Brak USB 46c650

Adryjon

New member
Mam problem kupiłem parę dni temu 46 c650, Internet działał, i nagle przestał pisze że niepoprawny mac adres,w tym samym przestały działać porty USB, zrobiłem reset i działało przez 2 dni robię teraz znowu i nic. Macie jakiś pomysł jak sobie z tym poradzić
 
Ostatnia edycja:

elmoone

New member
Jeśli z internetem łączysz się za pomocą karty wifi (korzystającej z USB), to problemem może być awaria kontrolera USB w telewizorze. Spróbuj się podłączyć z internetem przez ethernet i ściągnij aktualizację, jeśli to nie pomoże to znaczy, że prawdopodobnie masz uszkodzony kontroler portów USB na płycie głównej telewizora.
 

myszat

New member
Kolego niewiem w jakich okolicznościach u Ciebie zniknął internet i usb ale u mnie dzieje się tak samo w przypadku gdy podczas uruchamiania TV wsadzony jest pendrive lub jakiś inny dysk zewnętrzny w gniazdo usb. U mnie nie pomógł reset ale pomogło wyłączenie TV na kilkanaście minut. Mam prośbę do wszystkich użytkowników C650 proszę sprawdzcie czy macie podobną sytuację - wsadzony pendrive - wyłaczenie i włączenie TV....wgrałem aktualne oprogramowanie ale niestety bez zmian i zastanawiam czy nie oddać sprzętu do serwisu...

Pozdrawiam i proszę potestujcie u siebie, dajcie znać....
 

El_Chueco

New member
1. Problem
Umnie co jakiś czas (TV mam od 8 dni) traci się połączenie z USB (już3ci raz mi się tak zdarzyło). Objawia się to tym, że TV zrywa połączenie z USB, po wyłączeniu i włączeniu TV ani nie widzi pena, ani przenośnego dysku twardego toshiby. RESET TV (długo trzymając przycisk EXIT) nic nie pomaga - dopiero - za 4-7 RESETEM. - wtedy TV działa jak powinno - wymieniałem soft na nowy ze strony samsung polska - ale problem dalej istnieje.
2. Problem
W momencie jak zrywa połączenie TV z USB - trace też sieć (TV jest podłączony do netu przez LAN) - po resecie sprawdzając ustawienia sieci i robiąc test wyskakuje błąd MAC Adresu (same zera)

- czy ktoś zna rozwiązanie na poszczególne problemy
do TV podłączony jest:
- PS3 w wersji FAT po HDMI
- dekoder cyfry + HDRecorder Philipsa
- 1TB dysk twardy Toshiby z osobny zasilaniem

zmieniałem soft na nowszy - szukając nowszego softu przez TV TV nie wykrywa - dopiero z Pena.
 
Ostatnia edycja:

El_Chueco

New member
Dodam jeszcze - ze w momencie jak TV nie widzi usb - a dysk toshiby sie podłączy do portu USB w TV - to dioda z czerwonej zmienia się na niebieską w dysku - wiec dysk widzi port - ale TV nie widzi dysku
 

dominik123

New member
Koledzy, dajcie znać czy komuś udało się już rozwiązać ten problem? U mnie nadal nie widzi USB!
Wczoraj po podłączeniu i zainstalowaniu programów telwizyjnych wsadziłem wifi na usb i zaczał sobie wszystko instalować. Po instalacji nagle USB przestały działać, a on pisze o błędnych adresach MAC.
Za każdą pomoc z góry dziękuję.
 

amor_priv

New member
nie,ale trzeba się przyzwyczaić bo to norma w tym modelu

Hmm. Możesz uściślić? A konkretnie - skąd masz takie dane? Skąd to wiesz? Bo w Twoim podpisie jest kilka telewizorów, ale ani jednego Samsunga. Więc wygląda to po prostu na przaśne polskie obrzucanie błotem konkurencji :)

Pytam poważnie, bo właśnie wczoraj wysłałem zamówienie na ten model. Tyle, że u mnie nie będzie chodził przez WiFi, tylko po kablu LAN.

Acha. Telewizora jeszcze nie mam, ale instrukcję do niego już ściągnąłem. Poszukałem po sieci, i być może znalazłem rozwiązanie problemu opisanego wyżej. Otóż telewizor może pracować w dwóch trybach: Domowym, i sklepowym. W trybie sklepowym właśnie resetują się wszystkie ustawienia po 30 minutach. Może to jest odpowiedź na wszystkie problemy. Trzeba przełączyć na tryb domowy. Opisane jest to w instrukcji na stronie 6 i na stronie 51.
 
