Samsung PS50c6900 zastąpi c7000?!

cassey

New member
Wczoraj oglądałem c 6500 i c 7000 i z tego co zauważyłem w c 7000 ciut lepsze są przejścia tonalne, ale przy identycznych ustawieniach sklepowych, w trybie dynamicznym obraz c 7000 ma głębszą czerń ale jest jednak sporo ciemniejszy, żółta plansza w 6500 na 7000 wyglądała jak ciemno żółta albo nawet lekko wpadała w pomarańcz (no i kolorki były przez to jakby przygaszone).
Czy to jest wyłącznie kwestia filtra? Czy w warunkach domowych da sie ustawic obraz tak żeby był dość jasny a kolory mocno nasycone (prawie tak jak w Lcd) bo ma to dla mnie zasadnicze znaczenie?


Inna sprawa że konsultant z samsunga uparcie twierdził że pojęcie Real Black Filter to właściwie tylko wybieg marketingowy bo wszystkie plazmy samsunga maja nakładane takie same filtry. Nie wiem czy w to wierzyc bo facet twierdził równiez, że c 7000 to model z zeszłego roku, a c 6900 nie ma 3D. :blagam: Zaj... specjaliści tam pracują (zaznaczam że dzwoniłem do działu RTV). Sam musiałem facetowi tłumaczyc co ma jaki telewizor i czym sie różnią konkretne modele. Porażka.

Poza tym występuje to o czym pisał Cichom czyli zanikający kąt widzenia przy spoglądaniu z góry na c 7000.To też kwestia filtra? Patrząc z boku nie było to jakoś specjalnie widoczne.
 
Ostatnia edycja:

redlum

New member
Bez reklam
C7000 - to model z tego roku. W poprzednim roku były modele z literką B. Samsung sobie podzielił swoje produkty na Serie od 4 do 8. Teoretycznie miało być że czym wyższa seria tym TV są lepsze, mają więcej bajerów no i więcej kosztują :) Więc teoretycznie C7000 jest lepszy od C6500 czy tam C6900 - bo jest z wyższej serii. Ale to tylko w teorii...
 

Wronsky

New member
ja właśnie zamówiłem, PS50C6900, w zasadzie bylem zdecydowany na c7000, ale po obejrzeniu obydwu w sklepach, zrezygnowałem na rzecz wlanie c6900 :) dlaczego?
ten filtr, na pewno wygaszona plazma jest ciemniejsza w c7000 i w trakcie działania pewnie tez, ale ale to co juz przedmówcy pisali, kąty widzenia, stojąc przy tv w sklepie który jest na wysokości kolan w zasadzie poł ekranu jest prawie czarna, no moze nie czarna ale bardzo mocno zaciemniona, to samo przy dużych kontach bocznych, ale to jeszcze nic, 2 ciekawa rzecz która zaobserwowałem ze plazma z tym filtrem znacznie bardziej się grzeje, sam panel z przodu jak i obudowa z tyłu, jest goraca, w c6900 tylko ciepła. Podejrzewam ze znacząco wpływać to będzie na trwałość elementów wewnątrz, narażonych na przegrzewanie.
Aha różnice miedzy jednym a drugim to : filtr i pilot podświetlany,gratisowe jedne okulary w c7000,
brak filtra + zwykły pilot + brak okularów i to wszystkie różnice.

 

