SAMSUNG PS50C6500 co to za model?

PatiJ

New member
Widze że jestem na podobnym etapie co Ty. PVR nie chce nagrywać, ale mam podłączony sygnał z dekodera przez hdmi. Gdzieś wyczytałem że aby działał TV musi odbierać kanały bezpoścernio, np przez CI moduł, ale nie wiem. Już skapitulowałem... Uruchomiłem tylko allshare i działa z moim lapkiem - to już coś...

A czy ktoś może polecić jakieś dodatkowe zewnętrzne głośniki do tego TV, bez zasilacza - uruchamiane wraz z głosem z TV, bo nie chce mi się uruchamiać kina domowego wciąż.

powodzenia
 
Ostatnia edycja:

bobby99

New member
A probowales zmienic na c8000 ja zapomnialem na koncu zrobic factry reset moze dlatego nie bylo funkcji motion judder canceller ? i wiesz cos moze o tym real 100hz support ? i jak z ta gwarancja ? aha i czytalem o tym pvr to dziala tylko ja masz cyfrowa naziemna i nagywa z wewnatrznego tunera wiec z zewnetrzyncych tunerow polasatu cyfru + itd nie bedzie dzialac


i jak jest z tym allshare ? jak to laczyles to kablem czy jak ?
 
Ostatnia edycja:

PatiJ

New member
i jak jest z tym allshare ? jak to laczyles to kablem czy jak ?


Misisz mieć kompa i TV w tej samej sieci - wystarczy że obsługuje je ten sam router, instalujesz na kompie plik podany z programem, udostępniasz katalogi na kompie, uprawniasz TV do wglądu w te katalogi i już poprzez TV możesz oglądać to co jest w tych katalogach na kompie. Komp musisz mieć uruchomiony oczywiście...
 

maciuch2

Member
Witam ponownie, po kilku dniach bzyczy tak, ze można zwariować o spokojnym oglądaniu w nocy można zapomnieć, nie potrafię się skupić nawet na durnowatym serialu z comedy central. Napisałem reklamację o niezgodność towaru z umową i prosbą o wymianę na inny egzemplarz ewentualnie zwrot kasy. Będę na bierząco informował jak się sprawy potoczą. Pozdrawiam szczęsliwców którym nie bzyczą:)))
 

kendi100

New member
mam pytanie czy ktoś miał problemy z aktualizacja oprogramowania, mianowicie w tv mam oprogramowanie z 2010/11/-4 natomiast na samsung.com jest z 27 Jan, 2011. Problem polega na tym że nie mogę tej aktualizacji zainstalować na tv, ani przez usb ani online, ma ktoś jakiś pomysł???
 

carolef

New member
po zmianie przez menu serwisowe na C8000 nie działa mi złącze AV przez które podłączam aparat fotograficzny. Czy możecie mi powiedzieć jakie korzyści daje podmiana na c8000? Czy to że nie działa AV można jakoś poprawić by na c8000 działało?
 

Luki10

New member
mam pytanie czy ktoś miał problemy z aktualizacja oprogramowania, mianowicie w tv mam oprogramowanie z 2010/11/-4 natomiast na samsung.com jest z 27 Jan, 2011. Problem polega na tym że nie mogę tej aktualizacji zainstalować na tv, ani przez usb ani online, ma ktoś jakiś pomysł???

Wgrałem ostatnio sobie ten soft do tv, ale niestety teraz zauważyłem że smużą mi napisy przesuwane np paski na TVN24... co to może być ?! Wcześniej przesuwały się idealnie płynnie...
 

1jager1

New member
ja jestem posiadaczem c6500 od początku grudnia 2010. Na początku wszystko było OK. Obraz żyleta, niebuczał. Na początku stycznia nagle cała matryca zaczęła mienić się kolorami tęczy... Po wyłączeniu wracało na OK ale potem znowu matryca w migoczących pixelach :-(. zgłosiłem do naprawy. Przyjechali po 4 dniach zabrali i po 2 tyg przywieźli. Sprawdzic od razu nie mogłem, bo z mrozu wniesiony... odczekałem te 4 godziny i... po właczeniu to samo do tego buczy.... no to znowu serwis... Przyjechali po tygodniu, zabrali i po 2 tyg przywieźli. Sprawdzic znowu od razu nie mogłem, bo z mrozu wniesiony... odczekałem te 4 godziny i... po właczeniu obraz ok ale strasznie buczy.... Z informacji Samsunga wymieniano mi 2x matrycę... Choć ta pierwsza wymiana wyglądała mi, że wstawili jakąś starą i nawet nie sprawdzili, a teraz też mam chyba jakąś sprzed roku... I juz nie wiem czy reklamować... znowu na 3 tygodnie bez TV... i przywiozą z info, że tak musi buczeć :)
 

1jager1

New member
Wgrałem ostatnio sobie ten soft do tv, ale niestety teraz zauważyłem że smużą mi napisy przesuwane np paski na TVN24... co to może być ?! Wcześniej przesuwały się idealnie płynnie...

u mnie też napisy mi smużą.... myślałem, że to przez skopany panel... ale widzę, że to nie tylko u mnie tak. ja mam soft 003005 z 24/11/2010
 

Sir Przemcio

New member
Witam.

