Bd C6800 a Bd C6900

mario_p

Member
Witam, oglądałem specyfikację obu i nie widzę wielkich różnic a cena BD C6900 ok 400zl więcej, może coś przeoczyłem istotnego, czym one się aż tak różnią?
 

capg

New member
Jedyna roznica to wg. Samsunga "unikalny design"...

Czesc, tez mialem tą samą zagwostke wiec zadzwonilem na infolinie Samsunga gdzie poinformowano mnie, ze technicznie nie ma zadnej roznicy miedzy BD-C6800 a BD-C6900. Roznica jest natomiast w wygladzie zewnetrznym tzn. BD-C6900 ma "unikalny design" jak to zostalo określone... Ja dziekuje za przeplacanie paru setek za taki "unikalny design"... :fool:
 

mimuszek

New member
Czy po tych paru miesiacach od zakupu mozecie powiedziec ze jestescie zadowoleni z zakupu ?
6800 spelnil wasze oczekiwania, smiga pieknie itd ?
mialem kupic 6500 ale 6800 jest minimalnie drozszy, wiec chyba warto dolozyc (choc 3D napewno szybko nie bede mial)
 

mistrzb

Member
Musi byc roznica miedzy tymi odtwarzaczami ze wzgledu na zastosowane inne uklady w srodku. Na innym forum roznice jakie ludzie zauwazyli to
- gorszy upscallind do 1080 w c6800 (pewnie gorszy/starszy procesor z c6500)
- brak niektorych aplikacji/serwisow w c6800 (to akurat srednio wazne)
- wolniejszy start i dzialanie c6800 (czyli znowu moze byc wina gorszego procesora)
- wyglad (to wiadomo ;))
Czy moze ktos to potwierdzic?
 

mistrzb

Member
W imieniu firmy Samsung Electronics Polska Sp. z o.o. serdecznie
dziękujemy za kontakt. W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy
poinformować:

Odpowiadając na Pana pytania:
1. Oba modele róznią się przedewszystkim wyglądem.
2. Funkcja Upscanning działa jednakowo w obu modelach.
3. Model C6900 będzie minimalnie szybszy od C6800 ze względu na nieco
zmodyfikowaną konstrukcję.
4. Oba modele obsługują system NTFS.
5. Oba modele obsługują pliki mp3.
6. Zawsze przy zakupie polecamy model wyższy .
 

mimuszek

New member
Od wczoraj usilnie testuje swojego 6800 i jestem bardzo zadowolony

Szybkosc dzialania, startu, reakcji na pilota (jedynie tu lepszy panasonic), wyraznie szybciej od 5500, troche szybciej od LG 560 , duzo szybciej od panasonica 65

Jakosc obrazu (oczywiscie moja subiektywna ocena) taka sama jak na LG560, lepsza niz na 5500, ktory moim zdaniem ma mniejsza szczegolowosc, ale gorsza niz na panasonicu BD65

odtwarzacz czyta wszystko co udalo mi sie wlozyc i podpiac, bez zadnych zaciec, najbardziej zalezalo mi na bezproblemowym odczytywaniu plyt nagrywanych, glownie BD25 , miedzy innymi dlatego pozbylem sie LG560, ktory z wszystkim co nagrywane mial problemy.

mkv i 720 i 1080 czyta swietnie, choc sprawdzilem tylko na kilku jakie mialem, udalo mi sie bez problemu zmienic sciezke dzwiekowa, w jedym z nich mialem japonska i nagielska, napisy srt o tej samej nazwie, jeden zgrzyt, dopoki sie nie przewija czyta znakomicie, jesli sie przesunie film do przodu to napisy sie rozjezdzaja.

z internetem laczy sie bez problemu, uzywam tylko i wylacznie WiFi, nie mam porownania do 6900 czy faktycznie czegos jest mniej, Tuba FM dzial bardzo fajnie

jestem z tego odtwarzacza bardzo zadowolony, porownujac go caly czas do LG560 ktory mialem pol roku i ktorego wyrzucilem prawie przez okno, taki szmelc
porownujac tez do panasonica65 i samsunga 5500 ktore mialem do testow.

jeszcze jedna bardzo fajna funkcja to scrren fit, czyli zmiana skalowania obrazu jednym przciskiem z pilota.

za cene 693zl, tyle za niego zaplacilem w poniedzialek, uwazam ze naprawde warto, zwazywszy ze nawet 6500 jest drozszy.
 

mistrzb

Member
Po namyslach i przesledzeniu watkow na roznych forach...C6800 juz do mnie jedzie :) Ceny troche skoczyly, ale ciagle po 697,- mozna wyrwac na internecie. Zobaczymy jak bedzie sie sprawowac.
 

mistrzb

Member
Moge juz cos powiedziec o bd c-6800. Czyta wszystko poki co :)... dixv, mkv, mp3, jpg itd. Czyta bez problemu dysk zewnetrzny A-data 640gb NTFS, wiec nie bac sie. Dodam, ze stacjonarny komputer mi go nie widzi a tu mila niespodzianka i od razu "banan" na twarzy :) Obraz bardzo dobry, menu proste, jest dobrze. Jedyne do czego moge sie przyczepic to glosna praca napedu podczas przeskokow, ale normalnie nie slychac nic. To tyle poki co
 

mimuszek

New member
A czy komus z was udalo sie na 6800 uruchomic funkcje AllShare ?

co ciekawe na stronie Samsunga przy opisie 6800 jest inny opis niz przy 6900

6800:

"Teraz możesz oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki z komputera i urządzeń przenośnych bezpośrednio za pomoca telewizora Samsung. Funkcja All Share bezprzewodowo synchronizuje komputer i telefon komórkowy z telewizorem, przesyłając pliki, a nawet monitorując w czasie rzeczywistym na ekranie osoby dzwoniące i wysyłające wiadomości tekstowe. Teraz dzięki funkcji All Share pozostawanie w kontakcie jest jeszcze prostsze. "

ani slowa o samym odtwarzaczu, jak ma to miejsce przy 6900

6900:

"Teraz możesz oglądać filmy, zdjęcia i słuchać muzyki z komputera i urządzeń przenośnych bezpośrednio za pomoca telewizora Samsung. Funkcja All Share w odtwarzaczu BDP C6900 bezprzewodowo synchronizuje komputer i telefon komórkowy z telewizorem, przesyłając pliki, a nawet monitorując w czasie rzeczywistym na ekranie osoby dzwoniące i wysyłające wiadomości tekstowe. Teraz dzięki funkcji All Share pozostawanie w kontakcie jest jeszcze prostsze. "

przy programach do sciagniecia, PC Share Menager tez jest tylko przy 6900
sciagnalem go ale ni hu hu
 

jbravo

New member
może mi ktoś z użytkowników powiedzieć czy ten samsung 6800 ma tvp vod? i czy za to trzeba płacić?
 

hackthemilk

New member
vod tvp jest u mnie c6800 wiec jak nie ma? oglądasz za free i co raz to nowe rzeczy dodają ciekawa sprawa
 
Ostatnia edycja:

Ronin79

New member
Kupiłem BD-C6900 w bardzo okazyjnej cenie 499zł (nowy w sklepie). Teraz zastanawiam się czy da się do niego dodać widgety tak jak to robią przy telewizorach? Bawił się ktoś w to?
 
Do góry