Wronsky

New member
Wiec tak, ku mojemu zaskoczeniu okulary były :) podobno sa one w komplecie jesli telewizor jest z produkcji węgierskiej :D wiec tu poprawka do mojego wcześniejszego postu, tak samo pilot, jest podświetlany na pomarańczowo i ma normalne przyciski.ten w C7000 zdecydowanie atrakcyjniej wygląda, ale nie będę sie czepiał ;)
i było by wszystko fajnie gdyby nie wady, faktycznie bzyczy i to naprawdę upierdliwa rzecz :/ przynajmniej dlamnie. dodatkowo naterzenie i odglos bzyczenia zmienia sie od tego co jest na ekranie, ciszej jak jest dużo ciemnego, im jasniej tym bardziej, to bzyczeie slysze nawet w dzien moze dlatego ze u mnie w mieszkaniu w dzien nie jest jakos specjalnie glosniej niz w nocy, przy stosunkowo cichym glosie, ale zrozumiałym w dialogach oczywiście, jak glos dam troche glosniej bzyczenie staje sie nie slyszalne, lub ledwo, i trzeba go nasłuchiwać by usłyszeć. Ale moja lodówka która znajduje sie w tym samym pomieszczeniu, pokój z aneksem pracuje niewiele głośniej. Trzeba zdac sobie sprawe ze słyszenie tego bzyczenia moze byc bardzo subiektywne, mnie denerwuje bo jestem wyjątkowo uczulony na takie niepożądane dźwięki, moja dziewczyna nawet by pewnie na to nie zwróciła uwagi, gdybym jej o tym nie powiedział, a i tak twierdziła ze przesadzam...
kolejna sprawa która dokładnie opisana jest w wątku
http://www.hdtv.com.pl/forum/plazmy/33232-dynamiczna-zmiana-jasnosci-ekranu-w-plazmie.html
jest dokładnie to samo,ale mam nadzieje ze jak tam wypomniano to przypadlosc wszystkich plazm, czy moze ktos potwierdzić ze to jest normalne? wychwyciłem to na obrazie z PC i to sciemnianie jasnosci jest dosc irytujące...
Motion Judder Canceller - ta funkcja powoduje upłynnienie ruchu jak to ma miejsce w 100Hz LCD, i wszystko bylo by fajnie jak by dobrze działała, niestety przy ruchach postaci pojawiaja sie smugi, poswiaty czy jak to nazwać,i rwania obrazu... efekt nie jest za fajny, dlatego zazwyczaj ja z tej funkcji nie korzystam.
czerń - naprawdę spodziewalem sie czegos lepszego,w dzien jeszcze jest ok, ale w nocy? przy calym ciemnym obrazie mam wrażenie ze jest niewiele lepiej niz lcd, przy obrazie, nawet filmie z pasami jest w miare ok, ale tylko na ustawieniu film! przy standard, czerń jest sporo gorsza i co ciekawe nie da się tego wyregulować zmieniając ustawienia danego trybu.

Żeby nie było ze telewizor to porażka, pomijając wyżej wymienione wady, oglada sie bardzo przyjemnie, fajne kolory, dobre skalowanie z kablówki, internet tv to świetna sprawa, obraz HD rewelacja :)
Jesli macie jeszcze jakieś pytania, chętnie odpowiem.
Pozdrawiam
 

Dj. Gargamel

New member
mam egzemplarz z Wegier kupiony na promocji urodzinowej sklepu nie dla idiotow i okularkow nie bylo :( - to co mnie najbardziej irytuje to fakt iz raz na mniej wiecej na tydzien przy uruchomieniu tv z jego glosnikow slychac glosne buczenie przez mniej wiecej 1 sekunde
 

hursamir

New member
Wczoraj porownywalem C680 z C6900. Osobiscie od miesiaca mam C680 ale nadazyla sie okazja zakupu C6900 wiec se pomyslalem jesli warto to czemu nie. I powiem tak - nie warto. Zadnej roznicy pomiedzy tymi TV nie zauwazylem. Najwiekszy problem z C680 to czarny kolor ktory przed kalibracja wyglada jak szary (mam nadzieje ze sie to zmieni po kalibracji). Ten sam problem jest z C6900, wiec po co przeplacac. Problemu z motion na C680 nie zauwazylem a ogladam sporo.
 

pleg

New member
czy warto przepłacać?

Na dziś różnica w cenie pomiędzy tymi modelami to ok. 600 - 1000 zł w zależności od sklepu

poniżej fragment odpowiedzi od jednego z dystrybutorów tych telewizorów w UK sprzed kilku miesięcy, gdy były problemy z dostawą c7000

In the mean time due to the delays, Samsung will be releasing a spec-for-spec model with availability more available called the PS50C6900.​
Although the model number is a lower value, the actual specification is exactly the same apart from a technology called 'Filter Bright Technology'.​
This 'Filter Bright Technology' which will not be present in the PS50C6900 allows the PS50C7000 to have a slightly improved contrast ratio when Sun light is shone directly on the screen.​
tłumaczenie:
W tym czasie z powodu opóźnień, Samsung ukaże się spec-for-spec dostępność modelu o nazwie PS50C6900 bardziej dostępne.Chociaż model liczba jest niższa wartość rzeczywista specyfikacji jest dokładnie taka sama niezależnie od technologii o nazwie "Filter Bright Technology".Ten "Filter Bright Technology", który nie będzie obecny w PS50C6900 pozwala PS50C7000 się nieco poprawić kontrast, gdy światło świeciło Słońce jest bezpośrednio na ekranie.

