Samsung BD-C5500

primo102

New member
Witam

Właśnie zamierzam kupić ten model i tylko potrzebuje potwierdzenia, Samsung BD-C5500 posiada funkcję DLNA i po podłączeniu odtwarzacza kablem lan do routera (laptopa mam podłaczonego do netu przez WIFI) będę mógł oglądać filmy udostępnione na laptopie tak ?

I jeszcze jedno pytanie wyczytałem gdzieś na necie że ten sprzęt radzi sobie z filmami mkv z dźwiękiem DTS ? czy to prawda ? mam TV samsung 40b650 i niestety jeśli trafi mi się film mkv z dts to muszę się bawić konwersją na ac3,

I tak potrzebuje odtwarzacza blu-ray więc już chciałbym zakupić taki właśnie na którym pójdzie dts- na razie dzwięk by szedł na TV dopiero na święta planuje zakup jakiegoś dobrego amplitunera.

Jeśli ktoś zna odpowiedzi na moje pytania będę bardzo wdzięczny za info .


Pozdrawiam
 

Max123

New member
ja chciałem kupić dzisiaj w sklepie dla idiotów, wcześniej na swoją skrzynkę dostałem newsletter z informacja o promocji Cała Polska kupuje w weekend bez VAT-u!
Ten model miał kosztować ok. 490 zł, piszę miał bo okazało się, że w sklepie kosztuje 599 zł i jest to cena promocyjna w stosunku do "rzeczywistej" 699 zł, a więc na produkty promocyjne nie ma drugiej promocji, bez VAT. Zostałem zrobiony w bambuko, potraktowano mnie w sklepie nie dla idiotów właśnie, jak idiotę, bo ten e-mail cały czas mam w kompie, a i na stronie www nadal ten blu-ray widnieje.

Co do Twoich obaw, jak czytałem, zapoznałem się też z instrukcją obsługi, możesz kupować bez obaw.
 

Max123

New member
mam ten model, nabyłem dzisiaj, zrobiłem aktualizację, wgrałem mnóstwo widżetów, jutro czas na konkretne próby. Możliwości tego blu-ray są ogromne, trzeba czasu na sprawdzenie wszystkiego, mam LED TV Samsunga, ale to pikuś w stosunku do BR :)
 

lmichal

New member
Jak przetestujesz to napisz wady i zalety bo zastanawiam się nad zakupem tego BD a jakoś wszyscy krytykują Samsunga pomimo ze wydaje mi sie ze ma prawie "wszystko" i odtwarza chyba prawie wszystko :)
 

Max123

New member
Samsung BD-C5500 posiada funkcję DLNA i po podłączeniu odtwarzacza kablem lan do routera (laptopa mam podłaczonego do netu przez WIFI) będę mógł oglądać filmy udostępnione na laptopie tak ?

I jeszcze jedno pytanie wyczytałem gdzieś na necie że ten sprzęt radzi sobie z filmami mkv z dźwiękiem DTS ? czy to prawda ? mam TV samsung 40b650 i niestety jeśli trafi mi się film mkv z dts to muszę się bawić konwersją na ac3,

I tak potrzebuje odtwarzacza blu-ray więc już chciałbym zakupić taki właśnie na którym pójdzie dts- na razie dzwięk by szedł na TV dopiero na święta planuje zakup jakiegoś dobrego amplitunera.

Działa DLNA, trzeba wgrać ze strony Samsunga Share Menager, dziwne bo ten sam program, otrzymany razem z TV nie chciał się wgrać na komputer. W tej chwili mam dostęp do plików z komputera poprzez TV oraz BR. Obsługuje też dyski zewnętrzne, podłączyłem 2,5`` WD 160 GB. Świetna sprawa wyświetla na ekranie TV okładki płyt, a obok listę nagrań z danego albumu.
Co do DTS-u nie sprawdzałem, nie mam takiego pliku, ale podobno trzeba DTS wyodrębnić z pliku i wtedy BR łyka. Czyta chyba prawie wszystko, napisy oczywiście z polskimi ogonkami, można dobierać wielkość czcionki etc. Dziwnie działa przewijanie z podglądem x1, x2 x3, jakieś takie dziwne oznaczenia i prędkość nie ta co w DVD. BD-live sprawdzałem na Anioły i demony, trzeba wcześniej udostępnić (nie wystarczy wetknąć!) pendrive w opcjach, nie wiedziałem o tym, był problem.
B. dobry pilot, klawisze (niektóre) fosforyzujące, sam BR płytki na 25 cm, jest problem bo mam postawionego na nim turbacza n-box od enki.
Długo wgrywa płyty BD choć podobno i tak jest jednym z szybszych. Przy wczytywaniu DVD i Divixów BR lekko "chrumka", ale widocznie tak musi być.
Wgrałem nowe oprogramowanie, masę widżetów, gry, jest tego ok. 15, niektóre po angielsku, ciekawie prezentuje się widżet pogodowy, taki sam mam na TV Samsung, ale tutaj jest czytelniejszy, na cały ekran.
Kupiłem BR za ok. 490 zł, do tego dwie płyty i kabelek HDMI gratis więc nie narzekam.
 

primo102

New member
Mi najbardziej zależy żeby ten BR odtwarzał filmy na mkv właśnie z dzwiękiem DTS bo większość teraz jest niestety takich a zabawa z wycinaniem DTS lub konwersją do AC3 już mnie czasami nudzi. Z tego co wyczytałem w specyfiakcji na stronie samsunga ten BR posiada dekoder DTS tylko nie wiem czy to dotyczy też dts w plikach mkv.
 