Ostatnia edycja:

LUPO78

Banned
Pytam poważnie, bo właśnie wczoraj wysłałem zamówienie na ten model. Tyle, że u mnie nie będzie chodził przez WiFi, tylko po kablu LAN.
pogrzeb na forum i znajdziesz kilka tematów odnośnie nie działającego usb i lan
Acha. Telewizora jeszcze nie mam, ale instrukcję do niego już ściągnąłem. Poszukałem po sieci, i być może znalazłem rozwiązanie problemu opisanego wyżej. Otóż telewizor może pracować w dwóch trybach: Domowym, i sklepowym. W trybie sklepowym właśnie resetują się wszystkie ustawienia po 30 minutach. Może to jest odpowiedź na wszystkie problemy. Trzeba przełączyć na tryb domowy. Opisane jest to w instrukcji na stronie 6 i na stronie 51.
i jak myślisz że wszyscy ci którzy mają te tv z tymi problemami są tak zakręceni by nie przełączyć tv z trybu sklepowego na domowy? wydaje mi się że nie
 

amor_priv

New member
i jak myślisz że wszyscy ci którzy mają te tv z tymi problemami są tak zakręceni by nie przełączyć tv z trybu sklepowego na domowy? wydaje mi się że nie

A niby czemu nie? Zdziwił byś się, ilu ludzi kupuje zaawansowany sprzęt, a później nie wiedzą nawet, jak kanał przełączyć (nie mówię, że tu obecni są aż tak mało rozgarnięci, ale nie zakładaj, że każdy zna się na kupowanym sprzęcie). Po za tym osób z tym problemem tak na prawdę wcale nie jest tak dużo. O wiele więcej nie ma z tym problemu. Jakiś procent użytkowników mogło ustawić błędny tryb, prawda?
 

LUPO78

Banned
Jakiś procent użytkowników mogło ustawić błędny tryb, prawda?
oczywiście że prawda

ALE

Otóż telewizor może pracować w dwóch trybach: Domowym, i sklepowym. W trybie sklepowym właśnie resetują się wszystkie ustawienia po 30 minutach. Może to jest odpowiedź na wszystkie problemy.

i jak myślisz? nikt by nie zauważył że tv wali obrazem po gałach jak żarówka po 30 min bo się zresetował i tak siedzi sobie klient przed tv i co 30 min ustawia obraz?
 

amor_priv

New member
Po raz kolejny: a czemu nie? W Polsce jest ponad 30mln. ludzi. JAKIŚ promil z tego MOŻE tak robić. Może część z nich cieszy się ostrym obrazem, albo myśli, że tak ma być? Że to jest normalne? A część z nich wchodzi na forum i pyta. A Ty z góry zakładasz, że coś jest niemożliwe. Że wszyscy myślą takimi kategoriami, jak Ty. A może zamiast wściekle toczyć pianę, po prostu pozwól każdemu przeczytać to, co napisałem, i sprawdzić u siebie, czy miałem rację? Najwyżej się okaże, że się myliłem.
 
Ostatnia edycja:

darken

New member
Witam
piszecie o trybie sklepowym to zadajcie sobie 1 pytanie ilu z was po kupnie tv i podlączeniu w domu mialo na dziedobry pytanie o to czy tv ma dzialac w trybie sklepowym czy domowym.
Moj tv był nowy i nie podlanczany wczesniej (nie stal na zadnej witrynie czy wystawie sklepowej, karton orginalnie zaklejony) wiec po podlączeniu mialem to pytanie na dziendobry, ale kupując tv w sklepach typu MM saturn itp nikt nie ma pewnosci czy i jak dlugo dany tv stal na wystawie i czy po tym byl wyzerowany czy moze prosto z wystawy (sporo osob pisalo ze kupili tv z wystawy czy jakos inaczej) zostal nam sprzedany i ma wlączony tryb sklepowy.
po 2 ilu z was wiedzialo ze jest cos takiego jak tryb sklepowy i w domu trzeba go zmienic lub ustawic właściwy jak kolega zauwazlyl nie kazdy musi sie znac i czasami kupuje sie sprzet opierajac sie na opiniach innych i roznie bywa z jego ustawieniami - do tego dochodzi jeszcze inny aspekt a mianowicie zaglądania do instrukcji - spore grono uzytkownikow uwaza te czynnosc za chaniebna gdyz zagladanie do instrukcji uwlacza ich "meskosc" jak to ja "fachowiec" kozystam z instrukcji i to w dodatku do tak banalnej rzeczy jak TV.

pozdrwawiam i zostawiam do przemyslen.
 

lukasznik

New member
witam kupiłem wczoraj tv le40c650 i u mnie tez traci połączenie z pendrivem tj ogladam film i nagle usb nie widzi pena ( raz sie zdazyła taka sytuacja ) natomiast czesto jest tak jak pisal ktos wczesniej ze wlacze tv z podpietym penem pod usb i juz go nie widzic... czy jedyne wyjsc to oddac go na gwarancje?
 
Do góry