Jaki tuner sat. do Samsunga PS42V6S?

kolotz

New member
Witam serdecznie wszystkich,

Planuje zakup CP i prosze o rade jaki dobrac tuner do plazmy samsunga ps42v6s. Wyczytalem tu, ze wielkosc 'taleza' odgrywa spore znaczenie w jakosci odbioru sygnalu - warto zainwestowac w sprzet inny (tuner + antena) niz ten oferowany w zestawie?

Z gory dziekuje za kazda odpowiedz

kolotz
 

xroma

New member
Niestety do cyfrowego polsatu mozesz wybrac tylko sprzęt oferowany przez platforme. I niestety raczej będziesz rozczarowany jakościa obrazu bez względu na to który dekoder wybierzesz.

Moze pomysl na cyfrą+ ? Cyfra oferuje same karty , mozesz do tego kupic wlasny tuner a tu juz wybór jest duży.
 

kolotz

New member
Problem w tym, ze bylem juz abonentem c+ i mam ich serdecznie dosc. Co miesiac musialem sie prosic o "przeslanie" aktualizacji na karte bo uprawnienia wygasaly (przy regularnym placeniu z mbanku - 2 miechy z gory!!!).
Myslalem, ze przesiadka na CP rozwiaze problem.

Podsumowujac, jezeli zalezy mi na jakosci obrazu i dzwieku z satelity to decydowac sie na C+ ?
 

arsenal

Moderator
VIP
Najwyższą jakość obrazu i dźwęku z dostępnych od platform tunerów ma SamsungDSB-305G. To jedyny, który można polecić z czystym sercem. Tuner posiada praktycznie te same funkcje i soft co Samsung A200, brakuje mu jedynie wyświetlacza, gniazd CI i osobnego component(jest dostępny poprzez Euro). Oczywiście jeśli jesteś zainteresowany ofertą Polsatu Cyfrowego. Choć jako tuner FTA, też znakomicie da sobie radę.
 

kolotz

New member
Dziekuje za rade, mam nadzieje, ze za cene ktora oferuje CP bede zadowolony ;) . A jaki tuner polecasz do C+ (w rozsadnej cenie - do 1 tys)?
 

arsenal

Moderator
VIP
Do Cyfry+ pocecam oczywiście Samsunga DSB-A200 z modułem CI Aston. Zaoszczędzisz sobie dużo problemów z przechodzeniem praw na kartę czy kiepskim odbiorem. Za mniejsze pieniądze mogę polecić Fergusona 7318. Jakość wykonania i obrazu wprawdzie nieznacznie ustępuje Samsungowi( brak componenta) ale wbudowany wielosystemowy czytnik kart( oszczędność na zakupie cam'a CI) i ogromne możliwości softwareowe czynią z niego rozsądną propozycję. Pamiętaj tylko, że jeśli załadujesz do Ferdka soft nieoficjalny brak będzie polskich czcionek.
 

Henrikson

New member
samsung

Mam samsunga 40cal LE40M5 tuner drembox 7000s obras jak lustro,czekam na dremboxa 8000 z HD ,radze ci poczeakc ikupic cos porzondnego na stałe i nie wydawac piniendzy na darmo.
 

arsenal

Moderator
VIP
Tak, Dreambox jest spoko jak się lubi ciągle udoskonalać sprzęt i dłubać przy nim. Wersja "dziewicza" prosto z fabryki na niewiele się zda. Jeśli ktoś chce tylko podlączyć i oglądać to nie jest to sprzęt dla niego. Cenowo i jakościowo też bez większych zachwytów.
 
Do góry