BD-C5500 vs MKV

flubert

New member
Parę tygodni temu kupiłem C5500, ściągnąłem trochę filmów w MKV i zgrałem na dysk USB. Oczywiście, jak wiele osób na forum, stwierdziłem, że jedne się z tego dysku przez C5500 odtwarzają bez problemu a inne nie chcą. Przejrzałem dane z MediaInfo i zauważyłem, że wszystkie nieodtwarzane pliki zostały zrobione za pomocą mkvmerge 4.x.x, natomiast wszystkie odtwarzane za pomocą mkvmerge 2.x.x, 3.x.x i programu x264.exe. Wśród nieodtwarzanych były pliki 720p, 1080p, z profilem 4.1 i 5.1. Zainstalowałem więc Mkvtoolnix 3.4.0 i przepuściłem przez niego wszystkie nieodtwarzane pliki. I pomogło. Filmy, które wcześniej dawały info "nieobsługiwany format pliku" teraz bez problemu ruszyły z dysku USB przez C5500, bez względu na rozdziałkę czy profil lub typ audio. Wychodzi więc na to, że obecny soft C5500 ( mam 1008.1 ) nie odczytuje kontenera mkv zrobionego najnowszymi wersjami mkvmerge wer. 4.x.x, ale bez problemu czyta mkv ze starszych wersji mkvmerge. Dodam, że C5500 nie odczytuje napisów wpisanych w kontener bez względu na wersję mkvmerge, potrzebne są napisy zewnętrzne ( microDVD lub SRT ) o tej samej nazwie co film. I to by było na tyle, popróbujcie. pozdrawiam.
 

ArekZ

New member
Witam
Ja mam odtwarzacz BP-C6500 i nieco inaczej odtwarza pliki MKV.
W przypadku plików MKV nie odtwarza plików zrobionych w programie x264 oraz w starszych wersjach mkvmerge (2.1.0, 2.5.2), a odtwarza pliki zrobione w nowszych wersjach mkvmerge (2.8.0, 2.9.0).

Nie rozumiem. Producent napisał, że pliki MKV i MP4 są odtwarzane, a tu niestety zawód.
 

da_holl

New member
Witam

Bo pewnie jest skopany ten MKV albo ma niedociągnięte kilka kilo załaduj go ponownie do programu którym ściągasz i daj ponowne sprawdzanie jak nie pomoże to go wywal jest uszkodzony nic nie zrobisz


Pozdrawiam
 

Martini26

New member
Dobre info! Tez mam ten odtwarzacz, niczego mu nie brakuje ale mialem problem z niektorymi mkv - teraz juz sobie radze, aczkolwiek mogliby to poprawic przy wypuszczaniu kolejnych aktualizacji tak aby bylo z najnowszym mkvmerge 4.x.x! Wtedy nie byloby problemow z pobranymi plikami!
 
Do góry