Wadliwe LE46C650!!!!!

schwarz

New member
Witam.
Posiadam Samsunga LE46C650, matryca AUO. Po miesiącu zaczęły się problemy z matrycą. Bardzo duży banding, głównie poziome ale też pionowe pasy. Jak mamy ciemne tło należy zwiększyć jasność na maksa i mamy pięknie widoczną wadliwą matryce która wygląda jakby była pocięta w kratę. Pasy pojawiają się w filmach i jest to mocno drażniące. TV został zabrany do serwisu w celu sprawdzenia i naprawy. Panowie z Samsunga oczywiście jak przyjechali zabrać tv to początkowo twierdzili, że każde lcd tak ma:D, że jest to normalne i że takie pasy to nic wielkiego:D No cóż ja płacąc 4 tyś za tv chciałbym oglądać obraz bez przebarwień i pasów. Porównywałęm z 3 innymi lcd innych marek i one nie mają tego efektu... Oglądałęm również 40 i 55 c650 i też było ok.
Tak czy inaczej chyba stwierdzili, że nie jestem aż taki głupi i zabrali tv na testy. Ciekawe co z tego będzie.
Powiem szczerze, że jest to mój 2 tv samsunga z którym mam problemy. Najchętniej bym się rozstał z tą marką na dobre. Dla mnie samsung teraz to tak jak dla wielu szajsung. Dodam jeszcze, że panowie z Samsung Polska otwarcie mówią, że matryce montowane w 46 cali są bardzo bardzo słabe i nie można od nich wymagać poprawnego wyświetlania obrazu...
Dzisiaj znajoma pytała mnie jaki tv bym jej poradził bo chce kupić i pierwsze co powiedziałem to tylko nie samsung...
Będę informował jak funkcjonuje serwis samsunga.
Pozdr:D
 

RHJG

New member
Bez reklam
Witam,wspólczuje,moja rada zamien na inną firme,lub na 55C650.Co do wypowiedzi tych panów to nie daje wiary?poproś o dane tych panów,co to za firma do Ciebie przyjechała?.No chyba,ze masz bujną wyobraznie i jestes fanem innej firmy i lubisz żarty tego typu.Na koniec nie ma firmy która by się nie psuła.Powiedz to znajomej!!!.
 

schwarz

New member
Narazie to spokojnie poczekam bo dokładnie le46c650 mi pasuje. Mam nadzieję że dostane nowy tv albo wymienią matrycę na sprawną. Nie interesuje mnie kto to był, ważne że z serwisu Samsung i jak usłyszałem ich słowa to też byłem zaskoczony ich szczerością;-) Początkowo nie wierzyłem, że trzeba szukać tv z matrycami Samsunga ale AUO albo CMO ale teraz już wierzę:D
 

LUPO78

Banned
polecam mocno znienawidzony na tym forum LG na przyszłość,kiedyś jak stałem przed wyborem TV to były akurat te dwie firmy które zostały w półfinale zaważyło dużo na oglądanie się jakości wyświetlanego obrazu u znajomych i padło na LG,wyboru nie żałuje,a jest to mój drugi TV tej firmy/szajsundżek się chowa
 

squibosh

New member
polecam mocno znienawidzony na tym forum LG na przyszłość,kiedyś jak stałem przed wyborem TV to były akurat te dwie firmy które zostały w półfinale zaważyło dużo na oglądanie się jakości wyświetlanego obrazu u znajomych i padło na LG,wyboru nie żałuje,a jest to mój drugi TV tej firmy/szajsundżek się chowa


Eh, zaczyna sie. Rozmowa w tym watku nie tyczy sie jakosci wyswietlanego obrazu, ale awaryjnosci. Na tej zasadzie ja moge polecic jednak Samsunga, jako ze jestem z niego bardzo zadowolony (notabene matryca AUO). "Jakosc wyswietlanego obrazu" to kwestia subiektywna, wiec co sie przed czym chowa to sprawa indywidualna.

Poza tym, Schwarz - nie wiem, po co zalozyles w ogole ten watek. I chyba ty tez nie do konca wiesz. Najpierw piszesz, ze zepsul ci sie twoj egzemplarz telewizora, ze juz nigdy wiecej samsung (szajsung), a za chwile, ze c650 ci idealnie pasuje. Poza tym - kazdy telewizor moze sie zepsuc, to ze tobie sie to zdarzylo 2 razy... no coz, pech. U mnie tv i 2 monitory dzialaja jak ta lala, u 2 moich kolegow podobnie.
 

Heavy.Metal

New member
Taa, jakość wyświetlanego obrazu... A czym niby te LCD-ki LG mogą się pochwalić poza ładnymi kolorami i dobrymi kątami oglądania ?

Absolutnie niczym.
 
