Nowe plazmy Samsung

ein

New member
Warto by bylo

przeprowadzic testy porownawcze najnowszych modeli plazm pod katem zjadanego pradu. Tak duze roznice (panas vs Samsung) sa albo wynikiem odmiennego podejscia do tematu producenta (zuzycie tylowe kontra maksymalne) albo faktycznie koreanczyki sa potwornie pradozerne (1.5-2x wiekszy pobor mocy to naprawde przesada) i jest to spora wada plazm z polwyspu. Moze przy okazji fototestow (jak na razie ida lcd-ki) kiedy pojawia sie takoz plazmy (chyba sie pojawia, bo obiecywali Panowie tego niesamowitego Pionka) podac takze ten parametr porownawczy, koszt miernika niezbyt w koncu wysoki jest.
 

nowy66

New member
Ru$lan napisał:
Ktoś wie co to za model i co sobą reprezentuje:
Samsung PS-42E71H
Kosztuje 6 tys. zł, więc jak na plazmę z wysoką rozdzielczością to całkiem ciekawa opcja.

To jest prawie to samo co seria C7H/Q7H ale pozbawiona systemu eliminujacego smużenie przy szybkich zmianach obrazu (Smooth Motion Drive), ten sam panel, inny wygląd. Moim zdaniem dopłata 200 złotych do C7H jest opłacalna, albo odwrotnie - pozbawianie się tego systemu dla 200 jest nieopłacalne :) .

pzdr
 

Ru$lan

New member
nowy66 napisał:
To jest prawie to samo co seria C7H/Q7H ale pozbawiona systemu eliminujacego smużenie przy szybkich zmianach obrazu (Smooth Motion Drive), ten sam panel, inny wygląd. Moim zdaniem dopłata 200 złotych do C7H jest opłacalna, albo odwrotnie - pozbawianie się tego systemu dla 200 jest nieopłacalne :) .

pzdr
Tylko że różnica w cenie wynosi około 1500 zł ( na korzyść E71H ). No chyba że gdzieś jest model C7H w cenie 6,5 tys. zł.
 

Ru$lan

New member
Hmm rzeczywiście, to diametralnie zmienia postać rzeczy i w tym świetle E71H nie jest, aż tak atrakcyjny cenowo.
Dzięki.
 

martinos

New member
Samsung Ps-42c7h

Czy ktoś miał już okazję testować płynność ruchu tj. oglądanie meczy, szybkich scen np. Formuły 1, tennisa, kolarstwo itp. na SAMSUNG PS-42C7H i Panasonic 42PV60, który z nich ma lepszą płynność?
Pytam ponieważ sporo ludzi jest zainteresowanych tym modelem a po teście, który przeprowadził BaDD:
http://hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=46894
wszystkim odechciało się zakupu tego TV tj. Samsunga, ponieważ jak twierdzi, że jest "totalna zamazywanka" ale nie mam pojęcia czy to prawda. Jeśli jest ktoś kto miał okazję przetestować ten TV i wyrazić szczerą opinię na ten temat to byłoby super.
z góry dzięki za odpowiedź, pozdr.
 

encrypt

New member
Posiadam co prawda model 42E71H lecz on jest na tej samej matrycy co przez Ciebie wymieniony, do tego na plus dla modelu C7H jest to ze ma jeszcze dodatkowy system przeciw smuzeniu w dynamicznych scenach ktorego ja nie mam. Moge jednak stwierdzic ze dla mnie zadna roznica czy go mam czy nie, bo ani tenis ani pilka nozna NIE SMUZY. Ogladam tv z okolo 2,5 metra na cyfrowej wersji kablowki Aster, wiec jak u mnie nie smuzy bez tego systemu to na C7H na pewno nie smuzy wiec nie masz czego sie obawiac :)
 

martinos

New member
acha no to super :) dzięki za info encrypt.

