h_hd_supernowosc_super_hit_.html
Różnica 2 tyś.A na idealo nie ma różnicy w cenie.
Ale tam podają też mylnie,że telewizory posiadają rozdziałkę 1366x768.

Sa to doslownie GORACE nowosci,polski Samsung dopiero je dostal
Wtedy tez go zobaczymy bo jak na razie nikt go nie widzial,ze zdjec wynika jedynie b.ladny design...jak to swieci-zobaczymy.Bedzie to chyba najgrozniejszy konkurent dla PV60.
Rozdzialke 1366x768 ma 50" wersja ,moze tylko wyrazniej podamy rozdzialke dla wersji 42" - 1024x768.
Jesli chodzi o roznice w cenie to taka podyktowal Samsung PL.
Jak otrzymamy Q7 to sie okaze za co doplacamy 2 tys w stosunku do C7.

Edytowane przez admina
 

Ru$lan

New member
Rzeczywiście Samsungi wyglądają o niebo lepiej niż plazmy Panasonica.

P.S.
Czym różnią się modele 42C7H i PS 42 Q7H ?
 

gad7

New member
Tu przyznam rację rusłanowi, wygląd tych szajsungów ekstra! Mam pv60 i denerwuje mnie srebrna obwódka wokół czarnego pasa! Tandeta jak........! W nocy przy zgaszonym świetle widać tylko świecący ekran i tą obwódkę jakieś 6-8 cm od ekranu, ale można się przyzwyczaić! Już lepiej było w poprzednich modelach pa i pv gdzie była tylko czarna ramka wokół ekranu. Jeśli kupisz panasa napewno się na nim nie zawiedziesz spełni twoje oczekiwania, dnc prawie rozebrał go na części pierwsze i opisał go dokładnie w swoim poście!
 

adrianus

New member
Oczywiście wiem o zasługach dnc dla PV 60.Przez chwilę nawet myślałem,że robi dla Panka.NA pewno jest to super sprzęt,ale zawsze szukam dziury w całym i chcę przed podjęciem decyzji znać inne dostępne plazmy.
Z drugiej strony polityka firm (wynika z faktów że tylko w Polsce )jest frajerska.Jak można tak późno lansować nowe modele?
 

adrianus

New member
A ofert na Allegro przybywa .I softu do usuwania duszkow nie trzeba bo naczelny szajsung pomyślał o białym ekranie(system anti burn).
 

jax

New member
Biały ekran, orbiter czyli przesuwanie co 2min i inwersja jest w LG PC1R. Super sprawa. Ja zdecydowanie polecam ten model. Dodam że wersja bez hdd jest praktycznie cała czarna i nie ma zadnych srebrnych obwolutek wokół ekranu.
 

adrianus

New member
Akurat za te srebrne obwolutki wokół plazm Panasa powinien ktoś stracić łeb.
Czy w LG PC1R też jest podobny system zapobiegający duszkom i wypalaniu?
Na razie brak więcej danych i ofert oprócz jednego sprzedającego na Alleśpiewo.
 

jax

New member
Czy w LG PC1R też jest podobny system zapobiegający duszkom i wypalaniu?

Napisałem wyżej że ma, są to:
- white wash (biały ekran)
- orbiter (przesuwanie ekranu co 2min)
- inversion co 30min
 

adrianus

New member
Myślałem,że piszesz o nowych samsungach,bo od nich sie zaczęło.Nie zauważyłem.Ale dobrze wiedzieć.Bo coraz bardziej ten model zaczyna mi się podobać.
Szkoda tylko ,że nie ma intelligent eye i 2 tunerów.
Ale za to nie jest tak przeraźliwie szeroki jak PX5R.
No i kolor ciekawy.ale na zdjęciach nie wygląda,że jest tak czarny jak PX5R.
Taki grafit bardziej czy mysza jakaś.Jak na żywo to wygląda?
A samsungi też mają anti burn i white wash?
 
Ostatnia edycja:

adrianus

New member
Nowe samsungi na polskiej stronie

No i doczekaliśmy się.Nawet więcej niż dwa modele.
Teraz znowu dylemat.Czy próbować nowe samsungi i LG czy brać wcześniej upatrzoną PV 60.Przyznać trzeba ,że Koreańczycy poczucie estetyki maja lepsze.

Tylko niech mi ktoś powie jaka jest różnica między C7H a Q7H.
Na pewno 2K ale co dalej?
 
Ostatnia edycja:

Fixxxer

New member
adrianus napisał:
Myślałem,że piszesz o nowych samsungach,bo od nich sie zaczęło.Nie zauważyłem.Ale dobrze wiedzieć.Bo coraz bardziej ten model zaczyna mi się podobać.
Szkoda tylko ,że nie ma intelligent eye i 2 tunerów.
Ale za to nie jest tak przeraźliwie szeroki jak PX5R.
No i kolor ciekawy.ale na zdjęciach nie wygląda,że jest tak czarny jak PX5R.
Taki grafit bardziej czy mysza jakaś.Jak na żywo to wygląda?
A samsungi też mają anti burn i white wash?

ja tam np. wygląd px5 uważam za zlete sprawia wrazenie 50 a w całości czarny kolor dodoaje mu elegancji. Podoba mi sie cholernie ale ceny sprawiły ze myślałem o 4 teraz jednak zastnawiam sie nad nim. Nie wiem tylko czy wyższa rozdzielczość jest lepsza przy używaniu kabla do TV. Podobno niższa rozdzielczoś lepiej sobie radzi z PALem
 

adrianus

New member
No i już wiem czym się różni Samsung C7H od Q7H.
Wyższej jakości materiały wykończeniowe i głosniki.W Q są nisko i wysokotonowe.W C jak to Pan stwierdził sredniotonowe-uniwersalne.
2K za głośniki i lepszy plastik?Dzięki.Pomyliłem się.
 

