Samsung BD-C5500 problem z dyskiem zewnętrznym

marman35

New member
Witam.
Mam problem z wykryciem dysku zewnętrznego w odtwarzaczy blu-ray samsung BD-C5500. Próbowałem na NTFS i na FAT32 i nie widzi go. Czy może w jakimś innym formaci być powinien dyst sformatowany ? Wersja oprogramowania odtwarzacza to 1019.
Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam
 

behemot

New member
Najprawdopodonmiej chodzi o zgodność partycji a mianowicie : podejrzewam,że dysk twoj jest partycjonowany NTFS-em co za tym idzie twój player go niewidzi. Należy stworzyć partycje fat32 (ograniczenie do 32 giga na partycje) choć ten problem można ominąć przy pomocy partition magic (zwiększy on pojemność fatowskiej partycji). Problem powinien sie rozwiązać .
 

jazy

New member
Prawdopodobnie problemem jest zasilanie dysku. USB nie wyrabia i konieczne jest zasilanie zewnętrzne. Mój dysk 3,5" 1 TB bezwzględnie wymaga podłączenia do zasilania zewn., wtedy jest widoczny przez odtwarzacz. Jeżeli jest u kolegi dysk 2,5", nie mający zasilania zewn. to możliwe, że Samsung ma taki problem, nie miałem mozliwości sprawdzenia. Dodam, że mój odtwarzacz BD-C5500 widzi dysk HDD sformatowany zarówno w FAT32, jak i w NTFS
 

behemot

New member
Niewspomniałeś wcześniej o braku zasilania zewnętrznego. Niestety masz racje dyski 3,5 calowe potrzebują takiego zasilania ponieważ większość z portów usb znajdujących się w odtwarzaczach ma zamałe napięcie aby odpalić taki dysk. Jeśli jest to dysk zewnętrzy to powinien być w zestawie zasilacz jeśli natomiast jest to dysk wewnętrzny proponuje dokupić kieszeń zewnętrzną i problem się rozwiąże.
 
Do góry