Samsung C650 nie widzi napisów do filmu MKV

Mateuszsz

New member
Witam, posiadam le40c650 najnowszy soft. W DLNA umieściłem film MKV + napisy w formacie txt. Film i plik z napisem nazwany tak samo: 1.mkv i 1.txt Film odtwarza bez problemu, ale napisy nie wczytuje. Na PC odtwarza bez problemu z napisami na odtwarzaczu The KMPlayer.

Czym może być spowodowane brak napisów w filmie MKV? W AVI nie ma takiego problemu.
 

cureman

Active member
Bez reklam
Witam, posiadam le40c650 najnowszy soft. W DLNA umieściłem film MKV + napisy w formacie txt. Film i plik z napisem nazwany tak samo: 1.mkv i 1.txt Film odtwarza bez problemu, ale napisy nie wczytuje. Na PC odtwarza bez problemu z napisami na odtwarzaczu The KMPlayer.

Czym może być spowodowane brak napisów w filmie MKV? W AVI nie ma takiego problemu.

Napisy tylko SRT.
 

Mateuszsz

New member
Wielkie dzięki, przerobiłem Subtitle Workshop na .srt i śmiga aż miło!

Tylko denerwujące jest to że jak zdanie się skończy i następne jest za 15 sekund to podczas tych 15 sekund wyświetlane jest ostatnie zdanie, a powinno zniknąć.
 
Ostatnia edycja:
do konwertowania napisów polecam także tą stronę bądź tak jak ktoś już podał tu na forum: otwieramy plik z napisami i wpisujemy na samym początku {1}{1} ilosc_fps gdzie za ilosc_fps wpisujemy fps filmu - zapisujemy plik i już napisy są widoczne na tv (tylko w C650)
 
Ostatnia edycja:

cureman

Active member
Bez reklam
do konwertowania napisów polecam także tą stronę bądź tak jak ktoś już podał tu na forum: otwieramy plik z napisami i wpisujemy na samym początku {1}{1} ilosc_fps gdzie za ilosc_fps wpisujemy fps filmu - zapisujemy plik i już napisy są widoczne na tv (tylko w C650)

Po co tyle roboty ? Starczy podany program on robi to automatycznie.Calosc 5-10 sekund-

http://cdrlab.pl/file_detale_2804.html

wybierasz new potem open wypierasz plik tekstowy dajesz zapisz srt i po sprawie
 
Jesli chodzi o napisy, to chodzi przdewszystkim o to, żeby napisy były w formacie "czasowym" a nie "klatkowym".
Napisy TXT w formacie czasowym są również odtwarzane przez nasze TV.
 

Adryjon

New member
Mam pytanie ściąłem film skyline.mkv napisy są zawarte w filmie na komputerze je widać a na TV nie Samsung le46c650 co trzeba przełączyć w TV, aby odtwarzał napisy zawarte w mkv. Z góry dzięki za szybko odpowiedź
 

kenny5

New member
Naciśnij Tools na pilocie podczas oglądania filmów i wejdź w ustawienia napisów. Tam je można chyba włączyć, nie jestem pewien bo u mnie zawsze się ładują same, ale spróbować możesz.
 

gracjan685

New member
witam jestem nowym czlonkiem strony HDTV. Mam pytanie posiadam samsung lcd c650 i do tego podlaczony dysk zewnetrny WD 1TB, posiadam filmy hd ripy w formacie x264 dodam ,ze filmy sa z lektorem i napisami i nie moge wlaczyć napisów. Nie mam tego menu, o ktorym piszecie we wczesniejszych postach tzn menu napisów. Dodam jeszcze ze mój wujek ma mode c550 i posiada to menu i mozna wlaczyc napisy.!!! pozdrawiam Gracjan
 

mirsie

Member
Mam pytanie ściąłem film skyline.mkv napisy są zawarte w filmie na komputerze je widać a na TV nie Samsung le46c650 co trzeba przełączyć w TV, aby odtwarzał napisy zawarte w mkv. Z góry dzięki za szybko odpowiedź
ściągnij jeszcze napisy srt do tego filmu, można użyć mkvextract do wyciągnięcia napisów z pliku mkv alr to więcej roboty, chyba że nie znajdziesz napisów to wtedy warto.
 

mirsie

Member
Wielkie dzięki, przerobiłem Subtitle Workshop na .srt i śmiga aż miło!

Tylko denerwujące jest to że jak zdanie się skończy i następne jest za 15 sekund to podczas tych 15 sekund wyświetlane jest ostatnie zdanie, a powinno zniknąć.
Widocznie miałeś napisy txt z podaną tylko klatką początkową albo czasem początkowym. Musisz w edytorze np subtitleworkshop ustalić długość wyświetlania napisów np na 4 sekundy.
 

fredus

New member
format napisow srt albo konwersja do formatu czasowego nie klatkowego eliminuje sie problem rowniez z rozjezdzaniem sie napisow ;)
 

joseeph1

New member
Samsung c650 i filmy avi z DLNA

Witam,
Jestem tu nowy i odrazu przepraszam jak coc robie nie tak.

Mam tez problem z odtwarzaniem napisów z zewnetrznego dysku po lanie(dlna) dysk verbatim media share . Wszystkie filmy maja taka sama nazwe jak napisy ale napisów brak przy odtwarzaniu.
Próbowałem przerabiać napisy z txt na str sub i nic nadal nie widzi.
 

Anduril

New member
Samsungi serii C nie odczytają tak prosto napisów po DLNA z dysków sieciowych.
Ten problem dotyczy też filmów z DTS i niektórych mkv, mp4 itd.

Są dwa rozwiązania tego problemu :

1. Przesyłanie filmów z PC za pomocą Samsung PC Share Manager ,
albo
2. Shackować TV, zainstalować SamyGo i podmontować dysk sieciowy po nfs lub cifs(samba),

wtedy TV czyta z dysku sieciowego jak z dysku fizycznego USB,
ponieważ przy pomocy SamyGO tworzony jest wirtualny SamyGO Virtual USB.
(zainstalowałem, używam, działa super, można też aktywować PVR oraz zapis na dysku sieciowym,
działa też Time Shifting - najlepsze rozwiązanie to SamyGO - i nie tylko do tego :) ).
Wszelkie info na hxxps://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=12&t=1332
(za xx w adresie wpisz tt).
 
Ostatnia edycja:

joseeph1

New member
Samsungi serii C nie odczytają tak prosto napisów po DLNA z dysków sieciowych.
Ten problem dotyczy też filmów z DTS i niektórych mkv, mp4 itd.

Są dwa rozwiązania tego problemu :

1. Przesyłanie filmów z PC za pomocą Samsung PC Share Manager ,
albo
2. Shackować TV, zainstalować SamyGo i podmontować dysk sieciowy po nfs lub cifs(samba),

wtedy TV czyta z dysku sieciowego jak z dysku fizycznego USB,
ponieważ przy pomocy SamyGO tworzony jest wirtualny SamyGO Virtual USB.
(zainstalowałem, używam, działa super, można też aktywować PVR oraz zapis na dysku sieciowym,
działa też Time Shifting - najlepsze rozwiązanie to SamyGO - i nie tylko do tego :) ).
Wszelkie info na hxxps://sourceforge.net/apps/phpbb/samygo/viewtopic.php?f=12&t=1332
(za xx w adresie wpisz tt).
hmm .. tylko jakoś nie wiem jak się za to zabrać:( można by było jakis opis po polsku jak to zrobić
 
Do góry