Max123

New member
Mi najbardziej zależy żeby ten BR odtwarzał filmy na mkv właśnie z dzwiękiem DTS bo większość teraz jest niestety takich a zabawa z wycinaniem DTS lub konwersją do AC3 już mnie czasami nudzi. Z tego co wyczytałem w specyfiakcji na stronie samsunga ten BR posiada dekoder DTS tylko nie wiem czy to dotyczy też dts w plikach mkv.
podaj linka do jakiejś próbki mkv z DTS-em, a sprawdzę niemal od ręki. Niestety nie mam takich plików (lub innych Ciebie interesujących), aby przetestować.
 

JGR

New member
Zostałem posiadaczem tego odtwarzacza, i mam pytanie do użytkowników.
Mam problem z czytaniem napisów przez ten BR.
To znaczy: plik z napisami jest a BR tego nie widzi. Jak na razie żadne grzebanie w kodowaniu nic nie zmieniło :-(
Oprogramowanie uaktualniłem w BR.
Czy plik z napisami ma posiadać jakieś konkretne rozszerzenie, czy gdzie indziej jest problem???
 

Dejagore

New member
Mi najbardziej zależy żeby ten BR odtwarzał filmy na mkv właśnie z dzwiękiem DTS bo większość teraz jest niestety takich a zabawa z wycinaniem DTS lub konwersją do AC3 już mnie czasami nudzi. Z tego co wyczytałem w specyfiakcji na stronie samsunga ten BR posiada dekoder DTS tylko nie wiem czy to dotyczy też dts w plikach mkv.

Podłączam się do pytania - czy ktoś testował ten sprzęt na mkv 1080p z DTSem ?
 

stank

New member
Nie ma najmniejszego problemu z odtwarzaniem mkv 1080p z DTS. Player mam podłączony do Onkyo 605 przez HDMI, działa bez zarzutu.
 

JGR

New member
Podłączam to tego BR dysk 500Gb z filmami mkv w DTS i śmiga bez problemów. Jedynie co, to mimo, ze napisy są identycznie opisane jak film to niektórych nie widzi ??? Nie mogę dojść czemu :-(
 

MarioDeCampes

New member
... czy ktoś testował ten sprzęt na mkv 1080p z DTSem ?
Tak: The.Bourne.Identity.2002.1080p.BluRay.x264-TiMELORDS
Ogólne
Pełna ścieżka : F:\Filmy HD\The Bourne Identity\The.Bourne.Identity.2002.1080p.BluRay.x264-TiMELORDS.mkv
Format : Matroska
Rozmiar pliku : 8,75 GB
Czas trwania : 1h 58 min.
Całkowita przepływność bitów : 10,6 Mb/s
Zdekodowana data : UTC 2009-03-03 14:46:30
Aplikacja zapisująca : mkvmerge v2.4.2 ('Oh My God') built on Jan 18 2009 17:30:28
Biblioteka zapisująca : libebml v0.7.7 + libmatroska v0.8.1

Wideo
ID : 1
Format : AVC
Format/Informacja : Advanced Video Codec
Profil formatu : High@L4.1
Ustawienia formatu, CABAC : Tak
Ustawienia formatu, poklatkowy : 5 klatek
Tryb multipleksowania : Container profile=Unknown@4.1
ID kodeka : V_MPEG4/ISO/AVC
Czas trwania : 1h 58 min.
Przepływność bitów : 9.075 Kb/s
Szerokość : 1.920 pikseli
Wysokość : 816 pikseli
Proporcje obrazu : 2,35:1
Szybkość wyświetlania klatek : 23,976 kl/s
ColorSpace : YUV
ChromaSubsampling : 4:2:0
BitDepth/String : 8 bitów
Rodzaj skanu : Progresywny
bity/(piksele*ramki) : 0.242
Rozmiar strumienia : 7,33 GB (84%)
Tytuł : Bourne Identity
Biblioteka zapisująca : x264 core 66 r1115 11863ac

Audio
ID : 2
Format : DTS
Format/Informacja : Digital Theater Systems
ID kodeka : A_DTS
Czas trwania : 1h 58 min.
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.510 Kb/s
Kanały : 6 kanałów
Rozmieszczenie kanałów : Front: L C R, Side: L R, LFE
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 24 bity
Rozmiar strumienia : 1,25 GB (14%)
Tytuł : DTS
Język : Angielski
 

flubert

New member
Podłączam to tego BR dysk 500Gb z filmami mkv w DTS i śmiga bez problemów. Jedynie co, to mimo, ze napisy są identycznie opisane jak film to niektórych nie widzi ??? Nie mogę dojść czemu :-(

Witam, proszę o info jaki dysk zewnętrzny USB bez dodatkowego zasilania będzie współpracował z C5500? Z góry dzięki !
 
Do góry