Fixxxer

New member
adrianus napisał:
No i już wiem czym się różni Samsung C7H od Q7H.
Wyższej jakości materiały wykończeniowe i głosniki.W Q są nisko i wysokotonowe.W C jak to Pan stwierdził sredniotonowe-uniwersalne.
2K za głośniki i lepszy plastik?Dzięki.Pomyliłem się.

buehehehehehehehe aż oplułem monitor, mógłby sie wykazac chociaż sprytem handlowym i coś ładnie powiedzieć ze w sumie te 2 klocki to taka promocyjna dopłata :D :D :D
 

Wilku

New member
adrianus napisał:
No i już wiem czym się różni Samsung
adrianus napisał:
C7H od Q7H.
Wyższej jakości materiały wykończeniowe i głosniki.W Q są nisko i wysokotonowe.W C jak to Pan stwierdził sredniotonowe-uniwersalne.
2K za głośniki i lepszy plastik?Dzięki.Pomyliłem się.


Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi, jest to mój pierwszy post ;)

Coś mi się zdaje, że nie ma takiego modelu jak Samsung
C7H jest Samsung C7S. Różnią się przede wszystkim rozdzielczością, Samsung C7S ma 852 x 480, a Samsung Q7H ma 1024 x 768 to jest podstawowa różnica. A ten typ z allegro to prawdopodobnie wciska kit, nawet zdjęcie dał Samsunga C7S, nigdzie indziej nie widziałem takiego modelu jaki on oferuje :p. Oczywiście moge się mylić, ale to wynika z moich obserwacji.

Pozdro...
 
Ostatnia edycja:

Ru$lan

New member
Wilku napisał:


Na wstępie chciałem się przywitać ze wszystkimi, jest to mój pierwszy post ;)

Coś mi się zdaje, że nie ma takiego modelu jak Samsung
C7H jest Samsung C7S. Różnią się przede wszystkim rozdzielczością, Samsung C7S ma 852 x 480, a Samsung Q7H ma 1024 x 768 to jest podstawowa różnica. A ten typ z allegro to prawdopodobnie wciska kit, nawet zdjęcie dał Samsunga C7S, nigdzie indziej nie widziałem takiego modelu jaki on oferuje :p. Oczywiście moge się mylić, ale to wynika z moich obserwacji.

Pozdro...


Coś mi się wydaję że źle ci się wydaje. Zresztą sprawdź sam na stronie Samsunga:
http://samsung.com/pl/products/television/plasmatv/ps_42c7h.asp
 

nowy66

New member
Look na prawdę jest baaardzo. Ale zużycie prądu baardzo "nie dzisiejsze" - w porównaniu do wzmiankowanego 42 PV60/PV600 ma się jak 261 do 360. (a już 50" to jakieś kosmiczne 460W:p ) To jest tak jakbyście mieli stale włączoną dodatkową żarówkę 100W;)
Oby swiecił tak ładnie, że nikt nie będzie zwracać uwagi na ekstra koszty.
pzdr
 

Vist

New member
Witam

czy ktoś może już widział jakośc odbioru Samsung PS-42Q7H ?
Mam dylemat z wyborem plazmy, prosze o pomoc.
 

nowy66

New member
opinie sąsiadów zza miedzy ...

....znajdziesz tutaj :

http://www.hifi-forum.de/viewthread-138-363.html

W razie problemów z językiem wypróbuj translatory internetowe. Generalnie róznic w obrazie pomiędzy C7H a Q7H nie ma (bo byc nie może-bo różnią się tylko szczegółami nie wpływającymi na obraz - dźwięk i wygląd). Miałem okazje chwilę (dłuższą) się pobawić tym modelem; poporównywac do innych w MM Poznań-Marcelin. Po ustawieniu takich samych parametrów (mniej więcej na 50%) powiem tak : moim zdaniem jedynym argumentem przeciwko C7H jest brak drugiego HDMI. Obraz nawet z bardzo bliska (1m) jest imo - super. Nawet TVP3 dał się oglądać z siatki ;) . (Nie wspominając o ZDF sat). To jest jedyny model (w MM), którego mozna z tak bliska oglądać bez najmniejszego problemu. Dzień wcześniej widziałem 42PV60 (ale gdzie indziej) - i nie zrobił na mnie tak dobrego wrażenia (Cyfrowy Polsat). A i różnica w cenie (1200PLN+stolik/wieszak) jest istotna. Moim zdaniem PS-42 C7H jest bardzo dobrym modelem za bardzo rozsądną i dobrze ustawioną cenę. Szkoda tylko , że 50" jest prawie 2x droższa.
Na mojej liście do zakupu jest na 1 miejscu (mimo, że rozpatruję również Sharpa 37BV9E, 42PV600E i Toshibę 42WL58/66).
pzdr
 
Do góry