zastanawiam się, czy tych kilkuset złotych nie zaoszczędzić na rzecz innej zabawki np. PS3?
 

akara

New member
Panowie miałem w domciu i jeden i drugi i o wiele korzystniej wypada C6900 jest jaśniejszy z większym kontrastem i nasyceniem bez żyłowania obrazu.Zamieniłem na C7000 i teraz żałuje właśnie go pakuje i jade do MM wymienić na poprzedni C6900
 

pleg

New member
tv

ostatecznie zdecydowałem się na PS50c680
internet będę miał w PS3
a cała reszta właściwie niczym się nie różni od tych dwóch wyższych modeli, a za zaoszczędzaną kasę kupiłem właśnie PS3
pozdrawiam
 

HoReCa.NETpl

New member
Ps50c7000, ps50c6900, ps50c680

Wczoraj porownywalem C680 z C6900. Osobiscie od miesiaca mam C680 ale nadazyla sie okazja zakupu C6900 wiec se pomyslalem jesli warto to czemu nie. I powiem tak - nie warto. Zadnej roznicy pomiedzy tymi TV nie zauwazylem. Najwiekszy problem z C680 to czarny kolor ktory przed kalibracja wyglada jak szary (mam nadzieje ze sie to zmieni po kalibracji). Ten sam problem jest z C6900, wiec po co przeplacac. Problemu z motion na C680 nie zauwazylem a ogladam sporo.

Podstawowa różnica jakiej nie wymieniłeś (może nie zauważyłeś) to brak INTERNET@TV w C680,
a to całkiem fajna sprawa i obsługiwana z pilota. iPLA chodzi na prawdę fajnie ( kontent dostarczany przez POLSAT ). Tego za pomocą np.PS3 nie załatwisz. Warto więc dopłacić do c6900 lub c7000.

Zapraszam na stronę o INTERNET@TV i porównywarkę modeli na polskiej stronie samsunga.

W SAMSUNGu im wyższa liczba tym wyższy model i niestety cena. Literki też mają znaczenie - B to modele z 09/10, C 2010/11 (+MOVIE):popcorn:
 
Ostatnia edycja:

GRIGORI

New member
Minęło przeszło tydzień od zakupu modelu PS50C6900 więc mogę się podzielić już kilkoma uwagami :
- zakup w sklepie internetowym, cena 4300 zł z dostawą, wypust 6/2010 Hungary, okularów w zestawie brak
- karta gwarancyjna Samsung Polska z doklejoną pieczątką sklepu ( serwis honoruje taką anomalię, czy mam zwracać KG do sprzedawcy ? )
- pierwsze wrażenia po wyjęciu TV-sprawia wrażenie wielkością ( poprzednio TV LC -40 Toshiba ) oraz małą grubością ( około 3 -4 cm )
- bzyczenie, słyszalne nawet z odległości 2 metrów przy wyłączonym dźwięku oraz ciszy w pomieszczeniu
- czerń, dla mnie akceptowalna, chociać faktycznie nie jest to ideał, na razie "docieram " plazmę, później spróbuje ją skalibrować
- powidoki, do tego faktycznie trzeba się przyzwyczaić ( jak również rodzinę )
- automatyczna zmiana jasności- na razie nie dostrzegłem
- Motion Judder Canceller - wyłączyłem tę funkcję
- skalowanie SD- w porównaniu do byłego LCD na bardzo dobrym poziomie
- kanały HD- rewelacja, szczególnie w nativie
- multimedialność - na 4+, potrzebowałem takiego urządzenia do czytania MKV-ów, naprawdę soft pozwala na odtworzenie większości plików ( napisy również ), łącze optyczne przekazuje dżwięk w DTSi-e i PCM
- dostęp do widgetów-niezły dodatek, dla amatorów neta
- 3D- na razie trochę mało dostępnych materiałów, ale efekt faktycznie jest dostrzegalny, dla mnie niezła nowinka techniczna, jakość zadowalająca.

Generalna ocena to 4 z małym plusem, polecam.
 
Do góry