Jestem teraz na 100% przekonany, że kupię TV plazmowy Samsung PS-42C7H. Chciałbym go otrzymać w przyszłym tygodniu do godziny 12:00 w jakiś dzień roboczy maksymalnie do 14.10.2006. Lokalizacja: 30 km od Piły (woj. wielkopolskie). Płacę gotówką tylko przy odbiorze. Aktualna najniższa cena na www.skąpiec.pl tego tv to: 5599.00 zł + 57 zł koszt transportu = 5656 zł. W związku z tym chciałbym zapytać czy jest ktoś kto sprzedałby mi ten tv po jeszcze niższej cenie?
Mój e-mail: martinosek@tlen.pl Czekam na odpowiedź maksymalnie do poniedziałku do godziny 23:00. Z góry dziękuję za propozycje. pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

BaDD

Member
w sprawie 'totalnej zamazywanki'

Myślę, że doszło do pewnego nieporozumienia.
Przy odpowiednim (normalnym) sygnale z TV Sat obraz jest bardzo dobry.
To co widziałem w czasie meczu z Finlandią to była masakra, ale nie na skutek złej plazmy tylko nadawanego sygnału obrazu.
Ataku serca dostałem tylko na moment (poza wrażeniami z meczu :cry:), ponieważ w tej samej chwili przełączyłem kanał na BBC i obraz był wyśmienity.
O jakości obrazu np. pomiędzy TVP i TVN było sporo już na tym forum.
Na moim poprzednim TV crt nie było widać takiej różnicy.

Pozdrawiam wszystkich

p.s. jednym z ciekawszych kryteriów mojego wyboru w kierunku Samsunga był wygląd (design); niby nic priorytetowego ale w końcu kilka lat będę się na niego gapił ;)
 

Piotr_the

New member
te nowe plazmy Samsunaga naprawde super grają ale pewnie będą musieli je wycofać z rynku bo Pionek się przyczepił pewnie ukradli im najlepsze patenty:D więc radzę się spieszyć z zakupem bo mogą szybko zniknąć ze sklepów jak Pionek wygra sprwę sądową;)
 

martinos

New member
Samsung PS-42C7H jak dla mnie bomba :) Design jest po prostu piękny. Dopiero na real fotkach widać, że prezentuje się naprawdę dobrze.
Myślę, że naprawdę warto go kupić chociażby zwracając uwagę na dobrą cenę która kreuje się od jakiegoś czasu np. na skąpiec.pl (należy też przy tym dobrze się zastanowić nad wyborem sklepu internetowego pod względem zaufania co jest najistotniejsze) i pod względem tego, że to tv z funkcją 100Hz.
Podaję linki:
http://www.minhembio.com/bild/99600.jpg
http://www.minhembio.com/bild/99599.jpg
Ja już niemogę się go doczekać i wkrótce będzie wisiał w moim pokoju :)
W takim razie w jakim sklepie internetowym go kupić?
 
Ostatnia edycja:

pikkus

New member
Z przykrością informuję wszystkich użytkowników że plazma firmy Samsung PS-42C7H po 3 latach użytkowania padła matryca (zaciemniony obszar w centralnej części matrycy)Koszt wymiany to nowy telewizor dobrej klasy. Obiecuję nie kupić więcej produktu firmy Samsung i innym odradzam. Obecnie tv do wyrzucenia na śmietnik. Nawet nie wiem komu się poskarżyć. Mam drugi tv CRT Philips 21 cali który ma 11 lat i działa bez zarzutu.
 

cactusek

New member
Bez reklam
To żadna nowość że nowe telewizory są coraz mniej trwałe. I to nie tylko Samsungi.
Telewizor sprzedaj na cześci na allegro, jak bedziesz miał farta to odzyskasz kilka stówek.
Zebyś sie nie zdziwił jak za 2-3 lata padnie ci droższy Panasonic :)
 

Rayearth

New member
Producenci oszczędzają na wszystkim, czasami znajdzie się model, który jest "długowieczny" ale zdecydowanie częściej mamy do czynienia z tzw. "chińszczyzną", która psuje się często.
 
Do góry