Bd-c6500

ArekZ

New member
Witam
Po pierwszym włączeniu zaktualizowałem software, poustawiałem co się da, obejrzałem film BR i byłem bardzo zadowolony.
Dziś przetestowałem polecane na forum w Próbki HD pliki i mocno się rozczarowałem:
- Samsung.Demo_Oceanic.Life.x264.1080p.40Mbps.mkv - nieobsługiwany format,
- ADDIKT2_1080p_4Mbps.mp4 - odtwarza, ale obraz nie jest płynny (zacina się),
- MANERA_english_FULL.mp4 - odtwarza, ale obraz nie jest płynny (zacina się),
- WMV9: 8mbps-1080p-24fps-WMV9-6chWMA.wmv - odtwarza bardzo dobrze,
- HDTV: 10mbps-1080i-60fps-L5.1-8ref-HDTV.mkv - nieobsługiwany format,
- Improper encode: 19mbps-1080p-24fps-L5.1-16ref-improper.mkv - nieobsługiwany format,
- DTS: 10.2mbps-1080p-24fps-L4.1-5ref-DTS.mkv - odtwarza dobrze,
- MP4: 4377kbps-1080p-24fps-L5.0-9ref-AAC.mp4 - nieobsługiwany format,
- 5.1 FLAC + SSA: L4.1-8ref-6ch-FLAC-SSAsubs.mkv - nieobsługiwany format,
- UTF-8: Multilanguage-UTF8-SRT.mkv - odtwarza, choć jakość jest słaba.
Na 10 plików bardzo dobrze odtwarza tylko plik WMV. Z trzech plików MP4 odtwarza dwa, ale obraz się zacina, natomiast z sześciu plików MKV odtwarza tylko dwa.
Nie obsługuje aż pięciu plików, choć są zapisane w odtwarzanym przez niego formacie.
Czy tak powinno być?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

ArekZ

New member
Sprawdziłem te pliki w programie MediaInfo. Dziwne.
Wygląda na to, że w przypadku plików MKV nie odtwarza plików zrobionych w programie x264 oraz w starszych wersjach mkvmerge (2.1.0, 2.5.2), a odtwarza pliki zrobione w nowszych wersjach mkvmerge (2.8.0, 2.9.0).

Nie rozumiem. Producent napisał, że pliki MKV i MP4 są odtwarzane, a tu niestety zawód.
 

josephik

New member
ktoś pisał kiedyś że radzi sobie lepiej jeśli zmieni się rozszerzenie na avi
ja jeszcze tego nie sprawdzałem ale jak znajdę czas to przetestuje
spróbuj
 

sybic

New member
Mam pytanie do posiadaczy Bd-C6500/C6900
Otóż czy ten odtwarzacz może pracować w trybie kwadro, czyli 4 głośników?
Rzecz jasna chodzi mi o podłączenia dwóch wzmacniaczy do analogowych wyjść audio.
Wiem, że niektóre odtwarzacze mają taką możliwość, że w konfiguracji można wyłączyć głośnik centralny i sub'a (wtedy wszystko rozkłada się na 4 głośniki).
W instrukcji wyczytałem, że można ustawic wielkość głośnika, czy można go całkowicie wyłączyć tym samym zmieniając cała konfiguracje dźwięku doogólnego?
 
Ostatnia edycja:
Do góry