Trochę odświeżę temat...

Od 2 tygodni jestem posiadaczem PS50C6500. Z moich obserwcji wynika że bzyczenie występuje ale jest słyszalne TYLKO przy wyciszonym tv... i to z odległości poniżej 1metra. Innych "defektów" nie stwierdziłem:)

Generalnie tv moim zdaniem godny polecenia.

Pozdrawiam
 

cactusek

New member
Bez reklam
Teraz już nie bardzo godny bo w tej cenie jest tegoroczny model D6900 z 3D, lepszą czernią, SmartTV i wiele innych bajerów.
 

Sir Przemcio

New member
pozwole sobie się z Tobą niezgodzić...

nie każdy szuka tv z 3d i full opcją bajerów, których jak się później okazuje w ogóle nie korzysta...

zresztą zawsze znajdzie się jakiś lepszy na papierze tv... każdy wybiera subiektywnie pod siebie:)
 

cactusek

New member
Bez reklam
Jasne że możesz sie nie zgodzić z moim zdaniem jednak ja nie widzę ani jednej pozycji w której zeszłoroczny C6500 byłby lepszy od tegorocznego następcy D6900 :)
 

Lajski

Member
Witam czy cena 4699 zł za 58 cali tego telewizorka to dobra oferta ?
Jak porównać ten model do Panasa PV 80 ?
Szukam 55-60 cali max 5000, może jest coś innego np: model 59D550 ?
 

Ramsey

New member
Witam czy cena 4699 zł za 58 cali tego telewizorka to dobra oferta ?
Jak porównać ten model do Panasa PV 80 ?
Szukam 55-60 cali max 5000, może jest coś innego np: model 59D550 ?

Wydaje mi się, że to dobra oferta. Sam mam C6500 w rozmiarze 50" i to dobry telewizor, który możesz doskonale skalibrować pod swoje gusta plus kupa funkcji multimedialnych.

O Panasonicu nic ci nie powiem, ale ponieważ jestem na etapie zakupu w podobnych kryteriach, rzeczywiście zwróć uwagę na PS59D550, im więcej znajduję o nim w sieci informacji, tym bardziej stwierdzam że jest niedoceniany. Chociażby tu -> Samsung D550 (PS51D550) FULL HD 3D Plasma Television Review | AVForums.com - UK Online
oraz w wątku właścicieli tych TV na tym samym brytyjskim forum.

Jeszcze trochę i sam go kupię, bo jego "mocniejszy" odpowiednik PS59D6900 (na którego na początku się nastawiłem) różni się tylko bardziej rozbudowanym Smart TV, kilkoma dodatkowymi regulacjami bieli i lekko lepszym wykonaniem anty-refleksyjnym, natomiast nie będzie w Polsce w oficjalnej sprzedaży, a za te 3 cechy nie warto dopłacać 1500 zł (tylko zakup przez internet), przy czym PS59D550 możesz kupić w sklepach stacjonarnych za okolice 5500 PLN.

I nie daj się naciągnąć na przereklamowanego LED-a od Sharpa w rozmiarze 60.

Jeśli będziesz chciał porównanie od użytkownika C6500 oraz D550 napisze więcej za kilka dni, bo prawdopodobnie będę miał już wtedy oba w domu.
 

Lajski

Member
Dzięki za info, trochę zielony jestem w tych wszystkich szczegółach i porównaniach. W przypadku samsunga wiem tylko, że im większa seria ( 6000, 7000, 8000 ) tym lepiej z drugiej strony magiczne literki A,B,C,D.
I stoję przed wyborem czy starszy (C6500 ) ale wyższy model czy postawić na niby gorsze parametry ale model nowszy ( D550 ).
Jak dla mnie liczy się tylko obraz ( żadne internety i inne pierdoły są mi nie potrzebne ) ... aha i cena - nigdy nie dam za TV więcej niż 5000 - 5500 - tak ze sknerstwa :) i zdrowego rozsądku.

Porównuję też inne marki np: LG, które w necie w 60 calach też można dostać w okolicach 5000 zł.
Jeżeli ma ktoś porównanie w/w TV do Panasonica PV80 to będę wdzięczny, mam go w 42 calach i gdyby nie rozmiar to nie zmieniał bym go w ogóle bo w/g mnie jest super.
 

carolef

New member
pozwolę sobie odświeżyć temat. Dziś próbowałem zmienić soft tak aby działał PVR. Jednak opisana metoda z forum nie działa. Czyżby z nowym softem samsung zablokował taką możliwość??
 
Do góry