Samsung LE46C650 - Problem

Riot

New member
Witam,
Mam problem z Samsung LE46C650. Sprawa wygląda tak, posiadam ten tv od kilkunastu dni i UBS działało bez najmniejszych problemów, lecz dziś gdy chciałem zobaczyć film zapisany na USB telewizor nie czyta urządzenia. Próbowałem podłączyć pendrive, mp3 oraz telefon w trybie pamięci masowej i nic, media play nie widzi żadnego zewnętrznego nośnika pamięci, podłączonego do usb1 czy usb2. Dodam ze posiadam w domu Samsunga LE40B650 i on te nośniki widzi bez problemu, więc problem leży na pewno po stronie TV.

Teraz pytanie, czy komuś się takie coś kiedyś zdarzyło, albo czy się z takim problemem spotkał?
Może przez przypadek wyłączyłem jakąś opcję?
Dodam że kiedy wybieram źródło przy każdym (złącze 1, pc , hdmi itp) mogę wybrać opcję "narzędzia" i po prawej stronie od wybranego źródła mam takie poziome linie a przy USB nie ma oraz nie mogę wybrać opcji "narzędzia"

PS. przepraszam za formę, ale opisałem problem najkrócej i najprościej jak umiałem.
Z góry dzieki za pomoc.
 

El_Chueco

New member
LE46C650 Brak USB i problem z MAC adresem

kolego - napisz - czy rozwiązałeś problem.
1. Problem
Umnie co jakiś czas (TV mam od 8 dni) traci się połączenie z USB (już3ci raz mi się tak zdarzyło). Objawia się to tym, że TV zrywa połączenie z USB, po wyłączeniu i włączeniu TV ani nie widzi pena, ani przenośnego dysku twardego toshiby. RESET TV (długo trzymając przycisk EXIT) nic nie pomaga - dopiero - za 4-7 RESETEM. - wtedy TV działa jak powinno - wymieniałem soft na nowy ze strony samsung polska - ale problem dalej istnieje.
2. Problem
W momencie jak zrywa połączenie TV z USB - trace też sieć (TV jest podłączony do netu przez LAN) - po resecie sprawdzając ustawienia sieci i robiąc test wyskakuje błąd MAC Adresu (same zera)

- czy ktoś zna rozwiązanie na poszczególne problemy
do TV podłączony jest:
- PS3 w wersji FAT po HDMI
- dekoder cyfry + HDRecorder Philipsa
- 1TB dysk twardy Toshiby z osobny zasilaniem

zmieniałem soft na nowszy - szukając nowszego softu przez TV TV nie wykrywa - dopiero z Pena.
 

GoForIT

New member
Kurcze kupiłem dzis LE32C650 i mam dokładnie ten sam problem. Nie widzi mi niczego przez USB oraz mam same zera w adresie MAC przez co nie mogę się podłączyć do sieci.

Dodam tylko, że przez krótką chwilę działało mi USB oraz internet. Wszedłem do Internet@TV, zaktualizował widgety i już później nie działały obie funkcje.

Popróbuje jeszcze resety ustawień, itp. i włączam się do grona czekających na jakieś sugestie apropo tego problemu. Podejrzane jest trochę to, że problemy dotyczą nabywców telewizorów tej serii z września/października :/ Czyżby jakaś felerny firmware / partia. Jak tylko uda mi się wskrzesić USB to spróbuję z aktualizacją, a jak nie to chyba serwis ...
 

LUPO78

Banned
Kurcze kupiłem dzis LE32C650 i mam dokładnie ten sam problem. Nie widzi mi niczego przez USB oraz mam same zera w adresie MAC przez co nie mogę się podłączyć do sieci.

Dodam tylko, że przez krótką chwilę działało mi USB oraz internet. Wszedłem do Internet@TV, zaktualizował widgety i już później nie działały obie funkcje.

Popróbuje jeszcze resety ustawień, itp. i włączam się do grona czekających na jakieś sugestie apropo tego problemu. Podejrzane jest trochę to, że problemy dotyczą nabywców telewizorów tej serii z września/października :/ Czyżby jakaś felerny firmware / partia. Jak tylko uda mi się wskrzesić USB to spróbuję z aktualizacją, a jak nie to chyba serwis ...
weź go oddaj do sklepu póki możesz,kup coś innego
 

squibosh

New member
weź go oddaj do sklepu póki możesz,kup coś innego

A niby czemu? Bo zdarzyla sie usterka? C650 to bardzo dobry telewizor w bardzo dobrej cenie. Idz sie lepiej lansuj ze swoimi LG na forum LG, tam pewnie znajdziesz kogos chetnego do zalozenia kolka wzajemnej adoracji. Nie nadajesz sie na osobe polecającą, bo nie widzisz swiata poza swoim "cudem techniki".
 

GoForIT

New member
Udało mi się trochę potestować i zauważyłem ciekawą rzecz. Mianowicie zarówno USB jak i adres MAC odblokowują się w moim TV jeśli zostawię go na dłuższy czas w trybie standby (np. na noc) i po pierwszym uruchomieniu wszystko działa normalnie. Natomiast jeśli wyłącze go i włączę ponownie to sytuacja wraca do tej opisanej w tym wątku. Tak przynajmniej dzieje się w moim przypadku.

Dziwna sprawa, ale to rzeczywiście wygląda na sprawę bardziej software'owa niż skopany hardware, bo podczas tego "pierwszego" uruchomienia można używać USB przez cały czas nawet jak TV chodzi kilka godzin. Dodam jeszcze, że używam najnowszej wersji firmware'u T-VALDEUC-2004.0.
 

Adryjon

New member
Najnowsze ze strony samsunga, Kiedyś zwiechy występowały częściej. przy softach chyba jak się nie mylę 2001 i 2002. Teraz do przeżycia, Ja myślę że to jest może też wina routera.
 

krchola

New member
Witam,
Mam problem z Samsung LE46C650. Sprawa wygląda tak, posiadam ten tv od kilkunastu dni i UBS działało bez najmniejszych problemów, lecz dziś gdy chciałem zobaczyć film zapisany na USB telewizor nie czyta urządzenia. Próbowałem podłączyć pendrive, mp3 oraz telefon w trybie pamięci masowej i nic, media play nie widzi żadnego zewnętrznego nośnika pamięci, podłączonego do usb1 czy usb2. Dodam ze posiadam w domu Samsunga LE40B650 i on te nośniki widzi bez problemu, więc problem leży na pewno po stronie TV.

Teraz pytanie, czy komuś się takie coś kiedyś zdarzyło, albo czy się z takim problemem spotkał?
Może przez przypadek wyłączyłem jakąś opcję?
Dodam że kiedy wybieram źródło przy każdym (złącze 1, pc , hdmi itp) mogę wybrać opcję "narzędzia" i po prawej stronie od wybranego źródła mam takie poziome linie a przy USB nie ma oraz nie mogę wybrać opcji "narzędzia"

PS. przepraszam za formę, ale opisałem problem najkrócej i najprościej jak umiałem.
Z góry dzieki za pomoc.

przestawialem opcje wiem jakie bo fotki zrobilem wczesniej ,ale teraz nie moge wejsc w ten tryb ,zeby pozmieniac jak bylo nagrywanie dziala wsztstko poza przyciskami numerycznymi ktore nie dzialaj wszystko inne dziala to moj blad ze przestawilem inne opcje i teraz pewnie servis tylko pozostal ,jeszcze moze wgranie nowego sofu pomoze ale mam najnowszy czyli musze czeka dzieki za szybka odpowiedz
 
Do góry