Ostatnia edycja:

schwarz

New member
Założyłem po to bo wszędzi wszyscy tylko wychwalają C650. Niech ludzie więdzą, że tak różowo nie jest... I c650 mi pasuje ale nie z takimi wadami. A jeśli chodzi o LG to ja również mam bardzo pozytywne doświadczenia i gdybym mógł zrezygnować z tego c650 to napewno bym kupił LG.
 

blue_voyager

New member
Pokaż mi choć jeden produkt dowolnej marki, począwszy od sprzetu RTV, skończywszy na luksusowych samochodach (a nawet na promach kosmicznych), które nigdy nie ulegają awarii. Uszkodzenie sprzętu jest czymś normalnym, nie widzę więc powodu aby robić z tego jakieś wielkie halo. W KAŻDYM telewizorze możesz trafić na taką awarię, wyrabianie więc sobie zdania na podstawie jednego egzemplarza jest trochę niepoważne.
 

squibosh

New member
Założyłem po to bo wszędzi wszyscy tylko wychwalają C650. Niech ludzie więdzą, że tak różowo nie jest...

Wychwalają, bo i mają co... tv jest naprawdę udany. "Nie jest tak różowo" - Ty znów o tym na podstawie swojego jednego egzemplarza.

A jeśli chodzi o LG to ja również mam bardzo pozytywne doświadczenia i gdybym mógł zrezygnować z tego c650 to napewno bym kupił LG.
Narazie to spokojnie poczekam bo dokładnie le46c650 mi pasuje

Jesteś niesamowity :)
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Geez...obecne lcd mają w 99% problem z bandingiem (nie widziałem wżyciu ani jednego egzemplarza który nie miałby choćby troche), cloudingiem (to już chyba 100%, nawet full led je mają, ot choćby sharp le705 którego miałem w domu), pillaringiem (jaśniejsze boki), itp . it. Kilka dni temu jeszcze miałem w domu Toshibę 40xv733 - świetny tv, najnowszy panel samsunga i.....banding, clouding. Odpuśćcie sobie lepiej tą dyskusję bo rozgoryczony użytkownik (ja go rozumiem) nie wie jakie są realia i myśli że c650 to syf.
 

schwarz

New member
Oglądałem dzisiaj LE40C650 na AA03. Banding również jest w postaci takiej jak u mnie ale w dużo mniejszej skali niż u mnie przez co nie jest nic widoczne w czasie oglądania. Cloudnig w zasadzie niezauważalny. Oglądałem również LG 42LD450 zero bandingu, jedna prawie niezauważalna kreska u samej góry ekranu oraz bardzo lekki clouding. W czasie oglądania w zacienionym pomieszczeniu wszystko jest ok.
 

slawko_23

New member
Bez reklam
A co ludzi głównie pociąga do tej serii? USB z filmami..... :)

Za kilka dni opisze w dziale serwis moją przygodę z serwisem pewnej firmy na S (i nie jest to samsung). Zobaczymy jak sprawa się zakończy.
A jak sprawuje się 37C650 (na matrycy nie samsunga)?
 

Jericho24

Member
Bez reklam
Dla mnie w tym przedziale cenowym C650 oferuje najlepsza jakosc obrazu z najwieksza iloscia dodatkow multimedialnych, z ktory pewnie i tak nie bede korzystal ;). Poza tym Samsung czyta wiecej formatow filmow niz konkurencja. Szklany ekran tez robi swoje na plus. No i design nie najagorszy, chocciaz zdecydowanie bardziej podoba mi sie obudowa C630 i C550.
 

RHJG

New member
Bez reklam
A co ludzi głównie pociąga do tej serii? USB z filmami.....

Witam,zdecydowanie stosunek ceny do jakosci(warunek na matrycy samsunga SQ01-04 nie innej bo moze byc? jak u kol.Jericho24)Dobrze z kalibrowany jest nie do rozpoznania z TV z wyzszej pólki.Przy okazji ostroznie wkrecać 4 sruby z góry do"NOGI",a szczegolnie 5 srube z boku "szklanej nogi",pozdr.
 

schwarz

New member
Tv w domu. Rozpatrzenie reklamacji wraz z naprawą trwało dokładnie 14 dni roboczych. Została wymieniona matryca na nową. Panowie z serwisu powiedzieli mi, że mogą wymienić na taką samą matrycę tj. AUO, AA01 i tak też się stało. W tej chwili nie ma bandingu. Niestety jest większy niż w poprzedniej matrycy clouding widoczny w zupełnej ciemności. Jednak w czasie oglądania nie przeszkadza to i nie widoczne są żadne przebarwienia itp. Także generalne jestem zadowolony z naprawy. Nie należy się jednak spodziewać zbyt wiele po technoligii LCD...:twisted: Rodzice noszą się z zamiarem wymiany szajsunga 32 i jak do tego dojdzie to tylko plazma Panasonica choćby 46S20. Pozdrawiam
 
Do góry